Skocz do zawartości

rozrusznik/aku sam nie wiem


Shaman600
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam,mam nadzieje,że ktoś mi pomoże bo sam nie wiem już co mam robić. Sprzęt to gsx-r 600 2002r. Napięcie aku to 12,60 około, przy 5rpm ładownie pod obciążeniem(światła) coś koło 14,50v. Gdy odpalam spada do 9v. No i właśnie rozrusznik słabo kręci w porównaniu z np honda cbr z 1993r,tak wolniej ale motor załapie,tylko jeśli spróbuje kilka razy to tak jakby mi akumulator rozładowywał w sensie,że kręci wolniej i wolniej aż w ogóle przestaje i trzeba odczekać aż aku wróci do normy. Dodam,że aku z gixsera wsadzone do cbr bez problemu daje rade i cbr ładnie kręci i odpala,nawet jak odpale,wyłącze i znowu zapale,natomiast aku z f2 wsadzone do gixa tez nic nie zminia i tak samo słabo kręci. Aha gix jest z usa wiec światła sie zapalają zaraz po przekręceniu kluczyka ale żęby bylo sprawiedliwe to f2 też miało włączone światła jak zapalałem. Będę bardzo wdzięczny za pomoc!!

Pozdrawiam Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto też sprawdzić sam akumulator za pomocą przyrządu do kontroli pod obciążeniem( dostępny w zakładach elektromechanicznych lub u sprzedawców akumulatorów). Napięcie rzędu 12,5 V bez obciążenia odbiornikami może jednak świadczyć o końcu żywota baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie styk od plusa do rozrusznika i masę na silniku wyczyściłem. Nawet sprawdziłem kable w taki sposób że zobaczyłem napięcie na aku podczas startowania i było 9v i potem plus dałem na rozrusznika plus i minus pod aku i tez było 9v czyli nic się nie traci po drodze. No włąsnie nie wiem czy to bateria bo jak mowie na innym moto odpala bez problemu i kręci idealnie a na gixie nie,a nie chce sobie kupywac aku tak na próbę tylko jak ten jest sprawny. No właśnie nie wiem czy ściągać dekiel i cały rozrusznik wymątować bo nawet nie wiem co w nim sprawdzić he

nie wiem co to stycznik głowny ale +z aku idzie do czegoś a potem na rozrusznik i jesli o to ci chodzi to jest czyste.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie podpinałem na krótko tylko samym miernikiem sprawdzałem i napięcie przy rozruchu na +od rozrusznika i - od masa silnika jest takie samo jak daje +aku i -aku. Podpinałem inny aku(12,60v miał) i też słabo kręcił,zaznaczam że oba oku paliły idelnie na cbr choć możę gsxr ma jakieś większe zużycie prądu? Na niektórych aku podają też prąd rozruchowy czy może to być to ze ma np za mało amper na rozruchu i temu tak niemrawo kręci co prowadzi po jakimś czasie do całkowitego zaprzestania kręcenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli na tym samym akumulatorze inne moto odpalalo bez problemu, a na innym sprawnym akumulatorze twoje moto nadal slabo kreci, to cos mi sie widzi, ze trzeba rozrucsznik wymontowac, rozebrac i dokladnie przeczyscic, ewentualnie zweryfikowac luzy etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pogrzebałem,pojeździłem i chyba mam przyczynę. Wymieniałem wcześniej uszczelki na deklach(z brystolu zrobiłem) i za mocno skręciłem dekiel przez co miało dużo większy opór chyba no i nasadziłem do porządku zębatki bo robiliśmy we 2 na szybko moto żeby pojeździć,no i tak to wygląda "na szybko" że się coś zwali,mam nadzieję że nic się nie uszkodziło,a przynajmniej nic nie widać. Polatam więcej i się upewnię. Dzięki wszystkim za pomoc.

pozdrawiam Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...