Skocz do zawartości

dławienie silnika yz450


grucha87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem kiedy chce gwałtownie dodać gazu z pozycji wolnych obrotów dławi mi silnik i gaśnie tak jakby zalewało albo brakowało paliwa gdy dodaje gazu stopniowo pomału to nie gaśnie! co odpowiada za przejście z wolnych obrotów na wyższe? Poziom w paliwa w komorze pływakowej ustawiony prawidłowa gaźnik przeczyszczony świeca nowa! próbowałem regulować to na pompce przyśpieszającej ale bez skutku podnosiłem o jeden ząbek iglice bez rezultatu to pomyslałem że zalewa to obnizyłem o 1 ząbek i też bez skutku! co teraz robić bawić sie dalej z iglicą a jeśli tak to w którą strone obnizyć czy podnieść czy jeszcze coś innego?

Edytowane przez grucha87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, a dzieje ci się tak na luzie czy podczas jazdy ? Bo jeśli na luzie się to dzieje a podczas jazdy ok to ja bym zostawił w spokoju i nic nie ruszał, mam podobnie w crf-ce i yzfie, na luzie lekko przymuli po gwałtownym odkręceniu manetki, a podczas jazdy wszystko jest ok. Czytałem żeby to wyeliminować do końca to należy pobawić się z dyszami w pompce i/lub ewentualnie zakupić jak zestaw modyfikujący prace pompki. Jest jeszcze tak zwany "oring mod" ale u mnie nie ma różnicy czy jest czy nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, a dzieje ci się tak na luzie czy podczas jazdy ? Bo jeśli na luzie się to dzieje a podczas jazdy ok to ja bym zostawił w spokoju i nic nie ruszał, mam podobnie w crf-ce i yzfie, na luzie lekko przymuli po gwałtownym odkręceniu manetki, a podczas jazdy wszystko jest ok. Czytałem żeby to wyeliminować do końca to należy pobawić się z dyszami w pompce i/lub ewentualnie zakupić jak zestaw modyfikujący prace pompki. Jest jeszcze tak zwany "oring mod" ale u mnie nie ma różnicy czy jest czy nie ma

Kolega Samson na swojej stronie opisywał jak zmodyfikować pompkę i potrzebny jest tylko kawałek cienkiego drutu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Samson na swojej stronie opisywał jak zmodyfikować pompkę i potrzebny jest tylko kawałek cienkiego drutu ;)

 

Czyli ten oring mod, ale on nie zawsze pomaga i on tylko eliminuje opoznienie dzialania pompki. Bardziej efektowne modyfikacje to zmiana dyszy tzw "leak jet" w pompce oraz zmiana pokrywki np na boyesen quick shot I/II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem z mieszanka! dziś próbowałem na 4 różnych ząbka iglicy i za każdym razem regulowałem skład mieszanki i pompke przyśpieszającą poza różnego rodzaju strzałami przy dodaniu gazu i odjęciu go bez zmian dławienie nie ustało jeszcze ustawiłem iglice na samej goze ale nawet nie odpalałem już bo sił brakło spróbuje jutro! W każdym razie wyciaganie i montaz gaźnika opanowane mam do perfekcji:) :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co , jak to wszystko da sie bez wyjmowania gaznika , na alu ramie da sie wiec i na stalowej tym bardziej ;p, próbowałeś czy na ssaniu jest jakas zmiana ?

 

Ale po co , jak to wszystko da sie bez wyjmowania gaznika , na alu ramie da sie wiec i na stalowej tym bardziej ;p, próbowałeś czy na ssaniu jest jakas zmiana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj ustawić na pompce maxymalną dawkę paliwa, a w ogólę sprawdzałeś działanie pompki ? jakim strumieniem "sika" ?

 

p.s. jak ja sie bawiłem z gaźnikiem to wygodniej było mi bak zdejmować, wtedy miałem bezproblemowy dostęp do góry gaźnika

Edytowane przez bananek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...