Skocz do zawartości

stuka na zimnym silniku honda vfr 750 90'


Rekomendowane odpowiedzi

wydaje mi sie że coś z góry silnika, takie stukanie jak śrubokrętem w aluminium, tak jakby zawór, ale czy to zawór jeśli stuka na zimno?

 

i jeszcze jedno pytanie jaki wlać tam olej vfr 750 1990r 72tys przebiegu? jest pól syntetyk 10w40, ktoś mi radził żeby wlać 15w40?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie musisz zalewać 15w40.

Zalej taki jak zaleca producent.

Jest kilka tematów o olejach gdzie zostały zburzone mity różnej, bzdurnej maści.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie że coś z góry silnika, takie stukanie jak śrubokrętem w aluminium, tak jakby zawór, ale czy to zawór jeśli stuka na zimno?

 

i jeszcze jedno pytanie jaki wlać tam olej vfr 750 1990r 72tys przebiegu? jest pól syntetyk 10w40, ktoś mi radził żeby wlać 15w40?

 

 

Jezeli z gory silnika i na zimnym to zapewnie zawor(y). Luzy na zimnym silniku sa wieksze, po rozgrzaniu luzy sie zmniejszaja i stuk ucicha. Czeka sprawdzenie i regulacja zaworow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej vfr-ce mam zalany MOTUL 5100 10w-40 ester i jestem z niego bardzo zadowolony, a jeśli chodzi o pukanie to musisz koniecznie sprawdzić luzy na zaworach bo to jest niemożliwe, i odpisz co było.

A od kiedy lub od jakiego momentu zaczeło pukać? bo to ważne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od ok tygodnia, a przynajmniej tak zauważyłem.. będe musiał sprawdzić te zawory..

 

to ja nie wiem co może być bo luzy na zaworach się nie zwiększają lecz mogą się jedynie zmiejszyć musisz koniecznie do niego zajżeć, może być jeszcze inna opcja że do wymiany jest łańcuszek który napędza pompe oleju jest to jedyny łańcuszek w tym silniku i lubi on tak właśnie popukiwać o ile wiem to znajduje się on gdzieś pod prawą pokrywą ( tam gdzie sprzęgło)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vfr często wydaje z siebie takie dźwięki, nawet jak sądobrze ustawione zawory. Powiem inaczej - rzadko kiedy są źle. W tym modelu luzy bardzo rzadko się przestawiają. Nie zapominajcie, ze toto ma rozrząd na kołach, którego praca potrafi być glośna (właśnie takie "cykanie"). Wydaje mi się, że wszystko jest OK. Przy okazji możesz sprawdzić synchronicację gaźników - im równiej pracuje silnik, tym mniejsze są problemy z odgłosami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...