Skocz do zawartości

Sprawdzenie prawdziwego przebiegu KLUCZYKIEM


Dav!doV
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odkrylem Ameryke :notworthy:

Dla niekrotych z Was nie bedzie to zaskoczeniem, prosze oszczedzic sobie zbednych komentarzy, tj. sie podniecasz wszyscy to wiedza.

Otoz bylem dzis na gieldzie w celu sprzedazy auta mojego brata - BMW E36 94r.

Zainteresowanie znikome - az do momentu gdy przyszedl pewien gosciu.

Ogladnal, pomarudzil, usiadl za kierownica, stalem obok niego. Ku mojemu zdziwieniu w 3 sek. w BMW zaswiecily sie wszystkie kontrolki, zaczely wyswietlac rozne cyferki, predkosciomierz, obrotomierz, stan oleju, wszystkie wskazowki w/w skal poszly powoli do konca i powoli wrocily na poczatek :icon_rolleyes:

Koles pokrecil glowa i slad po nim zaginal.

Siadam z ojcem i kombinujemy, jak on to zrobil ?

Wciskam sprzeglo, zaplon.

hamulec, gaz, zaplon, sprzeglo.

Takie po*ebane kombinacje robilem, ze smiac mi sie chcialo. No ale skoro koles zrobil to moim kluczykiem i niczym wiecej ja tez potrafie.

Ojciec usiadl za sterami, wcisnal ten guzik ktorym resetuje sie kilometry, przekrecil zaplon i ku naszemu zdziwieniu zadzialalo :icon_mrgreen:

Przebieg znika z ekraniku, wyswietalaja sie rozne cyferki po prawej stronie: kolejno od 1 do 6 i przy nich np:

356 402 - 1

173 - 2

32 - 3

itd.

Okazuje sie, ze mimo swietnego wygladu BMW i przebiegu licznikowego 212tys. km, kominacja wyswietlila 340tys. ;]

Pobobno przebieg jest zapisany w jakims czujniku, mogl byc on wymieniony przy wypadku i auto czyta przebieg innej bawarki.

Pisze o tym, byscie mogli sami sprawdzic przebieg Waszych BMW, a noz dowiecie sie czegos nowego o swoim aucie.

Teraz mam tez inne pytanie do mechanikow motocyklowych. Czy motocykle posiadaja cos takiego ? Jest to mimo wszystko dobra rzecz :)

pozdrawiam Dawid.

Edytowane przez Dav!doV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, ze mam przejechane 353 kkm, a na liczniku "tylko" 305 kkm :icon_razz:

 

Pogooglalem i to nie jest stan licznika, tylko:

1 -wew.nr.BMW,

2- nr wtyczki kodującej,

3-liczba K wew. dane BMW,

4-nr podwozia,

5-wersja oprogramowania,

6- wew. indeks przeprowadzonych zmian.

 

:P:P:P

Edytowane przez bart322
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...