Skocz do zawartości

Homologacja auta osobowego na ciężarowe


Rekomendowane odpowiedzi

60% max. 6tys odlicza się od osobówki, i nie odlicza vat od paliwa (brutto w koszty). od ciężarówek, vat1, kratek - 100% vat od nabycia + vat od paliwa. przynajmniej do zmiany przepisów, która może wejdzie w tym roku (a lepiej, żeby wcale)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj macie trochę w kwestii odliczania VAT od samochodu i od paliwa opisane:

http://www.vat.pl/wzor_lisaka_samochod_a_vat_946.php

Aczkolwiek z pewnością był okres kiedy wzór lisaka nie obowiązywał a o tym czy auto kwalifikuje się jako ciężarowe czy jako osobowe decydował jedynie stosunek długości przedziału pasażerskiego do przedziału towarowego (bagażowego). Wtedy właśnie w zasadzie tylko pick-upy spełniały ten warunek.

Jak jest obecnie nie wiem, ale widać że znów wiele aut można kupić w wersji z homologacją.

Co do założenia kratki do osbówki i przekwalifikowania jej na ciężarowy to sprawa nie jest taka prosta a może i niemożliwa, ponieważ taki samochód musi posiadać homologację.

Dlatego właśnie jak wchodzi jakiś nowy model na rynek nie od razu jest dostępny w wersji ciężarowej ponieważ czeka na homologację.

 

Pozdr.

F.

Edytowane przez filipr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj Pickupa.

Pełny odpis VAT za samochód i paliwo, dłuższa fujara i mnóstwo frajdy z jazdy.

Wad niestety jest więcej. Paka cieknie, załadować trudno bo wysoko, duże, długie bydle. Zaparkowanie w centrum to wyzwanie.

Polecam ... co ... niby tylko ja mam się męczyć ? Poza tym, towar przywozi kurier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...