Skocz do zawartości

Honda Magna Gaśnie po 10km


zetes66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Problem dotyczy Magny Vf 750 rocznik 83", po przejechaniu około 10-20 km nagle jest objaw jak by brakowało paliwa przerywa i gaśnie

po odczekaniu około 5 minut da się uruchomić wspomagana ssaniem , wcześniej nawet się nie odezwie

po uruchomieniu i wyrównaniu obrotów można jechać normalnie tzn. ma pełną moc

Co może mieć znaczenie - mam wrażenie że na mniejszych obrotach tak do 3 -3,5 tys pracuje niezbyt równo, powyżej idzie jak rakieta, na biegu jałowym obroty równe stabilne.

Mam Magnę od miesiąca i jeszcze niezbyt dużo nią jeździłem więc liczę na podpowiedzi

Wiem że na odległość trudno doradzać ale może dłużej jeżdżący spotkali podobną dolegliwość i podpowiedzą od czego zacząć szukać - zawory , gaźniki, elektryka ??

Narazie jak to w nowym nabytku będę wymieniał świece olej filtry ale te rzeczy jakoś mi nie pasują na przyczynę przypadłości

macie jakieś sugestie?

 

Magna V45/ Yamaha Road Star 1700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może złe odpowietrzenie zbiornika paliwa

Dzięki

To pierwsze co robiłem po zgaśnięciu - otworzyłem wlew paliwa - i tak musiał odstać swoje 5minut

Z tego co pocztałem forum to ma dwa moduły, jak by coś z nimi nie tak to powiniwn na dwa cylindry pyrkać?

 

 

Magna V45/ Yamaha Road Star 1700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam doświadczenia z motocyklami... ale podobny objaw miałem w moim golfiku, kiedy chciałem jechać na benzynie (od zakupu jeździłem tylko na gazie). Okazało się, że całkowicie rozklekotany był gaźnik; mechanik mówił, że takiego trupa dawno nie widział. Zerknij tam, a nuż u Ciebie problem też jest z gaźnikiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kranik zatkany i nie ma pełnej przepustowości, jeśli masz gaźniki podciśnieniowe to wężyki od podciśnień, membrana w kraniku.

Wygląda to właśnie na brak paliwa.

Masz po prostu w pierwszej kolejności do sprawdzenia układ paliwowy.

Napewno jest serwisówka w necie a zapewne koledzy z forum mają.

Pedałuj do działu mechanika i tam masz tematy z serwisówkami.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

To jednak moze byc odpowietrzenie baku - po otwarciu korka wyrownujesz podcisnienie, ale gazniki sie tez chwile zalewaja na nowo benzyna, zanim sprzet zapali.

 

Druga rzecz - mozesz miec zapchany filtr paliwa. Kumpel mial taki problem, pompka paliwa podczas jazdy chodzila jak szalona, rozgrzewala sie, ze az nie dalo sie jej dotknac, a i tak nie potrafila zassac wystarczajacej ilosci paliwa przez zapchany filtr.

 

Podobne objawy moglaby dac uszkodzona cewka WN, ale nie wierze w pad dwoch cewek jednoczesnie.

 

Takze najpierw, jak ludzie radza, pod lupe uklad paliwa.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też potwierdzam. na początek najłatwiejsze i najbardziej prawdopodobne - układ paliwa do kontroli. Cały układ czyli od krawędzi wlewu baku do dysz w gaźnikach. Sprawdź też kierunek założenia filtra paliwa. Przy okazji świeczki, może puchną i umierają. Potem zawory itd.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi

Zamówiłem sobie narazie filterek do paliwa i klucz do świec - jakiś nietypowy 18mm nawet nie mogłem sprawdzić po zgaśnięciu czy suche czy mokre.

Jak tylko będę miał trochę czasu to lecę po układzie paliwowym łącznie z płukaniem zbiorników, motorek przez ostatnie trzy lata u poprzedniego właściciela zrobił 1kkm i to w pierwszym roku, mógł teraz do filtra wciągnąć nazbieranego w tym czasie syfu.

Magna V45/ Yamaha Road Star 1700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...