Skocz do zawartości

Motocykl trialowy. Co wybrć?


Rekomendowane odpowiedzi

dawidsm - dobrze że śledzicie ogłoszenia :), znaczy, że jak Tadek przesiadł się na enduro jest coraz większe zainteresowanie trialem:)

Xispa to jakby chińska kopia gg. Ogólnie z daleka wyglada fajnie, czarny męski półmat robi wrażenie.

 

domestosWC- pisałem o hybrydach wcześniej (poczytaj) i pewnie do tego kiedyś wrócę. Na dzień dzisiejszy będzie za 2tyg w Polsce nowość Sherco X-Ride 290 87kg i 23500.

Zastanów się tylko, czy to ma być trial, czy właśnie taka krzyżówka. chętnie odpowiem i opowiem o różnych i zabytkowych i najnowszych co i czym się je.

Na forum nie siedzę ostatnio bo sezon w pełni.

Przy okazji:

4-5 sierpnia MP trial + imprezy towarzyszące - Nowy Targ, 11-12 ME Krzeszowice (czy coś pomyliłem?)

__________________________________________________________________________________________

Sumomoto Motocykle Akademia Enduro Trial www.sumomoto.pl

Witam byłem ostatnio przez przypadek na zawodach w Ochotnicy i zaraziłem się trialem - jeździłem na motocyklach turystycznych i trochę enduro -jaka trialówka była by dobra dla początkującego -ograniczony budżet 5000 .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wyborze raczej już pisałem co można. Ciężko trafic na fajna sztukę do 5tys. trudno znać historie motocykla i serwisy itp.

Sami, zajmujący się trialem bardziej profesjonalnie chętnie zdobylibyśmy np ST290tki do 7tyś idealne.

...już nie mówiąc o tym, że tu parę osób o to pytało wcześniej. jak wcześniej pisałem wysyp trialówek jest co dwalata, może od tej jesieni lub przyszłej wiosny.

Mam nadzieję, że wszystko co napisałem o trialu do tej pory nie zawiodło tych co już kupili i tych co widzieli jak to działa (seb_81). ...i co jak pisałem na stronce, okoliczności przyrody w Ochotnicy - mistrzostwo Świata:)?

Jeżeli, seb_81, używasz BMki, zobaczysz jak trial zweryfikuje Twoje umiejętności i doda finezji i radości z jazdy, niezależnie czy polecisz szutrówką, czy kręcisz się na parkingu, czy bieszczadzką pętlą. Sam mam kłopot od miesiąca - sprzedałem motorki)z motocyklami do nauki jazdy i robiąc zajęcia dla ciężkich enduro w mojej szkole ciężko mi nie zaproponować 2godz podstaw trialu. Tydzień temu sprzedałem ST 3.2 4T za 14.500 serwisowane , które nie nadaje się do nauki jazdy dla turystów chyba, że extreme enduro.

______________________________________________________________________________

Sumomoto Motocykle Akademia Enduro Trial www.sumomoto.pl

_______________________________________

 

www.sumomoto.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko będzie więcej czasu na pisanie pewnie i tam coś napiszę. Nie umiem pisać krótko, jestem mało "internetowy", ale to już wiesz:).

Jak tam? Przyzwyczaiłeś się do trialówki już? Jak potrzebujesz coś, z ciuchów lub części (wątpię), to znów daj znać.

No i oczywiście śledź informacje. może wpadniesz na ME do Miękini, tam u niektórych trial jest na wysokim poziomie!

____________________________________________________________________________

Sumomoto Motocykle Akademia Enduro Trial www.sumomoto.pl

_______________________________________

 

www.sumomoto.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak na poważnie to mam termin od 14-18 wolny i chciałbym wybrać sie do Was,

ze swoją maszyną na 2-3 dni na jakieś szkolenie z jazdy trialem, połączone z odrobiną mechanikowania

przy motorku oraz zakupami ciuchów.

 

Jak tam stoicie z terminami - dałoby rade załatwić gdzies blisko jakies lokum lub hotel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć:) W ten weekend są MP a za tydzień 12-12 w Krzeszowicach ME!

 

Chcesz jeździć z innymi czy sam? Soboty są bardziej luźne w tygodniu musi funkcjonować sklep to kontakt będzie trudniejszy ale też do zrobienia.

Gdzie potrzebujesz nocleg w Krakowie czy w Targu, czy w Zakopanem :)?

