Skocz do zawartości

co to za CZ?czy to mozliwe?


Rekomendowane odpowiedzi

A ja się pochwale wczoraj kupiłem CZ 125 Cross (model niezdefiniowany) za 200zł

Zawieszenie, koła, rama OK

wygląd- przykry ale na wyglądzie się nie jeździ (ale i tak go poprawie)

silnik do remontu kapitalnego

ogólnie motocykl był rozłożony więc teraz podczas składania wymieniam wszystko co trzeba (łożyska itd)

ciekawe kiedy silnik zmontuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zawieszenia CZ nie są doskonałe ale złe też nie.

 

Właśnie oddałem wał od swojej CZ do regeneracji u znajomego mechanika - okazało się ze koszt tego zabiegu to tylko 40 zł (!) bo korbowód okazał się dobry tyle że ktoś zmontował ten wał na słabym czopie (zły materiał) i wstawił stare i za którtkie rolki łożyska igiełkowego wystarczy to wymienić i będzie jak nowy.

Na Weteranie w Łodzi kupiłem nowe błotniki i przednie zawieszenie pompowane ( za 50 zł kompletne opłacało sie)

zmieniłek też łożyska gówki ramy, nie ma teraz kulek tylko są łożyska stożkowe.

CZ nabiera kształtów a mój portwel praktycznie przestaje istnieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to jeszcze nie dużo bo z kupnem to troche ponad 400zł ale mam jeszcze inny sprzęt na warsztacie

ado CZ musze jeszcze kupić pare trybów do skrzyni, tłok, zrobić szlif i łożyska do silnika czyli troche się nazbiera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Na Weteranie w Łodzi kupiłem nowe błotniki i przednie zawieszenie pompowane ( za 50 zł kompletne opłacało sie) zmieniłek też łożyska gówki ramy, nie ma teraz kulek tylko są łożyska stożkowe.

CZ nabiera kształtów a mój portwel praktycznie przestaje istnieć :)

 

Co prawda to zawieszenie jest nic nie warte, bo i tak na 99% powietrze będzie schodzic ale zawsze cos (zwłaszcza za taka cene 8O ) !!! A co do fudnuszów to wiem jak jest, też miałem CZ cross. Teraz mam klx 250r i czeka mnie malowanie ramy, wymiana łożysk i pare innych dupereli :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

witam

wtrące sie troche w rozmowe

CZ 125 około 27 KM 6 biegów

CZ 250 około 40-44 KM 4 biegi

CZ 380 około 50-55 a dal kierowców fabrycznych do 60 KM i 4 biegi i super rozwiązanie suche sprzęgło, i dostep do prawie do wszyskiego w silniku

i taka histowyjka jak na 380 dawało sie max gaz 1,2,3 po lasach gdzieś i łapała korzeń to łańcuch latał po drzewach

 

a co do zawieszeń mam zrobiony przód w CZ gazowy napompowałem i jakoś skacze jeżdże i nic nie ucieka

PROCU. pompuje sie sprężarą, ojciec mówił że na zawody pompowali ciścieniem z gaśnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...