Skocz do zawartości

Kontrolki na wyświetlaczu


colahondax11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Kupiłem audi a4 b6, trochę to naszpikowane czujnikami które doprowadzają mnie do pasji.

 

Między obrotomierzem a prędkościomierzem, znajduje się mały wyświetlacz / komputerek, który informuje o różnego rodzaju problemach dotyczących auta.

 

Któregoś razu wyświetliło w pomarańczowym kolorze coś na kształt " konewki z kapiącą kropelką a pod spodem dwie fale z napisem MIN." Obstawiłem że to olej, więc otworzyłem maskę sprawdziłem i było tak średnio na jeża tego oleju, gdy zamknąłem maskę było już ok, więc jeździłem dalej. Po 100 km znowu ten sam znaczek się wyświetlił, teraz już dolałem oleju i problem zniknął... ale tylko na kolejne 100 km.

Pojechałem do warsztatu, zabuliłem 100 zł i skasowali błąd, teraz zrobiłem jakieś 50 km więc nie mogę stwierdzić czy faktycznie ten błąd usunęli, może być tak że znowu się pojawi za kolejne 50 km, ale nie wyprzedzam faktów, czekam.

No i wczoraj przejechałem jakieś 10 km i nagle wyświetliło taki oto znak na pomarańczowo (O)

Rozumiem że chodzi o układ hamulcowy, prawdopodobnie klocki do wymiany bo mają około 6 mm.

Ale dlaczego przestał działać ABS, czy jedno jest zależne od drugiego?

 

Jest tu ktoś kto się zna na tych samochodach i może mi doradzić jak usunąć te błędy albo jak je naprawić.

Co to jest ten VAG, bo często słyszę podepnij auto pod VAG'A. Czy na tym bazują warsztaty, w sensie czy jak mówią podpiąć pod komputer to mają na myśli VAG'A ?

 

 

 

Pasji nie zmienię, bo jak to zrobić, gdy słyszę w sercu sportowy motocykl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ABS nie przestaje pracować tylko dlatego, że masz cienkie klocki.

Wielce prawdopodobne, że któryś z przewodów do czujnika jest przerwany.

W tym wypadku podpięcie diagnostyki wskaże, który to czujnik lub omomierz w ręku pomoże go odnaleść.

 

Co do kontrolki poziomu oleju.

Jaki olej lejesz?Bo ma to znaczenie.

Możliwe jest uszkodzenie samego czujnika.Czasem zmiana oleju na właściwy i filtra oleju zmienia historię.

VAG

VW Auto Group.

Chodzi o urządzenie diagnostyczne./Istnieje temat na forum.

Warsztaty bazują na różnych urządzeniach i programach diagnostycznych.

Niektóre umożliwiają skasowanie błędów i odczyt a niektóre są mocniej rozbudowane i umożliwiają tworzenie plików LOG (co w tym przypadku mogłoby być pomocne) i wiele innych funkcji.

 

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki,a nie może być to problem z nieszczelnością układu hamulcowego?Możliwe ze gdzieś Ci płyn hamulcowy podcieka?Lub płyn hydrauliczny ze zbiorniczka wyrównawczego od ABSu?

 

Może plotę bzdury,jak tak...to niech ktoś poprawi.

 

P.S

Może Matiz,to nie Audi....ale problem występował podobny.Po rozebraniu tylnych bębnów okazało się że cylinderki od szczęk podciekały i tamtędy ulatywał płyn.

Co skutkowało zapalaniem się co jakiś czas owej kontrolki(a to wyboje a to coś).

Po naprawie(wymiana cylinderków oraz okładzin,dolaniu płynu cham.) kontrolka się nie świeciła.

Edytowane przez Pozytywnie Zakrecony Wariat

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki,a nie może być to problem z nieszczelnością układu hamulcowego?Możliwe ze gdzieś Ci płyn hamulcowy podcieka?Lub płyn hydrauliczny ze zbiorniczka wyrównawczego od ABSu?

 

Może plotę bzdury,jak tak...to niech ktoś poprawi.

 

P.S

Może Matiz,to nie Audi....ale problem występował podobny.Po rozebraniu tylnych bębnów okazało się że cylinderki od szczęk podciekały i tamtędy ulatywał płyn.

Co skutkowało zapalaniem się co jakiś czas owej kontrolki(a to wyboje a to coś).

Po naprawie(wymiana cylinderków oraz okładzin,dolaniu płynu cham.) kontrolka się nie świeciła.

Bzdury pleciesz i faktycznie Matiz to nie Audi :icon_mrgreen:

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok, to prawidłowy komunikat informujący o potrzebie wymiany klocków hamulcowych, choć z zewnętrznej strony są jeszcze względne, to po wewnętrznej stronie ścierają się szybciej.

 

Sprzedający mówił że klocki są nowe, pomylił się, bo tarcze są nowe a klocki już skończone.

Pasji nie zmienię, bo jak to zrobić, gdy słyszę w sercu sportowy motocykl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...