Skocz do zawartości

xs 400 prędkościomierz


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

po małej stłuczce przestał działać mi prędkościomierz w XS 400 , moto jest z 1985 r , czy licznik z moto z 1980 roku będzie wskazywał dobrze prędkość ?? chce taki kupić , bo nie mogę znaleźć od odpowiedniego rocznika...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

po małej stłuczce przestał działać mi prędkościomierz w XS 400 , moto jest z 1985 r , czy licznik z moto z 1980 roku będzie wskazywał dobrze prędkość ?? chce taki kupić , bo nie mogę znaleźć od odpowiedniego rocznika...

 

pozdrawiam

 

 

powinien. jesli to ten sam model to czemu nie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jeśli moto to ten sam model. XS zbyt wiele zmian nie miały, największą różnicą była XS OHC vs. DOHC, to całkiem inne motocykle.

 

Najpierw sprawdź linkę licznika czy jest OK. Czasem przy wypadku, czy nawet wjechaniu w dużą dziurę, linka się zrywa i przestaje pokazywać prędkość. Miałem tak zeszłego sezonu w HD, wpakowałem się w niespodziankę zwaną przejazd kolejowy za zakrętem, no i bum w koleiny i licznik przestał działać bo linka się zerwała. A tydzień wcześniej założyłem nową linkę za 100PLN, się wk....łem i cały sezon latałem bez licznika, w sumie to do dziś nie zrobiłem tego.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

po małej stłuczce przestał działać mi prędkościomierz w XS 400 , moto jest z 1985 r , czy licznik z moto z 1980 roku będzie wskazywał dobrze prędkość ?? chce taki kupić , bo nie mogę znaleźć od odpowiedniego rocznika...

 

pozdrawiam

 

Przeczytaj uważnie i napisz nam który to model :http://forum.motocyklistow.pl/W-TEMACIE-PODAJ-PROBLEM-ROK-PRODUKCJI-I-TYP-MOTOCYKLA-t21059.html

bo w przeciwieństwie do WSK to trochę inne motocykle i nie pasują tłoki z czerwonej do czarnej :biggrin:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku po małej glebie na polu też przestał działać mi prędkościomierz, przestraszyłem się że będę musiał wymieniać cały zegar ale okazało się że to tryb ze ślimaka(napędu prędkościomierza przy przednim kole) stracił ząbki przy nagłym zatrzymaniu koła z 40 do 0. Sprawdź jeszcze to i linkę zanim kupisz nowy prędkościomierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest XS 400 DOHC, 1985r.

Ślimak działa dobrze, linka też wygląda ok, jak zakręcę kołem z linką wyciągniętą z prędkościomierza to się kręci... jak włożę do prędkościomierza to nie działa ;/

myślałem nad kupnem licznika od starszej wersji ,ponieważ nie mogę znaleźć na allegro części do tego modelu..

Od jakiego innego moto mógł bym ew. założyć prędkościomierz ??

 

ps. przy okazji mam jeszcze jedno pytanie , ostatnio moto było u mechanika miało przeczyszczone gaźniki, zrobioną regulację zaworów , synchro, nowe świece, wszystko pięknie chodzi gdyby nie to że jak rano chcę go odpalić to mam z tym problem , wydaje mi się że go zalewa... co mogę z tym zrobić ?? Zatankowałem też na innej stacji niż zwykle , czy paliwo może być tego przyczyną??

z góry dzięki za odpowiedź ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ps. przy okazji mam jeszcze jedno pytanie , ostatnio moto było u mechanika miało przeczyszczone gaźniki, zrobioną regulację zaworów , synchro, nowe świece, wszystko pięknie chodzi gdyby nie to że jak rano chcę go odpalić to mam z tym problem , wydaje mi się że go zalewa... co mogę z tym zrobić ?? Zatankowałem też na innej stacji niż zwykle , czy paliwo może być tego przyczyną??

z góry dzięki za odpowiedź ;]

 

filtr powietrza czysty??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

sprawdź jakie koło było w xj ... w xs masz 18 cali plus wysokość opony ... plus minus działać będzie każdy kwestia czy linka spasuje :) ja mam rowerowy :P a obrotek jakiś uniwersalny ....

 

P.S z paliwem miałem to samo ...

Edytowane przez emem18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki za odpowiedź,

kupiłem jednak liczniki od rd350 ;] powinny pasować, moto były mniej więcej w tym samym czasie produkowane, takie same koła , więc mam nadzieję że nie będzie dużych przekłamań;]

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...