Skocz do zawartości

alarmy....czy to ma sens?.....


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

a gdzie montujecie diodę od alarmu?

ja mam w tylnej lampie - niby to nic, ale wygląda zejbi*** zwłaszcza wieczorem lub przy pochmurnym niebie (mam na razie czerwoną, ale zastanawiam się na dioda kolorową (są chyba 4-kolorowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy np zamiast alarmu mozna zainstalowac jakis czujnik ktroy bedzie wyl jak ktos sie zbilzy do takiego miejsca? chodzi mi o cos prostego, widzialem misia ktory ma cos w mordce ze jak sie przechodzi to on gwizdze :lol: a poza tym jaka najlepsza firma do innych zabezpieczen (np linek)? tak w ogole to sie zastanawiam po co kradna? na czesci, na sprzedaz, na export? :buttrock: ;) pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

tak w ogole to sie zastanawiam po co kradna? na czesci, na sprzedaz, na export

 

a po co kradna samochody??

 

wiedzialem ze zle sformuowalem pytanie :? chodzi mi o to ze sa motocykle malo spotykane, ktore posiada niewielka liczba osob. i pytanie czy takie szybciej ktos ukradnie czy wrecz przeciwnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alarmy - czy jest sens?? Moim zdaniem na pewno. Niestety w mojej okolicy nasiliły się ostatnoi kradzieże samochodów - praktycznie zaj***li wszystkie te, które nie miały alarmów. Reszta stoi nadal...

 

Dołącze sie do tematu:

Zamierzam kupic i zamontowac alarm. Ale niech mi ktos wyjasni

jak to jest z tym poborem pradu jak jest uzbrojomy?' date='oraz czy pobór 0.5 mA to dużo :?:[/quote']

To nic praktycznie.

 

Jeżeli chodzi o wszelkiego rodzaju powiadamianie to istnieje szansa, że niebawem uda się coś takiego zrobić. W systemach alarmowych (stacjonarnych) od dawna istnieje cos takiego jak bramki/ndajniki GSM. Obecnie conajmniej jeden operator udostępnia usługę namierzania wybranego telefonu komórkowego, a co za tym idzie - także bramki GSM. Urządzenia te są coraz mniejsze (obecnie wielkości paczki fajek), a pobór prądu w stanie spoczynku jest prawie żaden.

 

PS. Mam perfidny plan na nietypowe zabezpieczenie mechaniczno-elektroniczne (chyba nietypowe, bo nie wiem czy ktoś czegoś takiego jeszcze nie wymyślił 8O ). Musze tylko to z kimś mondrym skonsultować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od razu odradze wam rowerowe. Mialem cos takiego w simsonie, zapomnialem ze jest zapieta na kolo i amoryzator i zdjalem go z nóżki zeby do podziemnego garazu wstawic. Usiadłem i pchnalem lekko w dół motorek i stalowa pleciona linka wyszłą z zamka...

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mam alarm i blokadę na tarczę. alarm kupiłem:

www.ampio.pl

zakładałem sam więc tylko ja wiem co jest gdzie założone i co jest poodcinane :D

mam 2 czujniki:

radarowy - reaguje na zbliżenie sie do pojazdu bliże niz odległość zadana i ostrzega "intruza"

przechyłu - reaguje na postawienie moto z podstawki a nawet na mocniejsze puknięcie/bujnięcie.

alarm ma immobiliser współpracujący ze stacyjką - próba obejścia stacyjki lub lej wyłamania wywołuje natychmiastowy alarm i uniemożliwia uruchomienie silnika.

jedyną wada jaką znalazłem jest dość duży pobór prądu powodujący, że moto po ponad tygodniu stania czasami ma kłopoty z odpaleniem ale od kiedy to moto ma stać ponad tydzień? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...