Skocz do zawartości

Łożyska główki ramy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

poszukuję łożyska główki ramy do Kawasaki ER-5. Nie bardzo się orientuję w temacie. Znalazłem na Allegro za 100 marki QMP. Mogę być spokojny o jakość czy szukać czegoś innego? Jeśli tak, to czego i gdzie?

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbierz przód, wyjmij łożyska i depnij się do lokalnego sklepu z łożyskami/uszczelniaczami. Dostaniesz tam dobre łożyska za 10-20PLN/szt.

 

Łożyska główki nie muszą być super-hiper-kosmiczne, wystarczą łożyska w zwykłym standardzie wykonania, pod warunkiem że nie są chińskie z biologicznie modyfikowanej stali. Sam montuję w wielu motocyklach łożyska z takiego sklepu. Przeważnie FŁT lub SKF, do kół w Harrym też założyłem stożkowe FŁT a nie jakiś drogi TIMKEN z hameryki za 5x tyle.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem, zalozylem, jest elegancko - nie narzekam.

 

Qurim - do er, gpz500 lozysk nie dostaniesz w sklepie z lozyskami.. bylem szukalem nawet w hurtowniach nie ma, a sam zakladalem temat tu na forum o tych lozyskach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Wytrzymałośc łożysk główki ramy zależy przede wszystkim od sposobu jazdy :)

Tak w duzym uproszczeniu: Im wiecej stawiasz na koło tym krócej wytrzymaja.

Sporo zalezy również od prawidłowego wyregulowania luzu łozysk stożkowych.

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, to bardzo popularne łożyska. Jestem pewien że masa ludzi na nich śmiga. Może ktoś tu zajrzy i podzieli się opinią.

 

Tak naprawdę, gdyby chodziło o zwykłą jazdę to bym nie zawracał za przeproszeniem d*** i po prostu je kupił ale nie wiem czy się nie rozsypią za szybko od częstego gumowania.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...