Skocz do zawartości

Drgawki przodu gsxr 750


Rekomendowane odpowiedzi

witam

motocykl gsxr 750 z 99roku srad tak zwany .

problem jest taki ze w przedziale prędkości około 170-220 ma drgawki przód ( przynajmniej tak mi się wydaje ze to od przodu się zaczyna ) motocykla jak by się jechało po minimalnych nierównościach, ciężko to opisać wszystko drży. przy 240 już problem zanika i jedzie normalnie tak samo poniżej 170. główka ramy została dokręcona i nie pomogło. może ktoś tak już miał kola są wyważone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy do końca masz się czym przejmować bo wiele sprzętów tak ma.Mój również ale jakoś nie robię z tego nic wielkiego.

Choć mogę się mylić przypisuję to zjawisko dla faktu czy jadę z bagażami, podczas wiatru itp.

U mnie nie zawsze to występuje właśnie w zakresie 160-180 km.Jest to lekkie wężykowanie, taki jakby początek shimmy lecz bez gradacji postępowania.Po prostu lekko kiera mi chodzi i nic więcej.Fakt, że to niemiłe wrażenie ale nieszkodliwe.

Opony maja 1500 kilometrów, wyważone.Ciśnienie myślę, że ok(po 1500 kilometrów raczej nie powinno się zmienić).

 

 

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne zjawisko miałem w Efce,wymieniłem łożyska w głowce ramy na stożkowe ,gume z przodu na nową i sprawdzilem dokładnie tył czy aby nie jest przeciągnięty na lewo lub prawo .Problem zanikł .Luzy na główce powodowały "ząbkowanie" przedniej opony i po 5-6k przebiegu można było wyczuć "nierowności " na powierzchni gumy co było powodem takich wlaśnie drgań .Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...