Skocz do zawartości

Bialorus - raj dla motocyklisty


Guzik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A jak to jest z tymi wizami? Ile to kosztuje, gdzie to załatwić? I jak z cenami w BY? Bo byłem w UA i wcale nie jest jakoś tanio. Owszem wódka, fajki tak ale żarcie w sklepach to tak jak u nas albo i drożej.

wiza 25 euro

nie trzeba zadnych zaproszen tylko zalatwiasz sobie jakis adres jako docelowy i wpisujesz powod wjazdu: odwiedziny znajomych

wszystko zalatwia sie oczywiscie w ambasadzie lub konsulatach (w Wawie, B-stoku)

czekasz ok tygodnia

zarcie na BY jest w podobnych cenach jak u nas. wg mnie ciut taniej.

hotele sa slabe i niezbyt tanie

a pozatym jest ok

 

ps. zielona karta wystarcza, do wizy wykupujesz w Polsce ubezpieczenie obowiazkowe (ok 20 zł).

ps.2 faktycznie jak wjezdzasz pierwszy raz i nie wracasz tym samym przejsciem to becalujesz 15 $- radze miec przy sobie bo urzedas na granicy mial dosc dziwny kurs (mialem tylko PLN)

 

nie pamiętam, ale jak masz czas to wiza 25 euro w trybie normalnym 5 dni roboczych, a 50 jak ci się siedzenie pali (24 H) ale ja załatwiłem w jeden dzień, ale trzeba być wcześniej w kolejce :) składasz wniosek rano a odbierasz po południu ;) Przed złożeniem kwitów trzeba wykupić ubezpieczenie w towarzystwie EUROPA, w warszawie punkt znajduje się przy ambasadzie, ale jak jesteś trzeci w kolejce i jesteś sam to ciężko to pogodzić, ja jakoś to załatwiłem, ale stać w kolejce i się ubezpieczać to spore wyzwanie ;)

ja zalatwialem wize w maju -nie zauwazylem kolejek. ale robilem ja trybem normalnym. zlozylem wniosek wizowy, wplacilem na konto 25euro, kazano mi przyjsc za tydzien z ubezpieczeniem. i tyle.

najpierw płacisz a potem tankujesz więć jak się przeliczysz to możesz sobie nalać do kieszeni ;)

nie przesadzaj ;)

zwracaja ci po prostu kase - przetestowalem osobiscie

 

Zjazd w pomniejsze mieściny, miasteczka, wioski - to większy lub mniejszy off-road :D Niezla reminescencja z czasów komuny, starsi sobie przypomną, a młodsi zobaczą, jak było :D

ja sie przetelepalem przez pare niezlych dziur

kazda miala niezly asfalt

Edytowane przez Guzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ubezpieczenie EUROPA jedyne co się liczy :) no i do wizy aktualne zdjęcie :) jechałem ze szwagrem w 2008 r na zlot za Mińskiem i na granicy super, swobodnie wjeżdzasz, wypełniasz dwoisty kwitek i cała akcja nie trwa dłużej jak 20-30 minut...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ubezpieczenie EUROPA jedyne co się liczy :) no i do wizy aktualne zdjęcie :) jechałem ze szwagrem w 2008 r na zlot za Mińskiem i na granicy super, swobodnie wjeżdzasz, wypełniasz dwoisty kwitek i cała akcja nie trwa dłużej jak 20-30 minut...

no ja jeszcze wypelnialem kwitek na wjazd czasowy autem- na dowod ze nim wroce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie, gadamy tu jak te stare k***sy, właśnie wróciłem z Krymu, poznałem wspaniałe wschodnie klimaty, poznałem życzliwych ludzi i hieny z ukraińskiej policji .

 

Pytanie brzmi - kiedy jedziemy !!!

 

 

Mi pasuje druga połowa sierpnia, tanie owoce i warzywa, poza tym trzeba załatwić jeszcze wizę.

Czekam na propozycję terminu i marszruty.

Typ wyjazdu - spanie na kwaterach i namiotach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 VIII mam robotę, a potem można wyskoczyć. Potrzebny plan co zwiedzamy i gdzie śpimy bo hotele mają taryfę "dla zagraniczniaków" ;) Mam rodzinę w Baranowiczach, ale nie jestem pewien czy mogę Was jej przedstawić ;)

 

sprawdzę czy nie ma tam jakiegoś zlotu ;)

 

w lipcu (23-25)jest zlot w Łagojsku za Mińskiem

http://www.rollinganarchy.com/image/RA-5s.jpg

 

po 17 VII też mam czas ;)

Edytowane przez romans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czołem.

