Skocz do zawartości

Remont silnika Jawa Mustang, rozne problemy...


Fidel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zaczolem remont mojej Jawki, a dokladniej silnika. Musze cos zrobic z niewskakujaca jednyka (reszta chodzi bez problemu), chce przerobic zaplon na akum. i przy okazji troche usprawnic serducho. Rozbieram silnik po raz pierwszy i chyba poprzedni wlasciciel juz go tuningowal: krociec od gaznika ma rozwiercony otwor przelotowy, zobaczymy co mi sie ukaze po rozlozeniu karterow. Po czym poznac, ze glowica byla planowana?

Mam silnik od ogara 200, wiec skrzynie pewnie przeloze z niego, ale o reszcie nie ma mowy, tlok zjechany, przy rowkach na pierscienie powyrywane kawalki metalu, gladz cylindra wyglada jakby ktos sobie po niej kilka razy dlutem pojechal (grube na 1mm rysy).

Jesli bede mial jeszcze jakies problemy to napisze w tym temacie.

Z gory dzieki za wszelka pomoc.

 

PS. Na jakiejs stronie czytalem, ze silniki na eksport do Polski byly dlawione. Wiecie moze w jaki sposob? Mam artykul o usprawnianiu Jawki z ŚM, czy to samo tam opisali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zaczolem remont mojej Jawki, a dokladniej silnika. Musze cos zrobic z niewskakujaca jednyka (reszta chodzi bez problemu), chce przerobic zaplon na akum. i przy okazji troche usprawnic serducho. Rozbieram silnik po raz pierwszy i chyba poprzedni wlasciciel juz go tuningowal: krociec od gaznika ma rozwiercony otwor przelotowy, zobaczymy co mi sie ukaze po rozlozeniu karterow. Po czym poznac, ze glowica byla planowana?

Mam silnik od ogara 200, wiec skrzynie pewnie przeloze z niego, ale o reszcie nie ma mowy, tlok zjechany, przy rowkach na pierscienie powyrywane kawalki metalu, gladz cylindra wyglada jakby ktos sobie po niej kilka razy dlutem pojechal (grube na 1mm rysy).

Jesli bede mial jeszcze jakies problemy to napisze w tym temacie.

Z gory dzieki za wszelka pomoc.

 

PS. Na jakiejs stronie czytalem, ze silniki na eksport do Polski byly dlawione. Wiecie moze w jaki sposob? Mam artykul o usprawnianiu Jawki z ŚM, czy to samo tam opisali?

 

Były dławione na króćcu gaźnika. Nietłumione miały kwadratowy kształt. Pozatym daj sobie siana z tjuninkiem tego silnika bo tylko spieprzysz

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozatym daj sobie siana z tjuninkiem tego silnika bo tylko spieprzysz

Dlaczego tak uwazasz? Tylko z powodu twojego podejscia do tuningu (takie wrazenie sprawia twoj opis) czy masz jakies konkretne argumenty?

 

Mam kilka naocznych argumentów. Mn moj byly simson przed remontem generalnym, czyli wymianie wszytkiego (łacznie z silnikiem) co spieprzył poprzedni włascieciel, 2 sprzety mojego kolegi, kilkaset aukcji z allegro i tym podobne rzeczy. Pozatym tjunink = skórcenie żywotnosci silnika

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuning to dobra sprawa a szczegolnie Jawki ponieważ na wytrzymalszy silnik od polskiego , swoj rozbieralem pare razy i remont i te sprawy.Jak masz problem to prosze na gg powinnem pomuc :) w swoim tez mam pare przerubek itd :D moto lepiej chodzi i koledzy byli zdumieni jak ich przewiozłem ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyskakujacy I bieg to najprawdopodobniej zuzyta przekladnia tego wlasnie biegu. Sprawa prosta tylko jak wiesz nalezy rozpolowic silnik. Tlok kosztuje +/- 8zl nartomiast pierscienie 3zl - wydatek nieduzy takze proponowalbym zmienic jezeli sa tak zniszczone jak mowisz.

Dlawione byly tak jak powiedzial Greedo czyli przez zmiejszenie srednicy gardzieli krucca. Mozesz takze wypolerowac kanaly w cylindrze (zwlaszcza jezeli masz nieoryginalny - polski) i zmienic zebatke zdawcza na wieksza (13zl). Tak czy inaczej usprawniane tego typu silnika nie bedzie raczej odczuwalne, co najwyzej poprawi Ci samopoczucie :D

 

Pozdrawiam

 

PS Jezeli jestes juz przy tak gruntownym remoncie zwroc uwage na uszczelniacze oraz na to czy przypadkiem nie nalezaloby zregenerowac walu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...