Skocz do zawartości

miekki hamulec hondy shadow


kiki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Temat na forum wałkowany już chyba miliony razy :). Wiec tak - moto- honda shadow 1100 '85. Znajomy mojego znajomego kupił sobie taki motocykl ale od samego początku miał miękki przedni hamulec. Sam próbował odpowietrzać itp - w końcu kupił zestaw uszczelniaczy do pompy i zmienił jednak ciągle moto ma miękkie heble. I tak trafił shadołek do mnie- mówię sobie że pewnie nie odpowietrzony dobrze albo coś. Wiec od samego dołu - zaciski w mak - czyszczenie ze szlamu- pompka to samo, napełnienie płynem od dołu i potem odpowietrzenie było z tym roboty bo trzeba było luzować wszystkie śruby na trójnikach itp. W pewnym momencie zgłupiałem- powietrza na 100% nie ma w układzie hamulec miękki- zaczyna stawiać opór około 2cm przed kierownicą.

I tu się rodzi moje pytanie - pompa hamulcowa jest inna aniżeli od sprzęgła (chodzi o wygląd) jest na pewno nowsza bo widać ze jest innej budowy i ma już nabite dot 4 na przykrywce (gdzie na pompie sprzęgła jest jeszcze dot3). Zacząłem kombinować że to jednak winna jest pompa- czy możliwe jest to że jeśli ktoś kupił pompkę od motocykla który ma z przodu jedną tarcze to teraz mogą dziać się takie cyrki przy dwóch tarczach ??

Jak myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie w DS, okazało sie, że śruba za pomocą której ustawia się luz na klamce hamulca była za bardzo wykręcona - poluzowała sie kontra - wystarczyło ją wkręcić czyli odpowiednio wyregulowac luz i hamulec ozył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest nadlew tylko 1/2-czyli wychodzi ta mniejsza. Wógle to posiedziałem troche na bikepics i rozkminilem iż taką pompe która jest u mojego kumpla ma shadow ale w nastepnej wersji - od roku 87 mający jednak jedną tarcze hamulcową. Teraz robi się rozkminka - jaką pompe dobrac aby chodzila w shadowce z dwiema tarczami (bo raczej juz nie dostanie nigdzie oryginału :bigrazz: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...