Skocz do zawartości

Końcówka Yoshimury a EXUP - CBR 1000rr


Yosarian
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamierzam w swojej Bladzi zmienić standardową końcówkę wydechu na Slip On'a Yoshimury. Na zdjęciach tłumika zauważyłem, że w akcesoryjnej końcówce nie ma zaworu EXUP. W związku z tym, chciałem się zapytać o skutki demontażu tego podzespołu.. Co myślicie o tym, aby przespawać odcinek z zaworem do Yoshimury? Nie chcę pogorszyć charakterystyki mocy silnika, nie chcę mieć strzałów z wydechu, itp itd., czyli tak jak seria, ale z dobrym wyglądem i ładnym dźwiękiem.

Pzdr

 

oryginał

yoshi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywala się zawór, a później stroi silnik i kombinuje.

Pytanie czy można założyć samą końcówkę wydechu i zostawić zawór.

Miałem okazję założyć samą końcówkę LeoVince, ale nie wiedziałem jak to będzie współgrać z zaworem i odpuściłem.

Moto Psycho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiasz wypiete linki i tyle, pogorszy sie nieco dolny zakres ale drastycznej roznicy nie bedzie. RS5 bez zaworu bedze lekko drazniaca ale zaluz i sam sprawdz, zawsze bedziesz mogl powrocic do stocka o ile nie zaczniesz spawac zaworu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz instrukcję od tej Yoshimury? Najprawdopodobniej się wypie*dala EXUP w kosomos.

 

PS. Moim zdaniem w tych modelach akcesoryjna końcówka pogrsza wygląd :wink:

Na razie nie mam instrukcji, ba, nie mam końcówki :wink: Po obejrzeniu poniższego filmiku zapragnąłem ją jednak mieć u siebie i znalazłem takową w niezłym stanie na licytacji.

Zniechęciliście mnie trochę faktem, że dół się pogorszy, wolałbym tego uniknąć, gdyż z dołu korzysta się zawsze, a z góry ni zawsze jest gdzie :icon_mrgreen: Chociaż jeśli piszecie, że różnica jest nieznaczna..

Generalnie to odstrasza mnie strojenie, shamowywanie, itp. bo cebra zapi**dala i bez tego, i nie wiem czy jest sens pchać się w problemy tylko ze względów słuchowo-wzrokowych. Pomysł przespawania zaworu nie jest chyba jakiś oryginalny, jednak z tego co patrzę to nikt tego nie stosuje. Ciekawe czy Yoshi zawdzięcza po części taki cudowny dźwięk usunięciu zaworu, bo gdyby nie, to zawsze można by zablokować przeszczep w pozycji otwartej i odłączyć linki.

PS. Co do wyglądu to szyba zdobi, tłumik szpeci czyli wyjdzie na zero :biggrin:

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci że dla takiej jazdy jak się jeździ normalnie to ta dziura nie jest jaka strasznie mega. Po prostu czuć zdławienie, ale popie**la dalej elegancko. Jakbym stał znowu przed wyborem czy zakładać czy nie to i tak bym założył. Sam dźwięk dodaje z 500 koni :icon_mrgreen: . Od kiedy mam sportowe końcówki i czasem racingowe to jakoś tak wszyscy bardziej mnie zauważają i mniej drogę zajeżdżają. Osobiście czuje większy komfort jazdy.

 

pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Co do wyglądu to szyba zdobi, tłumik szpeci czyli wyjdzie na zero :biggrin:

 

;)

 

Na Akrapie jest tylko wykres SC57B, szkoda, bo w tym wypadku akurat poprawia, nie psuje charakterystyki, ale jednak te silniki się trochę różnią więc może być zupełnie inaczej.

 

http://www.akrapovic.com/motorcycle-exhaus...006/slip-on-49/

 

a nie mozesz serii przerobic po prostu dac np edkowi? i koszta mniejsze i exup zostanie

 

Rzeźba w motongu za 20 tysięcy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym modelu dół obrotów i tak jest dosyć słaby a założenie takiej końcówki jeszcze go "dobije" tym bardziej że masz wersje A . PODOBNO w wersji B poprawili trochę dół obrotów ale nie jeździłem więc się nie wypowiadam

W wersji a (miałem dwa sezony ) po założeniu przelotu (leo) i przy jeździe z pasażerem był nazwijmy to baaardzo delikatnie "dyskomfort" :banghead:

kumpel który ma teraz takie samo moto poradził sobie z tym trochę na skróty i nie do końca - założył mniejszą zębatkę z przodu . zostało to okupione większym zużyciem paliwa ale....... coś za coś (zawsze to taniej niż K&N pełen przelot , strojenie itp :biggrin: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...