Skocz do zawartości

Co to za silnik/skuter ?


bakardi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od razu mówię że nie wiedziałem w jakim dziale umieścić moje pytanie

 

Mam dość dziwne pytanie, bo ostatnio kupiłem taki silnik bez gaźnika, i chciał bym dokupić ów gaźnik, ale nawet nie wiem z jakiego skutera pochodzi ten silnik? Bardzo proszę o pomoc. Z tego co szukałem na internecie to silnik pochodzi od Hondy spree lub Vision ale to są tylko przypuszczenia.

 

Od razu bardzo bym prosił o ocenę tłoka oraz tulei cylindrowej, czy są w miarę dobrym stanie

 

Dodaję link do galerii ze zdjęciami bo na forum nie chcą wchodzić zdjęcia (??) http://img823.imageshack.us/g/p1040214.jpg/

 

Pozdrawiam

Edytowane przez bakardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik Honda oryginał. Ładnie zwieśniaczony.

Z jakiego modelu, to musiałbyś sprawdzić oznaczenie przy numerze silnika (powinno zaczynać się od AF + dwie cyfry).

Jak próg jest, pierścienie cienkie, tłok zużyty to szlif. Cylinder ma prawdopodobnie zablokowane okno wydechowe, normalnie okno wydechowe w Hondach ma 160° OWK otwarcia.

lubisztosuko.gif7,352 osób lubi to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety tak go dostałem, a stan wizualny w ogóle mnie nie obchodzi (przynajmniej na razie), teraz chodzi mi głównie aby palił bez żadnego problemu.

 

Progu na tulei nie ma, a pierścionki nie wydają się cienkie.

 

Gdzie tego oznaczenia mogę szukać? Próbowałem coś znaleźć na tym silniku, ale nic nie znalazłem... jedynie co znalazłem to oznaczenia HM

 

 

edit:

 

Znalazłem jakieś numery, ale sami zobaczcie http://img215.imageshack.us/gal.php?g=p1040215v.jpg

Edytowane przez bakardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...