Dla mnie to jeszcze odległy temat ale myślę że ok. napisz mi na Maila co potrzebujesz z ciuchów ...bo się wstydzę tak przy wszystkich:)

Mam kilka fajnych opcji chyba.

______________________________________________________________

Sumomoto Motocykle Akademia Enduro Trial www.sumomoto.pl

_______________________________________

 

www.sumomoto.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Posiadam KTM 200 EXC denerwuje mnie strasznie spalanie i drogi serwis. Czytając ten wątek zacząłem się poważnie zastananawiać nad trialówką. Nie bawi mnie szybka jazda wręcz przeciwnie lubie jeździć między drzewkami i oglądać grzyby, przeskakiwać jakieś małe przeszkody itp. Zadam dziwne pytanie czy trudno się nauczuć jakiś podstawowych trialowych trików tj, stanie w miejscu, przeskok przez drzewo, wkoczyć na jakąś przeszkodę ? No i jak z tym spalaniem ale w jeździe bardziej enduro czyli zwiedzanie lasu od czasu do czasu jakaś przeszkoda, podjazdy zjazdy itp. CZy kupując zadbany sprzet za ok 8-10 tyś przelatał bym ze 2-3 sezony bez jakiś kosmicznych remontów (tłoków, korb) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto "czyta" nie błądzi:). Przeczytaj wszystko uważnie (i ze zrozumieniem) co napisałem wcześniej!

Każda wiedza o technice jazdy motocyklem jest na wagę złota, przynajmniej w Polsce.

Należy przy tym pamiętać, ze trening czyni mistrza, sake czyni cuda:)!

 

Masz całkowita słuszność co do wyboru trialówki. Lobby dużych korporacji jest dość silne i nie pozwala sobie na sianie informacji innych niż te, które promują ich produkty! ..ale już nawet Fuji (Takahisa Fujinami) przyjeżdża na gymkhanę do W-wy i jeździ czymkolwiek jak chce :). Np pierwszy endurocross w Polsce w łodzi, wystartował były mistrz Polski trialu na Sherco Enduro i był pierwszy, ale jakoś nikt o tym nie wie oprócz światka trialowego:)? zobacz: http://www.facebook....53300040?ref=hl

w tym roku Karol Ceremuga jest najlepszym Polskim (o Tadku nie piszę tutaj:)) zawodnikiem 2012 w kategorii enduro cross i czym trenuje ...nie wszystko ma pomarańczowe! http://www.facebook....jacek.ziernicki

 

Trialem możesz zwiedzić te miejsca, w których nie śniło Ci się jeździć KTM-em (masz jeden z fajniejszych modeli!).

Spokój, cisza, nie zostawiasz śladu po sobie, możesz trenować na podwórku za domem, ja mini poletko trialowe mam przed firmą :)

Wyjazd trialem na spacer to duża frajda! Zmieni Ci się technika jazdy na ...czymkolwiek!

Zaznaczam, że trialem możesz lecieć stóweczką przez las, nie na najnowszych zawieszeniach :))). technika! technika!

 

2,5-3h nauki trialu, potem ćwiczenia na własnym motocyklu, jeździć, jeździć i cieszyć się proszę :).

Spalanie 2l / 3h na powyższym podstawowym treningu technik trialowych.

 

Tak jak pisał kucaro: 8-10 to jest kwota dobra i wystarczająca zdarzają się sztuki tańsze - bdb, poniżej rzadko

 

1h trialu (nie turystyki) to tak jak 3h enduro po górach!

1htrialu turystycznego, to tak jak 5h enduro po górach!

Komfort podróżowania trialem w trudnym terenie jest nieoceniony!

 

Wszyscy trialowcy zapraszają do wspólnej zabawy! Inny świat! najlepsi zawodnicy wyścigowi tez trenują w "krzakach" :)

...chaotycznie ale dużo w dużym skrócie :) Pozdrowienia J.Z.

