Skocz do zawartości

dźwięk w silniku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moja honda cm 400 nadal ma problem z cykaniem jakiegoś elementu w silniku. Wziąłem się ze znajomych mechanikiem za rozkręcenie silnika i sprawdzenie co mu dolega. Jak jest zimna nie słychać tego dźwięku w silniku. Jeżeli się już nagrzeje motocykl i pojeżdżę nim trochę zaczyna stukać, cykać coś. Dodam, że zawory ustawione fachowo, łańcuszek rozrządu jest nowy, napinacz odpowiednio wyregulowany, sworznie tłoków są ok, klawiatura - wszystko ok, korbowody też ok, olej jest nowy zalany, filtry nowe. Co to może tak perfidnie cały czas cykać. Dźwięk jest podobny do dźwięku łańcuszka rozrządu jak jest poluźniony na napinaczu. Łańcuszek od pompy olejowej, łańcuszek od alternatora, coś ze skrzyni, tryby? Może gniazda zaworów pod wpływem temperatury się lekko poszerzają?

Strasznie ten dźwięk dokucza jeżeli chodzi o estetykę, a nie wiem czy coś mi się przypadkiem nie sypie w silniku. Silnik tak w ogóle chodzi elegancko, ładnie się wkręca, chodzi stabilnie.

Proszę o pomoc bo już mi ręce opadają.

 

silnik NC01 cm400 custom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dziwne, gdyz w silniku wlasciwie wszystkie dzwieki zsynchronizowane sa z predkoscia obrotowa silnika. Postaraj sie zlokalizowac miejsce gdzie dokladnie cyka i wowczas bedzie mozna cos bardziej konkretnie powiedziec :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba w zdrowym silniku to nic nie powinno cykać?

 

To zależy w jakim silniku, w niektórych "cykanie" jest zupełnie normalne - w moim moto silnik "cyka" mimo że w ASO stwierdzili że wszystko jest w idealnym porządku, zawory również. Czasem jest tak że jak chcesz coś niepokojącego usłyszeć to właśnie to usłyszysz. Dla świętego spokoju sprawdziłbym luzy zaworowe.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy w jakim silniku, w niektórych "cykanie" jest zupełnie normalne - w moim moto silnik "cyka" mimo że w ASO stwierdzili że wszystko jest w idealnym porządku, zawory również. Czasem jest tak że jak chcesz coś niepokojącego usłyszeć to właśnie to usłyszysz. Dla świętego spokoju sprawdziłbym luzy zaworowe.

 

no ja juz wlasnie oddzielny post zakladalem o podobnym temacie, na wysokich obrotach slychać uciażliwy pisk w silniku (doslownie gwizd) i tez mi ktos polecił wyregulować zawory, bo moga miec luzy. ZX9R kupilem niedawno i jeszcze nie zarejestrowałem ale jak zarejestruje to sie przejade do serwisu jakiegos i go odstawie zeby sprawdzili mi i zrobili co trzeba. w koncu silnik to raczej jest zdrowy, ma 23 tys. przebiegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...