Skocz do zawartości

yzf 750


lewar84
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem, tzn moto dławi się przy ok 7500 rpm na 5 i 6 biegu. Na niższych biegach idzie bez problemu z lekkim czknięciem przy ok 7000.

Moto kupilem w maju zeszłego roku, w poprzednim sezonie moto jeździło ok, dopiero po zimie pojawił się problem.

Moto jest po czyszczeniu gaźników i synchro, nowe świece filtr powietrza czysty, mieszanka ustawiona na 2,5 obrotu.

Jakie macie pomysły??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może napisz coś więcej odnośnie samego motocykla tj. który to rok chociażby, bo wersje od 95 roku dość znacznie różniły się od tych z lat 93-94 (np TPS'em, czy czujnikami w skrzyni).

jak juz mowimy o wersji to warto spytac czy to SP czy R ... choc rachunek prawdopodobienstwa wskazuje R :wink:

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,ja bym tez sie dołączył,mam yzf 750 R 94,i jest tak chodziła całkiem dobrze,ale troche cos brzeczało,pojechałem do serwisu,synchron..gazników,wymiana łanciuszka rozrzadu,uszczelek(łaczniki)gazników z cylindrem,i teraz gasnie na luzie,ruszam tylko z gazem i to na 1500-2000,rozgrzaną tez ciezko utrzymac na obrotach na luzie,a jakos nie mam ochoty zbytnio jechac do tego samego serwisu(Łomianki)W-wa.Moze ktos polecic kogos ...

dzieki z góry

I pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem, tzn moto dławi się przy ok 7500 rpm na 5 i 6 biegu. Na niższych biegach idzie bez problemu z lekkim czknięciem przy ok 7000.

 

Może być wina paliwa ( przed tygodniem to samo miałem po tankowaniu na kiepskiej stacji). Tak samo od ok 7 tys. kicha. Możesz wlać specyfik Shella do benzyny, u mnie to pomogło. Zacznij od tego.

 

Jeżeli jest to dziura w obrotach, czyli po przekroczeniu np. 8 tys. jest znowu ok. masz źle ustawiony skład mieszanki. Jeżeli w tamtym sezonie moto dobrze chodziło, to czy nie wymieniałeś przypadkiem wydechu, lub filtra powietrza, czy nie kręciłeś śrubkami od składu mieszanki lub nie przestawiałeś iglic?

 

Jeżeli moto wcale nie ciągnie od 7 tys. to może nie otwierać się exup.

 

Pzdr.

Edytowane przez jacek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od samego początku po odebraniu motocykla miałeś takie objawy ?

 

Wiesz co,jak odbierałem ją,to lało jak cholera,odpalił mi,chodziła,dojechałem do domu,ajkies dwa km,na drugi dzien odpalam,wrzucam jedynke,a ona szarpie i gasnie,w sumie był brak płynu w zbiorniczku na sprzęgło :bigrazz: Za jakis czas zadzwoniłem do majstra,mówiąc o obrotach,mówi wes śrubokrent i mozesz sam to sobie ustawic,jest to z lewej strony,nawet jakos mi sie ustawiło,lepiej niz było,ustawiałem na słuch,no i prace na jedynce.Niby lepiej mi teraz chodzi,ale problem ze sprzegłem,na 1-2 sie toczy po wcisnietym,mysle ze jest zapowietrzone.Takie buty,za chiny juz tam nie jade,sorry Krzysiu :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co,jak odbierałem ją,to lało jak cholera,odpalił mi,chodziła,dojechałem do domu,ajkies dwa km,na drugi dzien odpalam,wrzucam jedynke,a ona szarpie i gasnie,w sumie był brak płynu w zbiorniczku na sprzęgło :bigrazz: Za jakis czas zadzwoniłem do majstra,mówiąc o obrotach,mówi wes śrubokrent i mozesz sam to sobie ustawic,jest to z lewej strony,nawet jakos mi sie ustawiło,lepiej niz było,ustawiałem na słuch,no i prace na jedynce.Niby lepiej mi teraz chodzi,ale problem ze sprzegłem,na 1-2 sie toczy po wcisnietym,mysle ze jest zapowietrzone.Takie buty,za chiny juz tam nie jade,sorry Krzysiu :evil:

 

 

Tj napisał Jacek odpowietrzenie sprzęgła i ustawienie wolnych to nie problem, nie mniej jednak to wszystko powinno być prawidłowo zrobione i sprawdzone w serwisie. Może jednak warto wybrać się na poprawkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czesc lewar84, czy juz poradzileś ze swoim problemem korzystając z porad kolegów?

Napisz czy cos sie przydało,moze ktos bedzie miał podobny problem,to bedzie mogł zkorzystac :wink:

Edytowane przez wawan3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...