Skocz do zawartości

kawasaki zx9r


Jerry :)
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moto z roku 2000 na gażnikach.Otóż na jałowym wszystko pięknie obroty nie falują ładnie się wkręca,tak samo w jeżdzie ale już tylko do 5 biegu.Ponieważ głównie na 6 powyżej tak 6-7 tys obr pojawia sie jakby delikatne dławienie i przytrzymanie moto,które nie chce się już tak energicznie wkręcać na obroty wyższe.Dodam,że kawa jest po slizgu i poprzedni własciciel zrobił ją na strita(brak wszelkich owiewek),miała założoną stuntową zębatkę na tyle ale krótko i natej zębatce na 6 wkręcała obroty na maxa bez problemu(w sumie nic dziwnego).Dolegliwosci zaczęły się gdy zmieniłem napęd na seryjny,aha pod lampą wychodzą 2 przewody gumowe na powietrze - gdy pokręciłem jednym aby powietrze centralnie nie waliło w niego była poprawa bo powyżej 6 tys w ogóle nie chciała wtedy iść.Ten model ma chyba doładowanie dynamiczne a brak owiewek i dolotów powietrza może powoduje nadmierne wtłaczanie powietrza.Jesli ktos ma pomysł to prosze pisać :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym motocyklu radze zaczac od sprawdzenia luzow zaworowych.

Nie bedzie tak ciezko jesli plastikow nie ma.

Jak luzy sa w normie to dopiero warto myslec o innych rzeczach.

Przy okazji sprawdzania luzow radze wykrecic swiece i napisz jak maja kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym motocyklu radze zaczac od sprawdzenia luzow zaworowych.

Nie bedzie tak ciezko jesli plastikow nie ma.

Jak luzy sa w normie to dopiero warto myslec o innych rzeczach.

Przy okazji sprawdzania luzow radze wykrecic swiece i napisz jak maja kolor.

ok a w jaki sposób pomierzyć te luzy(chodzi mi oto co i gdzie trzeba odkręcić bo nigdy tego nie robiłem)i czy można to zrobić w domowym garażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do stritów w zx9 to te dwa przewody gumowe muszą być ustawione jak w oryginale czyli zeby łapały powietrze, innaczej moto bedzie sie dławiło za małą mieszanką. Co do luzów to można zrobić w garażu ale jest do tego potrzebna wiedza! a ta jest ogólnie dostępna na forum no i podstawa - manual. Tam jest wszystko pięknie pokazane i opisane po ang. pozdrawiam

RMZ 450 '09

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do stritów w zx9 to te dwa przewody gumowe muszą być ustawione jak w oryginale czyli zeby łapały powietrze, innaczej moto bedzie sie dławiło za małą mieszanką. Co do luzów to można zrobić w garażu ale jest do tego potrzebna wiedza! a ta jest ogólnie dostępna na forum no i podstawa - manual. Tam jest wszystko pięknie pokazane i opisane po ang. pozdrawiam

Motocykl chce doprowadzić do stanu z przed wypadku,więc z czasem będę kompletował wszelkie plastiki w tym też wloty powietrza.Problem w tym,że jak te dwa przewody ustawie na łapanie to przy większych prędkosciach silnik dławi jeszcze barcziej - filterek w tych przewodach przeczysciłem.Może po skąpletowaniu układu dolotowego powietrza będzie lepiej.Dla pewnosci trzeba będzie pewnie zrobić synchro gazników bo cykania zaworów nie słychać więc chyba nie ma potrzeby ingerencji.A tak w ogóle to jaką funkcję pelnia te dwa gumowe przewody i gdzie dochodza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja w kawach maja ponoć tendencje do skracania. Ja tak miałem, tz do regulacji były 4 zawory, a nic nie stukało. Po zdjęciu pokrywy i sprawdzeniu luzów wyszło, ze mam na wydechowych 0.10 i 0.8 więc sam widzisz. co 12tys regulacja

 

Rurki wpadają do gaźnika i z tego co zaobserwowałem dają ciśnienie do komory pływakowej ew gdzieś obok.

RMZ 450 '09

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok a w jaki sposób pomierzyć te luzy(chodzi mi oto co i gdzie trzeba odkręcić bo nigdy tego nie robiłem)i czy można to zrobić w domowym garażu?

 

Samo zmierzenie luzow mozesz zrobic w garazu, ale najlepiej zacznij od sciagniecia serwisowki, czyli skorzystaj z dzialu o serwisowkach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...