Skocz do zawartości

TDM900 --> nowy koń w stajni


Boniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No więc stało się :) Po urlopie stwierdziłem, że Fazerem dużo w tym sezonie śmigać nie będę więc wystawię go na sprzedaż i zacznę szukać czegoś nowego. Wystawiłem motocykl na sprzedaż, pojawił się w poprzednią sobotę klient, przyjechał, pooglądał, przejechał się i stwierdził, że bierze. Kasy nie mógł od razu wypłacić wiec umówiliśmy się za parę dni. W tym samym czasie będąc pewny sprzedaży zacząłem od razu szukać motocykla dla siebie. Wybór prosty TDM900 :) No i trafiłem na motocykl, który mi się totalnie spodobał. Obejrzałem, przejechałem się i wiedziałem, że to Ten.

I tutaj zaczyna się dramat. Koleś co Fazera ma kupić od tygodnia wypłaca już kasę z bankomatu. Oczywiście pisze, że kupuje itd. a ja już totalnie podjarany na TDMkę i wiem, że musi być moja. W tym momencie zwrot akcji, pojawia się kluczowa postać tego dramatu czyli moja szanowna małżonka, która to wspomaga moje konto zastrzykiem $$$ ;]

Tym sposobem dziś zawitała u nas miooodzio TDMka i po pierwszym dniu wiem, że zbyt szybko się nie rozstaniemy :>:>

Fotki do obejrzenia pod poniższym linkiem:

http://www.bikepics.com/members/boniek/03tdm900/

Pozdro!

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie tylko Ci pozazdrościć .........takiej żony! :biggrin: :biggrin:

Dzięki :) Też lubi śmigać więc myślę, że dobrze kasę zainwestowała ;]

 

Gratulacje :clap: .Zapytam tak niedyskretnie ile się ceni taka TDM w takim stanie zastanawiam się nad TDM 850/TDM 900 . A jak wrażenia po przesiadce z fazera ?

Piękna jest :cool:

Ta była do wyrwania za 11k więc tanio jak na stan i dodatki, które są zamontowane. W związku z tym, że nie było się do czego przyczepić to wziąłem i tyle :)

Zrobiłem dopiero kilkadziesiąt km więc jeszcze niewiele mogę powiedzieć. Podstawowa zmiana to silnik silnik silnik. Nie ma co porównywać. Jest o wiele lepiej jak dla mnie. Fajnie ciągnie od dołu. Pozostaje tylko kwestia opanowania i dostosowania do reakcji na operowanie gazem. Hamulce są identyczne, w masie różnica 1kg więc w tej materii praktycznie bez zmian. Lusterka są trochę dziwne bo na kierownicy, a przyzwyczajony byłem do fazerowych na owiewce. Reszta wyjdzie w praniu :)

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje :clap:

Ja wprawdzie TDM zrobiłem tylko 7 tys. km ale byłem z niej bardzo zadowolony.

 

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pogoda była narazie jeszcze nie tak jesienna więc może Boniek wiesz coś o spalaniu nowego nabytku ? . Na ścigaczu bardzo chwalą TDM 900 na wtrysku ponoć można uzyskać spalanie 4,5 lytra na trasie , jak z tym jest w praktyce ? :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda była narazie jeszcze nie tak jesienna więc może Boniek wiesz coś o spalaniu nowego nabytku ? . Na ścigaczu bardzo chwalą TDM 900 na wtrysku ponoć można uzyskać spalanie 4,5 lytra na trasie , jak z tym jest w praktyce ? :crossy:

To ja mogę potwierdzić to spalanie. Zdarzyło mi sie kilka razy spalanie właśnie w tych rejonach. A 5l na 100km to zupełna norma. Więcej mi chyba nie paliła. :buttrock:

A MTS mogę o takim tylko pomarzyć.

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TDMa to zacna bestia, nie ociągaj się z wymianą oleju, pilnuj łańcucha rozrządu, a będzie Ci długo służyć :biggrin: Silnik jest fantastyczny, na krętej drodze można nieźle zaskoczyć jakiegoś sporta :buttrock:

Jeżeli poprzedni właściciel tego nie zrobił, to przeprowadź słynną modyfikację airboxa.

Do lusterek idzie się przyzwyczaić, a dają dobrą widoczność i nie wibrują. Spalanie jest znikome- ostatnio po kilku godzinach pałowania po autostradzie a potem zamiatania po szkockich górach stwierdziłem, że chyba jeden gar mi nie pali :icon_razz: , bo wychechłała 4.8L/100km. W pytkę :crossy:

P.S.- zmień wydech- na akcesoryjnym wydechu Tedzia rozwija skrzydła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda była narazie jeszcze nie tak jesienna więc może Boniek wiesz coś o spalaniu nowego nabytku ? . Na ścigaczu bardzo chwalą TDM 900 na wtrysku ponoć można uzyskać spalanie 4,5 lytra na trasie , jak z tym jest w praktyce ? :crossy:

Póki co zmierzyłem spalanie w mieście bo śmigałem głównie do pracy. Wyszło 6,5 litra.

 

TDMa to zacna bestia, nie ociągaj się z wymianą oleju, pilnuj łańcucha rozrządu, a będzie Ci długo służyć :biggrin: Silnik jest fantastyczny, na krętej drodze można nieźle zaskoczyć jakiegoś sporta :buttrock:

Jeżeli poprzedni właściciel tego nie zrobił, to przeprowadź słynną modyfikację airboxa.

Do lusterek idzie się przyzwyczaić, a dają dobrą widoczność i nie wibrują. Spalanie jest znikome- ostatnio po kilku godzinach pałowania po autostradzie a potem zamiatania po szkockich górach stwierdziłem, że chyba jeden gar mi nie pali :icon_razz: , bo wychechłała 4.8L/100km. W pytkę :crossy:

P.S.- zmień wydech- na akcesoryjnym wydechu Tedzia rozwija skrzydła...

Dzięki za wszystkie porady :) Wydech pewnie póki co zostawię jak jest, a zainwestuję w inne dodatki. W porównaniu do seryjnego wydechu w FZS i tak jest duuża różnica i w końcu mnie słychać ;]

Tak nawiasem wczoraj sprzedałem Fazera i przejechałem nim parę kilometrów. Pojęcia nie mam jak mogłem jeździć tak małym motocyklem i do tego śmigać na wakacje do Chorwacji z bagażami i plecaczkiem. Teraz dopiero na TDM czuję, że jest wygodnie i po prostu tak jak powinno być.

 

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...