Skocz do zawartości

Utopiony endurak


Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, wiem jest temat "moto po powodzi" Jednak po przeczytaniu go nie jestem pewnien co zrobic, utopiłem klx, do silnika dostała się woda lecz nie duża ilość w kadym bądź razie olej jest szary. Spuściłem na razie olej, i wyciągnąłem filtr powietrza. Co robic? Moto w wodzie było kilkanaście sekund. W cylndrze nie ma wody. Wiadomo że wypłukać silnik jakimś olejem i wyczyścić gaźnik. Ktoś poradzi co tu działać?

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W terenie jak Ci się tak stanie to bierzesz stawiasz motor na kierownicy i siodle i czekasz aż woda wyleci. Było już trochę takich tematów o tym co robić po zatopieniu. Wiem ze enduro master pisał a tez ma 4t ze właśnie w taki sposób obraca motor przekopie go pare razy i jazda dalej.. W 2t zrobiłem tak samo jak już motor złapał to jeździł. Tyle pomocy z mojej strony

pzdr

 

 

Oczywiscie pare razy zmienic olej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyciągnąłem kawe katem na chate, nie chciałełm odpalać jej z takim syfem w silniku i mokrym fitrem powietrza. Ogólnie w airboxie było troche błota.

 

Ps. Można moto odpalać z mokrym filtrem? Chyba nie?

Edytowane przez Kamsel

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie radzę. Umyj filtr, wysusz i nasącz jak się należy. Olej wymień kilka razy. Ja lałem jakąś taniochę, odpalałem, czekałem trochę i następny. Jeśli silnik będzie się dąsać zajrzysz do gaźnika, narazie proponuję zostać tylko przy zmianie oliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po za wymianą oleju i czyszczeniu gaźnika porozłączałbym elekrtonike i przedmuchałbym wszystkie kości stykowe sprężonym powietrzem.

Kolega YZ125 wpadł w rzeczkę i w ten sposób spalił moduł zapłonu.

W uszach szum w oczach łzy na liczniku tylko 3

 

http://www.bikepics.com/members/siwydr/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po za wymianą oleju i czyszczeniu gaźnika porozłączałbym elekrtonike i przedmuchałbym wszystkie kości stykowe sprężonym powietrzem.

Kolega YZ125 wpadł w rzeczkę i w ten sposób spalił moduł zapłonu.

Mam specjalny prepaarat w spreju do styków. Zapsikam tym.

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...