Skocz do zawartości

radio CB


ja002
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w tej kwocie to uniden 520xl, TTI też spoko

 

bardzo ważna jest antena, polecam np. Sirio ML-145

W zasadzie dobrze zestrojona antena jest kluczowa. Radio jakie by nie było da rade ;)

Polece to co Maniek Uniden 520xl. Mam i używam. Radyjko proste, niezawodne o dobrych parametrach. Nie słyszałem krytycznych uwag na jego temat.

Edytowane przez rebel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższe są na podobnym poziomie wykonania. Jeśli na trasę, to każde spełni swoje zadanie, jak chcesz również używać w mieście, to przydają się filtry i RF Gain, ale też nie ma tragedii. Nie kupuj słabych anten, bo będziesz miał problem, żeby Cie ktoś usłyszał :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam wrażenie, że autor tematu nie potrafi korzystać z opcji "szukaj".

 

żeby nie bylo OT: antena z dobra cewką, dobrze zestrojona z samochodem to podstawa. Radio ma znaczenie ale o wiele mniejsze. I nie daj sobie wmówić, że ktoś na 50 cm antenie "ściąga" z 15 km - fizyki nie oszukasz.

veni , vidi .... i oczom nie wierzę

 

Vulcaneria.pl

 

DajęMuNaZimnym i smażę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

a ja mam wrażenie, że autor tematu nie potrafi korzystać z opcji "szukaj".

 

żeby nie bylo OT: antena z dobra cewką, dobrze zestrojona z samochodem to podstawa. Radio ma znaczenie ale o wiele mniejsze. I nie daj sobie wmówić, że ktoś na 50 cm antenie "ściąga" z 15 km - fizyki nie oszukasz.

 

Mam antenę 60cm, ściąga do 4-5km ... i starcza...

Raczej do odsłuchu niż do gadania.

A krótkiej nie muszę zdejmować przy wjeździe do garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam nigdy niczego nie stroiłem...

 

co do pytania to mam teraz midlanda 109+antenę "titanium", jakieś 90cm, za tą kasę jest OK, 'squelshem' mozesz zabic szumy do 0 przy bardzo dobrym zasięgu

 

czasami zawijam od ojca presiedenta johny III i to jest dopiero radyjko, ale kosztue 3x wiecej niz moj midland, a az takiej mega róznicy nie ma, odbior trochę czystszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...