Skocz do zawartości

wypadek- szkoda całkowita


Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie wiem czy to ten dział ale ma małe pytanko a otóż jakiś rok temu miałem wypadek na swojej NSR 125. PZU orzekło mi szok de całkowitą i wypłaciło pieniądze, właśnie skończyłem składacz motor i nie wiem czy trzeba go od nowa rejestrować i jechać na przegląd? co trzeba robić?

 

moja nsr jest zarejestrowana na 50 a motorowery mają bezterminowy przegląd

 

 

z góry dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegląd musisz jechać zrobić. Od stycznia czy od marca wprowadzili ustawe, że przegląd dla motorowerów ma być co 2 lata, oraz przy sprzedaży motocyklu. No chyba, ze nie minely 2 lata od ostatniego przegladu.

Edytowane przez Krempy

Naciskam starter... Jeszcze kominiarka, rękawice, kask. Ruszam, opada zmęczenie i złość.

Zostawiam za sobą świat pełen zawiści, krzywd, raniących niedomówień...

Bo Moja ulubiona pozycja? To pozycja za kierownicą motocykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegląd musisz jechać zrobić. Od stycznia czy od marca wprowadzili ustawe, że przegląd dla motorowerów ma być co 2 lata, oraz przy sprzedaży motocyklu. No chyba, ze nie minely 2 lata od ostatniego przegladu.

 

a mi sie cos wydaje ze do 50cm3 pojemnosci ?!!!

sory teraz doczytałem ze ma 125 zarejestrowane na 50ke.

 

Edytowane przez szkudlar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...aktualny "bezterminowy" ważny jest bodajże do września tego roku, musisz sobie sprawdzić.

jsz

 

Dokładnie tak jest, diagnosta mówił że przepis wszedł w życie we wrześniu 2009 i jest rok na zrobienie przeglądu. Facet się sam dziwił bo w pl prawo nie działa wstecz i wszystkie zmiany zawsze dotyczą nowo rejestrowanych pojazdów ale nie w tym przypadku :( ... ale może i dobrze bo badziewnych chińczyków przybywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w internecie pewien cytat:

 

"Nie chcę Was niepokoić, ale od 20 września, wchodzą przepisy w/g których co dwa lata okresowej kontroli technicznej podlegać będą motorowery (skutery).

Skutery już zarejestrowane, będą musiały w ciągu roku, czyli do 20. 09. 2010. wykonać taki przegląd techniczny.

Po tym terminie , policjant będzie miał prawo, zatrzymać dowód rejestracyjny i "wlepić " mandat.

W razie wypadku, nawet jeżeli sprawcą będzie ktoś inny, winnym będzie również kierowca bez ważnego przeglądu technicznego.

Dla tych, którzy , będą zaraz się " burzyć" , przypomnę żelazna zasadę, którą warto sobie zapamiętać do końca życia.

NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA, NIE ZWALNIA OD JEGO PRZESTRZEGANIA"

Naciskam starter... Jeszcze kominiarka, rękawice, kask. Ruszam, opada zmęczenie i złość.

Zostawiam za sobą świat pełen zawiści, krzywd, raniących niedomówień...

Bo Moja ulubiona pozycja? To pozycja za kierownicą motocykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...