Skocz do zawartości

Kinroad xt 125, muli moto, szarpie itp.


SeibR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ad Twojego ostatniego pytania:

Sposobów na sprawdzenie odpowiedniego składu mieszanki jest co najmniej kilka, świece Colortunes, zabarwienie świec wyjętych prosto z badanego silnika oraz analizator spalin.

 

Sprawdź co wcześniej powiedzieli koledzy, najlepiej kilkakrotnie żeby mieć pewność. Potem raz jeszcze i zapisz wyniki. Dopiero wtedy wróć tutaj i dalej szukaj pomocy. ;)

 

Niestety Forum nie naprawi Ci motocykla "On line". Nawet tak dobre jak to.

 

POWODZENIA!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam. Odświeżam. Ustawiłem zawory idealnie i z gaźnikiem jeszcze dobrze niekombinowałem. I moto na luzie na postoju wkręca się bdb, ale w czasie jazdy na każdym biegu do 3/4 gazu jedzie, a na pełnym gazie troche zmula i czuć jak traci moc. Świeca po wykręceniu brązowa taka jak ma być. Na iglicy mam 5 rowków, jest na środkowym rowku ustawiona wsówka . Za mało benzyny czy za dużo powietrza dostaje ?? Proszę o pomoc, silnik chiński specjalny do cross'a lifan 125 4suw (4t). Filtr powietrza mam stożkowy gąbkowy, duży.

 

To mój jeden problem i drugi problem odkryłem taki że mam małą dziurkę na głowicy po środku głowicy po lewej stronie i przez tą dziurkę mi wylatuje olej dość sporo wylatuje w czasie jazdy i na postoju troszkę, i problem jest taki że z tyłu silnika co jest po środku silnika taki wężyk przyczepiony to jest po to aby wylał nadmiar oleju z silnika, i jak dmuchnąłem w ten wężyk to dużo powietrza wylatuje z przodu z głowicy z tej dziury. I jeszcze na wolnych obrotach jak chodzi to robi co jakiś czas takie pss pss tylko niewiem czy z gaźnika czy skąś indziej bo mam głosny tłumnik i niewiem dokładnie skąd te pss pss ale gdzies ze strony gaźnika. Tą dziurę w głowicy zakleić specjalnym klejem do metalu i będzie ok ? proszę o odpowiedzi.

Link do fotki z wężykiem przez który dmuchałem i wylatuje powietrze dziurą z przodu zaznaczoną na zdjęciu.

 

http://img545.imageshack.us/i/silnikd.jpg/

 

PROSZĘ O POMOC I CZY ZAKLEJENIE TEJ DZIURY ROZWIĄŻE PROBLEM ? I CZY PRZEZ TO TEŻ MOTO MOŻE ŁAPAĆ LEWE POWIETRZE?

Edytowane przez SeibR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeca powinna mieć kolor kawy z mlekiem, z twojego opisu wynika że jest dobrze. Dalej jednak piszesz że masz filtr stożkowy i głośny tłumik więc domyślam się że dostaje za dużo powietrza i dlatego może tracić moc na wyższych obrotach.

 

Ten wężyk o którym piszesz to prawdopodobnie odma i NIE jest ona do odprowadzania nadmiaru oleju z silnika. Tą dziurką NIE powinien się wylewać olej, a jeżeli już to woda która powinna mieć możliwość spływania jeśli takowa dostanie się w okolice fajki świecy. Zaklejenie jej nie wiem czy cokolwiek da.

ODDAJ MOTOCYKL DO MECHANIKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez tą dziurkę mi leci olej na 100%, i w tym tylnim wężyku jest wnim troche oleju który musiał wylecieć. Niewiem czemu tak jest, a jak sprawdzic czy lewe powietrze gdzies niema ? i jaki olej do silnika bedzie idealny 10W40 półsyntetyk lotos bedzie dobry ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze cieknie ci spod pokrywy zaworow, a otwor jest przeznaczony do usuwania wody spod swiecy.

Jesli olej rowniez cieknie z weza odmy to nie jest najlepiej ze sprezaniem tego silnika.

Tak jak ZbyszekM wyzej zauwazyl twoj silnik nie wykreca pelnych obrotow z powodu zubozenia mieszanki stozkowym filtrem powietrza i glosnym tlumikiem.

Zaklej polowe stozka tasma i sprobuj wykrecic silnik na niskich biegach pod obciazeniem, czyli w jezdzie.

Twoj polski przyprawia mnie o bol glowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...