Skocz do zawartości

125ccm w 2t czy 4t?


Rekomendowane odpowiedzi

Spalanie DT 125 X - 4,2-4,9 litra miasto bez zamulania , 4,75 litra trasa(100-120km/h)

 

Także tragedii nie ma według mnie. Jak ktoś lubi wolno jeździć to i poniżej 4l można zejść :bigrazz:

To chyba gumujesz tym na mieście non stop, albo masz jakiś kit tuningowy. 6 litrów jeszcze nigdy nie uzyskałem :icon_mrgreen:

 

po lesie troche ją ganiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie DT 125 X - 4,2-4,9 litra miasto bez zamulania , 4,75 litra trasa(100-120km/h)

 

coś średnio wierze :D bez urazy ale mi dt80 z blokadą na module pali 4-5(miasto i trasa, trasa 60-70km/h miasto raczej nie na emeryta :D ) a zdarza sie i 6 jak dostanie w 4 litery w terenie :D

 

mnie sie wydawało że większość dwusuwowych 125 pali średnio koło 7 a jak dostaje ostro to i 10 potrafi wciągnąć

 

kolega miał kmx 125 potem rx125 ani jeden ani drugi sprzęt poniżej 6 nie schodził nawet te 6/100 było trudne do osiągnięcia :D

 

http://www.motocykl-online.pl/testy/Yamaha_DT_125_RE_2004 pierwszy z brzegu test dt 125 coprawda RE ale średnie zużycie paliwa 6l dla zablokowanego do 14KM motocykla także starsze egzemplarze bez blokad zapewnie apetyt mają większy........

 

ale to tylko moje subiektywne zdanie niewykluczone że sie mylę

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba zależy od stanu moto bo ja miałem Dt 125 w super stanie technicznym to na spalanie nie narzekałem a nigdy lekko nie miała paliła przy wstawianiu do końca z 6,5-7l dawno to było ale tak mi się wydaje. Przy jeździe 80-90 poza miastem powinna śmiało koło 5l spalić. 10l to chyba exc spali lub coś tego pokroju

Edytowane przez na koło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od przełożeń , ale średnio ~120km/h , jeśli stan tej DR tak jak opisujesz bdb to za 2400 się opłaca .

 

Co do spalania to zależy od : zużycia tłoka , wyregulowania gaźnika , od tego czy moto jest zablokowane , czy nie , i przede wszystkim od kierowcy , bo jeśli nie odkręca cały czas manety do końca , tylko jeździ spokojnie , to spalanie nie jest wysokie , i 125 2T można zejść do ~4l jak pisał WLD_Wlodi :)

Edytowane przez Lukas111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od przełożeń , ale średnio ~120km/h , jeśli stan tej DR tak jak opisujesz bdb to za 2400 się opłaca .

 

Co do spalania to zależy od : zużycia tłoka , wyregulowania gaźnika , od tego czy moto jest zablokowane , czy nie , i przede wszystkim od kierowcy , bo jeśli nie odkręca cały czas manety do końca , tylko jeździ spokojnie , to spalanie nie jest wysokie , i 125 2T można zejść do ~4l jak pisał WLD_Wlodi :)

troche narobiliśmy off-topu z tym spalaniem ale koledzy 4litry w 2T to naprawde nierealne mi sie wydaje ale to moje zdanie. kilka dni temu zalałem bak do pełna przejade 100km i zobacz ile zostało :)

 

i 120 km/h DR 125? nie za dużo o te 20?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

120 mi wystarczy. Che się aby przejechac do lasu poczuć wolnosć bo już mi te asfalty się znudziły. Chodzi oto zeby dał rade przejechac po jakimś piachu albo stromą gorkę i to mi narazie starczy. No i też żeby mało palił myśle że DR w 3l powinnien się zmieścić. Jedyna mała wada że chłodzony powietrzem ale nic się na to nie poradzi. Załanczam filmik tego motorka co chce kupić ocencie. http://www.youtube.com/watch?v=Ng4XUINV0iE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi DT pali tyle 4-5 litrów w mieście i w trasie, lasu to to nie widzi. Jest odblokowana, bude zamyka.

 

 

Ale jakiś czas temu miałem DTtke 125 Enduro 1999r, rekord to 47kilometrów na pełnym baku w terenie.

Spalanie do 18 litrów, przy czym kumpla DT 80 jak jeździł ze mną paliła 10-12.

 

Jak bym chciał to tą nową DTtką poniżej 4l bym szedł, ale szkoda czasu żeby zamulać i oszczędzić te 2zł na 100km.

 

4,75l ostatnio trasa 110-120km/h, non stop wyprzedzanie, czasami prędkości do 130km/h.

