Skocz do zawartości

VFR 750 czy to normalne?


Rekomendowane odpowiedzi

Motocykl Honda vfr 750 rok 91. Robi tak odkąd go posiadam ale zaczyna mnie to denerwować, gdy jadę 6biegiem poniżej 3tys to coś żęzi a gdy dodam gazu to nawet strzela(wali) gdy zredukiuę do 5 a obroty nie mniej jak 3tys to jest ok pytanie czy to normalne w tych vfr i czy jeżdżąc tak czegoś nie wykończę????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Męczysz silnik, ot co. Szarpie napędem bo nie ma siły pociągnąć wysokiego biegu z tak niskich obrotów. No chyba że jakiś inny problem tam jest z napędem. Nierówno wyciągnięty łańcuch itp. Trzeba to zbadać zanim zniszczysz motocykl. Jakbyś się wybierał w stronę Bydzi to możesz podjechać na serwis, rzucę okiem co jest grane.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykl Honda vfr 750 rok 91. Robi tak odkąd go posiadam ale zaczyna mnie to denerwować, gdy jadę 6biegiem poniżej 3tys to coś żęzi a gdy dodam gazu to nawet strzela(wali) gdy zredukiuę do 5 a obroty nie mniej jak 3tys to jest ok pytanie czy to normalne w tych vfr i czy jeżdżąc tak czegoś nie wykończę????

Zanim napiszesz następne bzdury zapytaj na forum lub poczytaj w instrukcji o eksploatacji tego motocykla.

 

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też łańcuch strzela bo jest zniszczony. 14'700KM przebiegu i rzadkie smarowanie zrobiły swoje :icon_rolleyes:

 

Poważnie? to coś Ty z tym łancuchem robił. Ale ja się tam nie znam, ja mam 16 tys przejechane na swoim i dalej jeżdze. Nie paliłem ani razu laćka i ani razu nie jechałem na jednym kole (bo nie umiem i nie chce umieć). Myśle,że 25 tys km wytrzyma. Czy nie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle,że 25 tys km wytrzyma. Czy nie?

 

Wytrzyma i więcej jeśli będziesz dbał. Mało kto mi wierzy ale w GS500E na jednym zestawie napędowym zrobiłem ok.70-80 tys km zanim zaczął hałasować, a moto kupiłem z nie-nowym napędem więc nie wiem ile przed tym miał nalatane. U mnie był jeżdżony bardzo ciężko ale smarowałem olejem silnikowym często, dlatego tyle zrobił. Olej silnikowy chlapie i brudzi koło ale łańcuch bardzo ładnie smaruje. Najlepiej mineralny olej silnikowy. Do tego buteleczka ze szpicem z którego podajemy krople oleju pomiędzy płytki łańcucha, najlepiej na noc lub przed jakimś postojem co by olej mógł dostać się gdzie trzeba a reszta spłynie na glebę.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że robiłem niewiele. Kwaśny deszcz szybko wymywa smar a tutaj potarfiło lać przez 2 tygodnie z rzędu. Kapcia palę od niedawna żeby nie było :icon_mrgreen:

 

Pierwszy łańcuch fabryczny (EK czy RK chain, jakoś tak) który miał to do siebie że był lżejszy wyciągnął się po 10'000KM. Jazda przez zimę i też rzadkie smarowanie. Brutalne to ale przy -10 nie miałem serce do eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może jeszcze jest naciągnięty jak struna ?? a to ciągnie za sobą uszczelnienie przy wałku zdawczym , sprawdz naciąg , nasmaruj , looknij na ten łańcuch jak jest wyciągnięty itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...