Skocz do zawartości

Regulacja składu mieszanki w YAMAHA FZ 750


ManiekB
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio regolowalem gaźniki w mojej Yamaszce i mam taka zagadke Zanim zaczolem regulowac sklad mieszanki sprawdzilem najpierw ile obrotow sruba jest wykrecona okazalo sie ze 2 obroty W serwisowce mialem dane ze powinna byc wykrecona o 3 obroty i tak tez ustawilem Teraz mam pytanie czy odkrecajac te srube o 1 obrot wiecej zubozylem czy moze wzbogacilem mieszanke??? Czy dobrze zrobilem regulujac tak jak jest w serwisowce czy moze powinienen zostawic tak jak bylo Dodam jeszcze ze nie odczulem zadnych zmian w dynamice motocykla i zuzycie paliwa tez chyba nie wzroslo choc nie dal bym glowy bo nie sprawdzalem

 

Pozdrawiam wszystkich zmotoryzowanych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj mi jaki rocznik, bo FZ może mieć w zależności od tego 2, 2,5 lub 3 obroty !!!. Jak wykręcasz to wzbogacasz mieszankę. Ja ustawiałem na 2,5 i jest idealnie (rok produkcji 1993). Nie zapominaj o tym, żed po każdej takiej zmianie powinno się sprawdzić synchronizację gaźników.

 

Pozdro, Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja FZ jest z 86 roku Oczywiscie po wyregolowaiu zsynchronizowalem gazniki bo oprocz regolacji skladu mieszanki prawie w mak je rozebralem zeby je przeczyscic( nie wyciagalem jedynie urzadzenia rozruchowego )

Troche mnie to dziwi ze wykrecajac wzbogacilem mieszanke bo Yamaha przestala szczelac z tlumika podczas jazdy (teraz trzeba dlugo trzymac wylaczony zaplon zeby strzelila) a o strzale na postoju to moge sobie tylko pomarzyc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...