Skocz do zawartości

Zabezpieczenia przed kradzieżą - jakie?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zastanawiam się, które z zabezpieczeń cieszy się największą popularnością wśród Was forumowiczów? Jestem świeżakiem i wiem o grubych łańcuchach antykradzieżowych i zabezpieczeniach zakładanych na tarczę hamulcową. Na allegro jest tego cała masa. Który wybrać? Podzielcie się doświadczeniami. W moim przypadku zabezpieczenie ma chronić Intrudera VS750.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zastanawiam się, które z zabezpieczeń cieszy się największą popularnością wśród Was forumowiczów? Jestem świeżakiem i wiem o grubych łańcuchach antykradzieżowych i zabezpieczeniach zakładanych na tarczę hamulcową. Na allegro jest tego cała masa. Który wybrać? Podzielcie się doświadczeniami. W moim przypadku zabezpieczenie ma chronić Intrudera VS750.

 

 

W czerwcowym Motocyklu ? a może ŚM, nie pamiętam. Jest test zabezpieczeń.

Wynika z tego testu kilka wniosków, że tanie blokady to shit, a drogie nie zawsze znaczy dobre.

Czyli musisz poszukać. Ja w tej chwili nie mogę bo gazetka leży w pracy, a jutro mnie tam nie ma. Jak nikt nie pomoże to we wtorek poszukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt, w jednym z numerów którejś z w/w gazet (też nie pamiętam w której :D) jest taki test i z tego co pamiętam to dotyczy disc-locków (chyba że był jeszcze jakiś o którym zapomniałem), a niektóre też zadziałają jako zapięcie łańcucha. Zrobie skany albo zdjęcia artykułu i jak dorwe się do drugiego kompa to je tu wrzuce dzisiaj albo jutro

Z tego co pamiętam to wygrał disc-lock za jakieś 150zł chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że każde zabezpieczenie znajdzie pogromcę. Ale chodzi mi raczej o wasze doświadczenia. Czego sami używacie. Kumpel mówi, że wozi oba - łańcuch i blokadę na tarczę. Czy warto? A jeżeli chodzi o łańcuchy to czy warto kupować taki za 200zł? Moim zdaniem nie, ponieważ i tak pokonanie go zajmie 30sek. czyli tyle samo co łańcucha za 80zł. A co Wy o tym myślicie? Czego sami używacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć na ile test w Motocyklu był obiektywny, ale tam właśnie opisali chyba ze dwie blokady na tarcze, z którymi nie poradzili sobie fachowcy w czasie 5 min - czyli dość dobre.

A generalnie im więcej zabezpieczeń tym lepiej, złodziej będzie szukał czegoś co rozbroi szybciej..

Tylko, że komu się chce blokować kierownicę, zakładać disclocka, łańcuch i inne cuda, wchodząc do tesko po piwo ? :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A generalnie im więcej zabezpieczeń tym lepiej, złodziej będzie szukał czegoś co rozbroi szybciej..

Tylko, że komu się chce blokować kierownicę, zakładać disclocka, łańcuch i inne cuda, wchodząc do tesko po piwo ? :icon_mrgreen:

W pełni się z Tobą zgadzam. Chyba kupię 2 różne blokady tj. disclock oraz łańcuch. Jednak nie będę za każdym razem zakładał obu. Takie wyjście po browar to disclock powinien wystarczyć. Natomiast w pracy, kiedy moto ok. 8h na parkingu to jednak dorzucę łańcuch. Zawsze to będzie lepiej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...