Skocz do zawartości

łancuszek rozządu kawasaki gpz 305


kamil12345121
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam dzis mi spadl łancuszek rozeządu i pogieło zawory sące gdy silnik pracował na wolnych obrotac składałem glowice i po odpaleniu spadł napinacz wkręciłem więc dlaczego on spadł co mogłem zrobic nie tak przetem chodził dobrze łancuszek niespadał a dlaczego teraz spadł co robic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem napisac ze złożyłem głowice w gpz 305 i po odpaleniu spadł łańcuszek rozrządu i teraz znowu głowica do roboty dlaczego on spadł napinacz wkręciłem wczesniej łańcuszek nie spadał a dlaczego teraz spadł co zle zrobiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz nie jestesmy jasnowidzami zeby powiedziec co zle zrobiles. Prawdopodobnie zle zamontowales napinacz i nie naciagnal on lancuszka nalezycie, wskutek czego lancuch spadl i narobil balaganu.

Mam pytanie czy posiadasz serwisowke do tego motocykla ktory remontujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastepnym razem zapytaj na forum, czy dobrze zrozumiales serwisowke i czy prawidlowo zlozyles czesci, mozesz wkleic nawet fotke. Odpalisz troche pozniej za to oszczedzisz sobie czasu, wydatkow i przyjemnosci z jazdy ktore teraz wlasnie straciles.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej wszystko dobrze poskładalem rozrząd ustawiłem dobrze załozyłem pokrywe zaworów ustawilem zawory i wkręciłem napinacz niewidzialem czy go napioł ale potem jak zdjołem pokrywe zobaczyłem ze łancuszek spadl więc go załozyłem i napiołem napiolsie mial delikatny luz latal na boki chyba tak moze poskręcałem i zobaczyłem ze daje slabą kompresje więc zdjołem głowice i zobaczyłem ze zawory sące nietrzymają szczelnosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moge pwoiedziec co zrobiles zle bo nie widzialem tego co robiles, mysle ze jednek na pewno cos zostalo nie tak jak powinno byc zlozone inaczej lancuszekby nie spadl. Sugeruje dokladnie przeczytac serwisowke i w razie niejasnosci pytac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie zle zalozenie napinacza i nie napiecie lancucha spowodowalo ta kaszane.

Poza tym po zlozeniu rozrzadu robisz kilka obrotow silnika krecac go przez nakretke na wale zeby sprawdzic w 100 % czy rozrzad jest dobrze zlozony a lancuch dobrze napiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...