Skocz do zawartości

skuter 4t nie pali na rozrusznik


denis1992denis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Mam skuter romet 787 4t, wymieniłem w nim cylinder i tłok, wyregulowałem zawory, ustawiłem rozrząd i mam taki problem - nie pali na rozrusznik. Z kopki pali za 1 lub 2 kopem a z rozrusznika nie ma siły. Rozrusznik w 100% sprawny testowany w innym skuterze. Rozrusznik nie kreci z tą samą prędkością tylko raz szybciej raz wolniej tak jakby go coś w pewnym momencie trzymało i chwilę później puszczało. Proszę o podpowiedzi czego to może być przyczyna. Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wygląda sprawa z akumulatorem? Może wydać się to banalne, ale czasem jak jest słabo naładowany to właśnie skuterek nie ma siły kręcić ;D Spróbuj na aku kolegi odpalać, może naprawdę jest tylko w tym problem ;]

Edytowane przez oskarroza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był w nim cylinder 80 ale nie kręcił i zmieniłem na 50 bo myślałem, że to powód kompresji. Po zmianie na 50 jest to samo... Akumulator jest sprawny tzn jak chcę go zapalać to wkładam do niego aku z hondy nsr 125 i podpinam jeszcze prostownik więc prądu na pewno dostaje tyle ile powinien. Ma ktoś jeszcze jakieś inne pomysły czego to może być przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był w nim cylinder 80 ale nie kręcił i zmieniłem na 50 bo myślałem, że to powód kompresji. Po zmianie na 50 jest to samo... Akumulator jest sprawny tzn jak chcę go zapalać to wkładam do niego aku z hondy nsr 125 i podpinam jeszcze prostownik więc prądu na pewno dostaje tyle ile powinien. Ma ktoś jeszcze jakieś inne pomysły czego to może być przyczyna?

 

Yyy, podpinasz aku od NSR + prostownik? Łał, ja jak raz zapomniałem przez przypadek odłączyć go i wcisnąłem rozruch to zobaczyłem tylko iskry z prostownika, na szczęście nie miałem bezpiecznika marki DRUT tylko normalny, więc musiałem tylko to wymienić ;]

 

A wracając do twojego problemu, to szczerze mówiąc za bardzo nie wiem od czego to może być. Nagraj filmik z tym problemem, wrzuć na YT i wklej tutaj linka, może właśnie nagranie zachowania rozrusznika pomoże komuś wpaść na rozwiązanie twojego problemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli rozrusznik sprawdzales na innym skuterku i krecil dobrze to twoim problemem moze byc zacinajace sie sprzeglo jednokierunkowe rozrusznika, lub problem z instalacja zasilania rozrusznika.

Instalka latwiejsza wiec najpierw proponuje sprawdzic jej polaczenia z masa skutera na ramie i silniku przez rozkrecenie, wyczyszczenie, posmarowanie i skrecenie, a potem jak dalej jest zle rzez zblokowanie przekaznika rozrusznika i sprawdzenie jak to dziala. Jesli w olozeniu zblokowanym rozrusznik zakreci to winny jest przekaznik i trzeba go zamienic.

Jak dalej nic sie nie poprawi to trzeba sprawdzic mechanizm sprzegla odsrodkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...