A z tego co pamiętam to miałem spalanie (licząc cały bak):

1 - 4,7 litra

2 - 4,5 litra

3 - 4,2 litra

4 - 5,1 litra

5 - 4,7 litra

6 - 4,7 litra

7 - 4,75 litra

 

No i w miesiąc nakulane 1500 kilometrów ;)

 

michoa - mi 50tka paliła 5 litrów(seryjna), a kumplowi przy normalnej jeździe DT 80 paliła 6 litrów, także luz ;)

 

Ale kupując DT liczyłem na takie spalanie(w granicach 4-5 litrów).

 

Znajomy na DT 125 2003r osiągnął spalanie 2,75 litra z tym że

-trasa

-emerycka jazda, hamowanie silnikiem kilometr przed skrzyżowaniem, rozpędzanie się niczym Star załadowany na full

-zmienione dysze w gaźniku na dużo mniejsze

 

Edytowane przez WLD_Wlodi

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

120 mi wystarczy. Che się aby przejechac do lasu poczuć wolnosć bo już mi te asfalty się znudziły. Chodzi oto zeby dał rade przejechac po jakimś piachu albo stromą gorkę i to mi narazie starczy. No i też żeby mało palił myśle że DR w 3l powinnien się zmieścić. Jedyna mała wada że chłodzony powietrzem ale nic się na to nie poradzi. Załanczam filmik tego motorka co chce kupić ocencie. http://www.youtube.com/watch?v=Ng4XUINV0iE

 

jak chcesz nią z trasy wjechać w las to zapomnij o przełożeniach dających 120km/h na czarnym...

 

Wlodi czym sprawdzasz ilość spalonego paliwa, że ci tak przecyzyjne do dziesiatych litra wychodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna mała wada że chłodzony powietrzem ale nic się na to nie poradzi

 

wbrew pozorom chłodzenie powietrzem jest bardzo skuteczne garnek tylko musi być czysty w miare a nie zalepinoy błotem :D

 

No i też żeby mało palił myśle że DR w 3l powinnien się zmieścić.

 

w trasie tak w terenie może te 4/100 zeżreć ale to nie jest masakra przecież...

 

realny vmax do którego dynamicznie przyśpiesza to jakieś 100km/h później to już chyba kilometry prostej i modlitwa :D

 

ale jak jesteś ,,świeży'' w temacie enduro i nie masz jakiś kosmicznych ambicji to dr-ka powinna ci na długo wystarczyć, ja 4 sezon śmigam na dwusuwowej 80 i rzadko narzekam na brak mocy :D na początku jak miałem mtx 80 to momentami aż mnie szokowała :D

 

no ale to kwestia człowieka....

 

a między 2t 125 a 4t 125 to ja sie motam od chyba 2 lat i dalej śmigam na dt 80 :icon_twisted:

 

z jednej strony 125 w 4t za jakieś 3-4 tys to kupie bardzo świeżą może nawet z rocznika 2003 czy 2004, spalanie będe miał pokroju mojego skutera więc nawet bezrobotny, zadłużony będe w stanie pośmigać(kolega miał hyosunga xrx125 przy prędkości 70-80km/h w trasie palił mu 2.5/100 :D ) mocy w sumie mi w dt nie brakuje, bardziej wk****a mnie nieelastyczna charakterystyka oddawania mocy (czyli że do 5 tys obr sie kompletnie nic nie dzieje :D ) więc śmieszna moc jaką dysponuje taka 125 w 4t nie będzie mnie wkurzać....silnik w takiej 125 4t jest chyba wieczny :)

 

z drugiej strony 125 w 2t to już (w mojej opini) dosyć mocny sprzęt i polatam bokami i przyśpieszenie wciska w kanape, pozatym jakbym kupił mine to remont dwusuwa jest prostszy i tańszy niż 4 suwa i dwusuw jest bardziej bezobsługowy :D

 

największą wadą 2t jest spalanie i częstsze remonty silnika przy normalnej eksploatacji, a 4t w zasadzie brak mocy i koniecznośc pilnowania poziomu oleju i luzów zaworowych......

 

sam nie wiem w ciągu 10 lat podejme decyzje :icon_twisted:

 

 

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlodi czym sprawdzasz ilość spalonego paliwa, że ci tak przecyzyjne do dziesiatych litra wychodzi?

 

Leję zawsze pełny bak pod sam korek.Potem ilość wlanego paliwa dziele przez ilość kilometrów zrobionych na baku i mnoże razy 100. Dzisiaj 4,7l/100km, trasa 150km we dwie osoby, 90-100km/h.

Edytowane przez WLD_Wlodi

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...