Skocz do zawartości

Rollgaz Yamaha FZR 600 '94


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mój problem polega na tym że Rollgaz wolno wraca do pierwotnej pozycji, odkreca sie dość lekko (mysle ze normalnie) natomiast zdecydowanie za wolno wraca.

Generalnie nie rozbieralem jeszcze rozlagu i nie wiem jak to zrobic, jak odpiąc linke itp. Czy wogole trzeba rozbierac cały, czy trzeba go sciagac i wogole jak uporac sie z tym problemem.

Pozdrawiam i z góry dziekuje ze pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, poważny problem. :biggrin: Pewnie linka już czerstwa. Rolgaz w wielu moto rozbiera się tak że wykręcasz 2 śrubki obudowy przełączników która wtedy się rozejdzie. Linka może być mocowana do obudowy blaszką i śrubką lub tylko dużą śrubą na lince. Rozchylasz przełączniki i wyczepiasz linkę gazu. Musisz jeszcze zdjąć końcówkę kierownicy i wtedy możesz zsunąć rolgaz z kierownicy. Wyczyść wszystko, przesmaruj linki, przesmaruj smarem rolgaz od wewnątrz i zewnątrz i poskładaj w całość.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, poważny problem. :biggrin: Pewnie linka już czerstwa. Rolgaz w wielu moto rozbiera się tak że wykręcasz 2 śrubki obudowy przełączników która wtedy się rozejdzie. Linka może być mocowana do obudowy blaszką i śrubką lub tylko dużą śrubą na lince. Rozchylasz przełączniki i wyczepiasz linkę gazu. Musisz jeszcze zdjąć końcówkę kierownicy i wtedy możesz zsunąć rolgaz z kierownicy. Wyczyść wszystko, przesmaruj linki, przesmaruj smarem rolgaz od wewnątrz i zewnątrz i poskładaj w całość.

 

Co innego jezeli linki nie wchodzą w obudowe przelączników. :)

Najłatwiej z kogos jest kpic a samemu nie wiedziec co i jak.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nikt tu nie kpi. Zabawne się wydało bo ciężko kręcący rolgaz nie jest wielkim problemem, ale jest męczący. Wcześniej napisałem "...Rolgaz w wielu moto rozbiera się tak że..." a to nie znaczy że we wszystkich moto. Obejrzyj co tam masz i jak to się rozkłada. Czarnej magii tam nie ma.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moto dopiero kupione czy użytkujesz od jakiegoś czasu i się pogorszyło?

W cebrze z tamtych lat jest tak jak mówi qurim, myślę że Yamaha ma podobnie. U mnie wystarczyło przesmarować linki przy manetce (zwłaszcza tą powrotną) teraz wraca błyskawicznie.

Z drugiej strony u kumpla było co innego. Ułamany był kawałek plastikowego rolgazu pod samą manetką i guma tej manetki ocierała się o metalową część kierownicy (tą na której pracuje rolgaz) i powodował taki efekt jak zatarte linki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...