Skocz do zawartości

Sportowy/Naked do długich tras poszukiwany


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

wraz z moim mężem szukamy fajnego motocykla o bardziej sportowym charakterze, który jednak nadawałby się do przytwierdzenia do niego sakw oraz ewentualnie kufra, dysponowałby wygodnym siedzeniem (tak by można było nim robić po kilkaset km dziennie), którego zawieszenie nadmiernie by nie męczyło.

 

Aktualnie mamy Hondę CBF 500 i nie wiem czy ktoś się ze mną zgodzi ale ten motocykl ma całkowicie niewygodną kanapę. Szukamy więc czegoś na co można by ew. naszą Hondę zamienić (czyli tak do 10 tys pewnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt spełniający te wymagania,ale jednak wykraczający poza budżet to CBR XX 1100. Koniecznie musi być o sportowym charakterze? Jak trzaskacie dalekie trasy to rozejrzyjcie się za jakimś podróznym enduro. V-Strom 650 na przykład. Może uda się zmieścić w budżecie. Dobry sprzęt to też poczciwa Yamaha XJ 900 Diversion. Do każdego z tych moto można spokojnie dokupić kufry i w trase.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz mozna powiedziec, kazda sroka swoj ogon chwali. Ja bym polecil Ci Yamahe Fazer, nie wiem, czy jexdzilas juz Yamaszka ale jest ona w miare sportowa mowie 0 600 bo prawie 100koni robi swoje, a i mozna do niego zamontowac kufry, i wtedy sprawdza sie jako niezly turystyk na trase. Dobra wersja i zadbana troche kosztuje :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz mozna powiedziec, kazda sroka swoj ogon chwali. Ja bym polecil Ci Yamahe Fazer, nie wiem, czy jexdzilas juz Yamaszka ale jest ona w miare sportowa mowie 0 600 bo prawie 100koni robi swoje, a i mozna do niego zamontowac kufry, i wtedy sprawdza sie jako niezly turystyk na trase. Dobra wersja i zadbana troche kosztuje :biggrin:

 

 

myslelismy o fz6 naked ale nie wiem czy ma wygodniejsza kanape niz moja honda cbf 500, poza tym nie wiem jak z zamontowaniem sakw (w tym sensie ten piekny wydech moze byc troche przeszkadzajacy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, skoro każdy chwali swoje, to ja proponuję TDM :buttrock:

W tek kasie spokojnie znajdzieje jakąś 850.

 

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sugerowałbym się kanapą przy wyborze moto ;)

zazwyczaj można ją dorobić sobie według potrzeb i uznania (mariomoto.pl)

 

ja bym zastanowił się nad vfr 750/800

 

pzdr

KAPD Klub Anonimowych Piratów Drogowych
"Człowiek zbyt poważny jest strasznie śmieszny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ja bym zastanowił się nad vfr 750/800

 

pzdr

 

I to jest chyba najlepsza propozycja jezeli chodzi o sportowego turystyka...

W budzecie powiiniscie sie zmiescic.

 

Do turystyki nadaje sie tez duzy bandzior. Nie ma on moze sportowego charakteru ale ma swoj..hmm klimat. Zawiecha raczej tapczanowa, ale jak sie nad nia popracuje mozna uzyskac zadowalajacy efekt. Na komfort 4 litery mojej zony nie narzekaja nawet przy przebiegach 500 dziennie. Obuty w kufry czy sakwy dociagnie was w kazde miesce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może 954?

spokojnie da się na raz zrobić 800 kilometrów.

Próbowałem:)

 

 

Z kuframi i pasażerem?

 

Kumpel był w Chorwacji / Czarnogórze na Varadero. Mijał gości na Hayach, którzy tylko się męczyli, niewygodnie i wieje. Ale zależy kto co lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Rozważcie jeszcze wybór dużego jajka - Suzuki GSXF 750.

Motocykl duży, bardzo wygodny, równiez dla pasażera. Załadować można go jak mały autobus, do tego dużą zaletą jest tania eksploatacja, motocykl ma przyzwoite spalanie, częsci są tanie.

Poważnie zastanowiłbym się na tym wyborem, myślę, ze po CBFie byłby to bardzo dobry pomysł.

 

Pozdrawiam,

Djobeł

V-TWIN wanker

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...