Skocz do zawartości

drganie kierownicy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem podczas jazdy samochodem, że już przy prędkości 70-80 km/h kierownica wpadała w drgania?! Zaznaczam, że nie dzieje się to podczas hamowania tylko przy zwykłej jeździe. Najpierw myślałam, że może to kwestia zmiany biegów ale nie, zmiana biegu na wyższy nic nie daje. To problem z kołami czy układem kierowniczym?!

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obstawiam niewyważone, bądź krzywe koło/a

 

..hmm, może.. ale wówczas działoby się to już od dłuższego czasu a mnie się dzieje od dwóch dni. No chyba, że się coś zadziało w międzyczasie. Tydzień temu miałam klejoną lewą przednią oponę w dwóch miejscach - może to przez to?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Wojtek nabazgrał.

Również często same opony generują takie wibracje.Stare, gówniana firma etc.

Ciśnienie w gumach i jak M4NIEK napisał warto wyważyć na nowo koła.

Jeśli to wszystko nie pomoże to sprawdzić stan drążków kierowniczych i ich końcówek oraz zbieżność.

A jak to nie pomoże to inne opony.

Potem możesz już tylko zmienić auto.

Edytowane przez _Monter_

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek sprawdż ciśnienie w oponach,potem czy gula nie złapały lub innego wybrzuszenia.Jak ustalisz stan faktyczny wymienionych to napisz,my coś doradzimy :wink:

 

 

OK, dziękuję za radę :biggrin: ..napewno zbadam tę sprawę.

 

P.S.:

..i dziękuję za miłe słowo ;) cieszę się, że nie jestem już kobietą z wąsami :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Wojtek nabazgrał.

Również często same opony generują takie wibracje.Stare, gówniana firma etc.

Ciśnienie w gumach i jak M4NIEK napisał warto wyważyć na nowo koła.

Jeśli to wszystko nie pomoże to sprawdzić stan drążków kierowniczych i ich końcówek oraz zbieżność.

A jak to nie pomoże to inne opony.

Potem możesz już tylko zmienić auto.

 

 

Dziękuję za mądre rady - nawet nie wiedziałam o paru faktach, o których napisałeś. Na tych oponach jeżdżę drugi sezon ale nie pamiętam jaka firma. Widzę, że bez wizyty w serwisie się nie obejdzie. Nie chciałabym, żeby spotkała mnie wkrótce na drodze jakaś niemiła niespodzianka.

 

Podjedź do wulkanizatora i niech wyważy koła.

 

 

OK. Tak zrobię. Dziękuję za radę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Predkosc przy ktorej zaczynaja drgania kol przenosic sie na kierownice zaleza od masy niewywazenia. Tak wiec tak jak przedmowcy napisali czeka cie wizyta u wulkanizatora badz mechanika, ktory posiada wywazarke do kol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Predkosc przy ktorej zaczynaja drgania kol przenosic sie na kierownice zaleza od masy niewywazenia. Tak wiec tak jak przedmowcy napisali czeka cie wizyta u wulkanizatora badz mechanika, ktory posiada wywazarke do kol.

 

Dzięki za fachową odpowiedź i poradę ;) ..ja to się mam ostatnio z kołami swojego autka... :icon_eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

..a mnie się coś wydaje, że przyjdzie mi sprzedać to autko. I tak miałam to w planach w niedługim czasie. Czegoś większego i szybszego mi trzeba :) ..i innych - nowych emocji związanych z jazdą, choć to co mam... kocham całym sercem.

 

 

Jak to mówią małe jest piękne ale dopiero duże /auto/ potrafi dostarczyć satysfakcji :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią małe jest piękne ale dopiero duże /auto/ potrafi dostarczyć satysfakcji :icon_razz:

 

Dokładnie tak :) chyba już mi potrzeba nowych wrażeń związanych z jazdą i zawsze wiąże się to z odkrywaniem czegoś nowego.. :) ..poznawaniem i wyczuwaniem

 

P.S:

Podoba mi się ta Twoja RR-ka. Już od dawna mam na nią baczenie. Niestety nie mogę powiedzieć, że konkretnie Twoja (bo jej nie widziałam) choć napewno też jest fantastyczna ale.. ten motocykl w ogóle od dawna mi się podoba. :) Może kiedyś.. ;)

Edytowane przez Villemo1681
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

P.S:

Podoba mi się ta Twoja RR-ka. Już od dawna mam na nią baczenie. Nie, że konkretnie Twoja (bo jej nie widziałam) ale.. ten motocykl w ogóle od dawna mi się podoba. :) Może kiedyś.. ;)

 

 

Myślę że i Ty byś się jej spodobała,dawno nie miała na sobie atrakcyjnej kobiety..... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...