Skocz do zawartości

Lustro czy mocno przyciemniany?


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym sobie kupić nowy wizjer do SUOMY VANDAL. I zastanawiam sie jaka jest róznica miedzy lustrem a dark tinted? Nie mam nikogo znajomego kto by posiadał inny wizjer niz oryginalny i nie mogę porównać. Mógł by mi ktoś powiedzieć jak to wygląda. Który bardziej przyciemnia, jak się jeździ w nocy.

 

Osobiście wolał bym mirror. Będę wdzięczny za wszelkie informacje.

 

Pozdrawiam

Robert Obniski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się.

Z tego co wiem dopuszczone sa tylko do jazdy na torze. Na drogach publicznych są zabronione. Ja używam do marushina wizjera fotochrom dark, szyba ciemnieje na słońcu, jeździ się w tym idealnie, nikt się dotychczas nie czepiał. Podczas przypadkowej kontroli policjant najpierw stwierdził, że mam wizjer ciemny zabroniony ale w radiowozie jak szyba się rozjaśniła oznajmił, że szyba jest klar i chyba mu się wydawało. Problem tylko z nabyciem takiego wizjera bo nie wszędzie to mają, nie do każdego modelu i nie jest tani. Ja kupowałem w niemcowni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwa są nielegalne (proszę mnie poprawić, jeżeli się mylę) i przez obydwa w nocy g...o widać (sprawdzone) :cool:

Gdy kupowałem swoją do HJC (chciałem przyciemnianą, nie lustro), chciałem jak najciemniejszą, to sprzedawca mnie uświadomił, że wszystkie oryginalne są legalne i dopuszczone do ruchu, a jeśli chcę ciemniejszą (nie akcesoryjną) to będzie bez homologacji - nielegalna. Kupiłem dark smoke i jestem zadowolony.

Edytowane przez JaJaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Nie wiem o czym piszecie i skad macie taki info o tej rzekomej nielegalnosci.

Ja ma do swojego szuja zarowno clar jak i dark smoke + ciemny pinlock. I jedyne info jaki sa na tych szybach to "Daytime only".

A nie znam zadnego przepisu zakazujacego jazdy w dzien w przyciemnianej szybie - podobnie jak w przyciemnianych okularach.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim Arai'u na mocno przyciemnianej widnieje "Daylight use only". Nie wiem jak regulują wizjery przepisy, ale być może jest tak jak z szybami samochodowymi?

 

U kumpla w Sharku w lustrze natomiast jest wytłoczone "Racing use only" więc tutaj już nie ma wątpliwości :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim Arai'u na mocno przyciemnianej widnieje "Daylight use only". Nie wiem jak regulują wizjery przepisy, ale być może jest tak jak z szybami samochodowymi?

 

U kumpla w Sharku w lustrze natomiast jest wytłoczone "Racing use only" więc tutaj już nie ma wątpliwości :biggrin:

 

Wiec po prostu nie ma normy zalezy tlyko od tego jaka firma produkowala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku jeździłem na standardzie - przezroczystej szybce. Jak się podrapała, pomyślałem - kupię lustro..

Po 1, nie to, że jest nielegalne, poprostu nie ma homologacji na ulice, a ma na tor :D Wielki plus, że b.dobra szybka na b.słoneczne dni.

Po 2, w nocy.. hm, jeździć się da, ale faktycznie gucio widać. Jedynie dobrze oświetlone drogi.

Wracając z Sopotu w noc musiałem zamienić się kaskiem z kobietą ;)

Nie ryzykując, że w końcu w coś przydzwonię sprezentowałem sobie kolejną przezroczystą.

I tak teraz sobie zmieniam: na dzień lustro, na noc przezroczysta :)

Edytowane przez jaquzie

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 :>
http://sites.google.com/site/jaquzie/
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinna być wytłoczona bądź naklejka na wizjerze z normą. Albo też w dokumentach od kasku. A co do dwóch wizjerów to raczej naturalne, że lepiej mieć dwa :) Zwłaszcza jak się często lata w trasy.

 

Super dzieki za tak odpowiedzi w 100% usatysfakcjonowała mnie uzyskana wiedza.

 

Pozostaje tylko znaleść wizjery do suomy.

 

Sprawdź w fc moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe.

Shoei xr1000 kupiony w UK z dwoma wizjerami.

Biały "Made in USA" ma tam jakieś napisy, więc pewnie jest homologacja. Ciekawostka jest to, że ma także "daytime use only".

 

Natomiast drugi wizjer, Dark smoke nie posiada, żadnych napisów.

 

Ale żyjemy na policyjnym kontynencie. Wszystko musi posiadać homologacje, nawet durna szybka czy też kierunkowskaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...