Skocz do zawartości

Filtr Powietrza


Filu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Spray jest przeznaczony nie do wyczynowym motocykli enduroman, tylko właśnie do takich modeli jak CRM czy RMX, które rzadziej śmigają w ciężkim terenie, głównie w piachu, bo to on robi główny szajs z filtrem a potem z  silnikiem.  

W wyczynowych sprzętach powinno używać się tylko i wyłącznie oleju do oliwienia filtra powietrza w postaci płynnej, a nie pianki w sprayu.  

Sposób nasączania? Prosty jak drut, zakładasz foliowe rękawiczki ze stacji paliw, lejesz oliwkę dokładnie dookoła fitra, następnie wciskasz olej w filtr delikatnie ugniatając. Olej zbarwiony jest na niebiesko (Shell) lub zielono (Motul), dzięki czemu dokładnie widac, które miejsca na filtrze nie są jeszcze naoliwione. Na te miejsca nalewa się dodatkowe porcje oleju i znów ugniata by wszystko pięknie weszło do filtra.  

Potem zostawiasz moto w spokoju, a specjalnym otworem z airoboxa ujdzie nadmiar oleju.  

pzdr

 

Dominik, to moze i ja użyje oleju jednak :twisted:

Tylko powiedzcie jaki?

Może być taki jak leje do dozownika??Castrol R2 racingbike :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Nie może być olej silnikowy!

Musi być olej do nasączania filtrów powietrza.

I basta, nie rób ze motocykla taczki.

Kup oliwkę specjalną do filtrów, czyść raz na miesiąc, a butelka za 30 zł starczy Ci na rok!

Nie oszczędzaj i nie kombinuj, bo to Ci bokiem wyjdzie, że ho ho . Wierz mi!

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem wczoraj w uhma-bike kupić olej do filtra i powiedzieli mi że najlepiej jest mieszać 50/50 taki olej w postaci płynnej z BENZYNĄ i ze oni u siebie tak robią, bo tak wychodzi taniej. Oczywiscie ja zrobilem tak jak wy tu piszecie, ale raczej nie polecam serwisowania tam motorcykla :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie!! nie robcie z siebie biedaków, przeciez to jest śmieszne, jeździcie motorami za pare tys zł a nie stać was 30zł na miesiąc za olej do filtra?? w takim razie trzeba sie przesiąść na simsona lub motorynke, co to jest 30zł na miesiąć ?? to jest wielkie g.... , mi starsza jeden spray na pół sezonu, to sie troszke spsikuje tylko bo jak nawalisz duzo to potem powietrze nie bedzie przelatywać dobrze, i źle sie myje bo sie całe klei, a to mieszanie z benzyną to jakaś paranoja, i że goście w salonie tak powiedzieli to nieźle. Też ich nie stać ?? ja tam nie wiem, wole żeby wszystko było ok i dać te 30zł raz na pół sezonu czy częsciej, przeciez ja olej do paliwa kupuje za 50zł a mam go na 3 wyjazdy do lasu, więc jak ?? mam jeździć na mixolu za 8zł ?? trudno wybrało sie taki sport więc wiadomo ze wiąże sie z kosztami, ale i tak kosztu utrzymania takiego rmx jak masz to jest wielki pikuś. To poprostu motor który jeździ za darmo i placi sie za paliwo w porównaniu do wyczynówek, taka jest prawda. Pozdro, własnie wyjeżdżam na zawody do Biedruska. CZE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...