______________________________________________________________________________

SUMOMOTO Motocykle - Akademia Jazdy Enduro Trial

Edytowane przez Sumomoto

_______________________________________

 

www.sumomoto.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Wszystkich,chciałem sie dowiedziec małe conieco odnośnie tych fajowych motocykli,mianowicie polatałem juz na kilku sprzętach,ale ostatnio coraz mniej czasu na turystykowanie.Wiec urodził mi sie pomysł co by sobie na dziąłkę kupic własnie jakiegoś triala,bo terenu na podkarpaciu do bólu,więc było by gdzie upalać:)Ale własnie zastanawiam się czy podoła,bo z tego co widziałem to najodpowiedznijsza budowa Trialowca jest blika postury Adama Małysz(bez urazy Adaś)a ja takiej nie posiadam,i niewiem czy zawias zniesie 100kg,nie mówie tu o skakaniu,tylko raczej przełajowej turystyce.jakie są wasze uwagi na ten temat??Bardzo prosze o opinie na ten temat;)Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Poczytaj wszystko co już napisałem :). Co do wagi to nie am obowiązku ważyć 50kg, chyba, ze chcesz robić rzeczy takie jak Albert Cabestany albo Toni Bou :) !? Mam kolegów którzy wazą wiecej niz 110kg i jeżdżą naprawdę dobrze! Czy jak 130kg trialowca na dachu samochodu Ci wyślę, to wystarczy :)?

Takahisa Fujinami skakał z naszego dostawczaka (maxi) i on i motocykl przeżył, a i ludziom się podobało na finale Gymkhany kolejny raz (Fuji waży 70?)

Jeżeli nie skaczesz nieumiejętnie z 1,5-2m bedziesz zadowolony :)!

Bez problemu poradzisz sobie na takich motocyklach!

 

Jeżeli masz jakieś inne szczegółowe pytania ...pytaj, a postaram się pomóc :)!

_____________________________________________________________________

SUMOMOTO Motocykle Akademia Enduro Trial www.sumomoto.pl

Edytowane przez Sumomoto

_______________________________________

 

www.sumomoto.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo :). na starszych motocyklach też da się jeździć. Wybierz najlepszy możliwy egzemplarz z dostępnością części :).

Góreczki w Bodzowie? ....za krzakami fortów B. jest kamieniołom :) Mając trialówkę możesz "za domem" ćwiczyć.

pochwal się avatarem :) póki ciepło :)! J.

_______________________________________

 

www.sumomoto.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że za nie długo bede miał sie czym chwalić:D,a co do dostępności częsci to do marki GasGas,przed 2000rokiem będą jaieś problemy,czy raczej nie powinno być?nie chciał bym aby sie okazało że jak cos w takim motorku sie wywali,będe miał ładny mebelek w domku:D,bo brak cześci:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego co chcesz kupić, ale nie spodziewałbym się w gg części na stanie oprócz podstawowych obsługowych (to ja tez mam).

mebelek możesz mieć choćby z powodu napraw przekraczających wartość motorku (mówię o poważniejszych remontach).

Nie spodziewaj się, że gg '97 będzie po starszym lekarzy z Niemiec i pierwszym właścicielu!

Importerzy się zmieniali kilka razy, tu też warto sprawdzić kontrolnie bo może jest dobry dostęp?

Popatrz na MP jakie motocykle trialowcy kupują najczęściej i jak jest z dostępnością w różnych firmach:).

Radziłbym coś dozbierać i kupić świeższy sprzęt lub całkiem zabytkowy.

_____________________________________________________________

Sumomoto Motocykle Trial Akademia Enduro Trial

_______________________________________

 

www.sumomoto.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Odswierze temat. Mam dwa pytania.

 

Gdzie wpolsce funkcjonuja dobre szkoly jazdy trialem? Jaki jest koszt szkolenia (1h/1 dzien)?

 

Ktory z tych motocykli jest najlepszy? GasGas TXT 280, Sherco 2.9, Beta REV3? Mozecie opisac ich glowne wady i zalety? Moze byc dlugo. Chetnie poczytam :)

 

Czym sie rozni GG TXT od TXT PRO?

Edytowane przez JERY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoły jazdy trial funkcjonują w Małopolsce. ...po zimie raczej :(.

Można próbować w trójmieście a wkrótce w Lublinie.

Musisz wiedzieć czy masz kondycję fizyczna czy nie.

Niezależnie co myślisz, jeżeli to jest Twój pierwszy kontakt, proponuję na pierwsze kilka razy 3-4godz.

Można też "cały dzień", to w usłudze jest 30% trialu, reszta to integracyjna otoczka (jeżeli jest to teoria i związane z tematem również polecam).

StrefaTrial ma info o różnych motocyklach, ale może jeszcze tu ktoś coś dopisze.

Jeżeli trafisz na dobra sztukę, to dowolną markę można wybrać.

__________________________________________________________________________________

 

Sumomoto Motocykle Akademia Enduro Trial

_______________________________________

 

www.sumomoto.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...