Ja wybieram się 3 rok z rzędu, kilka dni pod namiotem nad jeziorem, kilka w bazach turystycznych (standard i klimat z epoki ZSRR ,ale ceny na poziomie 30zł za noc, kuchnia w domku, kibel i prysznic na zew.) 4-14.VIII wyjazd z Gdańska. Wjazd na BY z Druskiennik. W zeszłym roku nie pobierano wyższych opłat za noclegi dla turystów z poza układu Rosja-Ukraina-Białoruś. Nie skasowano mnie również za wyjazd tranzytowy (wjazd Druskienniki - wyjazd Kuźnica). Na stacjach można "załatwić" tankowanie do pełna, a następnie zapłatę (raz mi odmówiono). Kierowcy mają zwyczaj jeździć bez świateł nocą! Milicja nie zatrzymała mnie nigdy do kontroli i jest jej ogólnie bardzo mało na drogach, więcej krawężników w miastach. Motocykli na drogach mało, głównie sowieckie boksery. Kultura innych użytkowników dróg - ok. Ruch poza autostradą minimalny, drogi proste i szerokie. Co tu pisać to trzeba zobaczyć ;)

 

Dla zainteresowanych tym rejonem (właśnie wróciłem z gdańskiego konsulatu):

-kasę za wizę należy wpłacać w jedynie słusznym banku millenium w dniu złożenia wniosku wizowego, kartkę z numerem konta itd dostajemy w konsulacie. Pracownicy konsulatu sprawdzają w kompie czy nasza kasa wpłynęła na ich konto i wówczas rozpatrują wniosek. Bank pobiera prowizję 5zł, możliwość wpłaty w zł.

-bezkonkurencyjne i obowiązkowe ubezpieczenie firmy "Europa" kosztuje na dzień dzisiejszy 27zł (do 9 dni pobytu). Ja za 11 dni zapłaciłem 32zł. Ogólnie im dłużej tym taniej. W konsulacie jest adres i mapka biura tejże "Europy" (50m od konsulatu).

-wniosek wizowy można pobrać tutaj jest dostępny w "pdf" po najechaniu kursorem na rubryki wyświetlają się podpowiedzi. Do wniosku dołączamy jedno zdjęcie.

-odbiór wizy mam w piątek więc czas oczekiwania tylko 4 dni.

 

Tutaj można znaleźć noclegi wg podziału administracyjnego kraju i typu bazy noclegowej. Dostępne foty ośrodków, czasami są zamieszczone ceny, dokładna lokalizacja itd.

Strona z Agroturystyką. Ceny trochę przesadzone, widocznie nastawiają się na bogatych turystów z Rosji :) Bardzo dobre mapy drogowe każdego z obwodów można dostać w księgarniach na miejscu, cena ok. 4zł. W razie pytań służę pomocą :icon_biggrin:

Edytowane przez panz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Warszawie kasę wpłacało się bezpośrednio w ambasadzie. Mam prośbę posiadam "GPS" MIO P 550 w mapach brak Białorusi, a jak jest to dwie drogi na krzyż, czy ktoś z kolegów, koleżanek ma dostęp do czegoś dokładniejszego, słyszałem, że rosjanie posiadają dokładne mapy. Jak ktoś coś załatwi to go ozłocę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Warszawie kasę wpłacało się bezpośrednio w ambasadzie. Mam prośbę posiadam "GPS" MIO P 550 w mapach brak Białorusi, a jak jest to dwie drogi na krzyż, czy ktoś z kolegów, koleżanek ma dostęp do czegoś dokładniejszego, słyszałem, że rosjanie posiadają dokładne mapy. Jak ktoś coś załatwi to go ozłocę ;)

wplaca sie w banku Millennium

dostajesz kartke z kontem

tylko trzeba te 25 EUR miec swoje bo oplata w banku jest z d....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wplaca sie w banku Millennium

dostajesz kartke z kontem

tylko trzeba te 25 EUR miec swoje bo oplata w banku jest z d....

 

To fakt, kurs mają zawyżony. W poniedziałek było to 4,26zł=1€. Najlepiej przygotować odliczoną kwotę bo reszty oczywiście nie mają wydać :biggrin:

 

w Warszawie kasę wpłacało się bezpośrednio w ambasadzie. Mam prośbę posiadam "GPS" MIO P 550 w mapach brak Białorusi, a jak jest to dwie drogi na krzyż, czy ktoś z kolegów, koleżanek ma dostęp do czegoś dokładniejszego, słyszałem, że rosjanie posiadają dokładne mapy. Jak ktoś coś załatwi to go ozłocę ;)

 

Tutaj możesz znaleźć mapy. Białoruś widzę, że jest aktualna.

Dla fanów papierowych map polecam zajrzeć tutaj

Ile tego złota oferujesz? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem czy taka masakra te drogi na UA .. 750 km do Kijowa na motocyklach w 6.5 h :biggrin: Ale tam drogi już pod Euro zrobili nawet 2 lata temu (np. z Saren tylko jeszcze nie otwarta i przejazd nią to 5 $.. w łapę ) Ale z drugiej strony.. w Polsce jak gonisz 140 km/h w ter. zabudowanym dostajesz 500 zł + 10p. a na UA dajesz 5$ (16 zł..) i wolny jak ptak.. Mi się to podoba, troszkę języka tylko trzeba załapać. U mnie czyli wschodniej Polsce "B" na pewno nie są drogi lepsze...

Edytowane przez bwh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a jak sobie klapne przed namiotem na dziko nad Kanalem Augustowskim to tez nie mozna? ;)

To popełnisz wykroczenie, bo nie wolno się w Polsce rozbijać na dziko namiotami. Na tym polega wolny kraj :)

 

pozdr

 

:) Jedno co mają do dupy to mapy, brak papierowych i na GPS, chyba że masz kumpli w Rosiji. Ja zakupiłem białoruską mapę wydaną przez niemców ;)

Ja używałem "setek" z 1959. Nadają się ;)

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...