Skocz do zawartości

Yamaha Royal Venture, wątek użytkowników


maciejka 750
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i dziękuję Kolegom za cenne wskazówki,kamień z serca,narazie częściowo rozbrałem ventukę,muszę kilka pierduł,(elektrycznych)przerobić po swojemu,plus przegląd.przed sezonem.W niedzielę planuję wyjechać-jeśli pogoda na mnie zaczeka ;) i oczywiście zrobię i wrzucę jakąś foteczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów po mojej długiej nieobecności na forum. Chciałbym się pochwalić że właśnie na moją prośbę kuzynka w Hiszpanii zakupiła mi emulator zmieniarki MP3. Namiary znalazłem na naszym forum na gościa który to ma. Jak chciałem kupić od razu to powiedział że już nie będzie miał. ale widocznie się rozmyślił, bo po pół roku po moich naciskach wkońcu zaczął sprzedawać. Piszę o tym bo jeżeli ktoś by był zainteresowany, to kuzynka mi mój będzie wysyłała z Hiszpanii w przyszłym miesiącu. Więc mogę poprosić aby dokupili. Jest tylko jedno ale. Jest to dość drogi sprzęt. Gostek na swojej stronie ma cenę 149.USD. ale faktycznie to jest 144 euro. Więc jak ktoś jest zainteresowany to proszę pisać na meila. ewentualnie można dzwonić na komórkę. Ale obecnie załapałem robotę w niemczech i mam niemiecki numer (mogę podać na meila). podaję linka na stronę z opisem użądzenia http://www.venturemp3.com/

Kosztami przesyłki możemy się podzielić. ale na chwilę obecną nie wiem ile wynoszą. Ostatnio jak wysyłali paczkę to płacili 50euro. Pozdrawiam wszystkich Venturowców i życzę udanego sezonu.

A cha!!! bym zapomniał. Wcześniej był poruszany temat intercomu. Otóż zakupiłem ostatnio mikrofon pojemnościowo-różnicowy na allegro za 50 zł. no i mikrofon hula jak ta lala. Próbowałem z różnymi :banghead: i okazuje się że tylko taki może być. Ponieważ nie wymaga dodatkowego zasilania. Symbol mikrofonu to rosyjski DEMSZ-1. Ale myślę że MM217s jest lepszy. Wada to taka że jest dość spory. oba wyglądają identycznie. Ale jak ktoś chce to jest też dostępny typowy lotniczy angielskiej firmy RECAL za 100 zł. ja sobie zrobiłem intercom sam. koszt ok 120zł satysfakcja nieoceniona, i co najważniejsze działa. :rolleyes: . W niedalekiej przyszłości zrobię drugi żeby nie zdzierać gardła jak rozmawiam ze swoją 2 połówką :laugh: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemacie panowie i panie(jesli jakies sa). Swoja Lale kupilem juz kilka lat temu i nawinalem troche na kola wiec i ja dorzuce swoje pare groszy do tego forum. Troche przy niej pogrzebalem przez ten czas mojej eksploatacji oczywiscie dalem tez kilka swoich patentow.
Co do wycia w skrzyni/dyfrze ventury to moge sie wypowiedziec bo znam to z autopsji. Gdy kupilem motocykl mial on juz nalatane ok. 20000 mil. Od razu zauwazylem ze podczas jazdy z predkoscia 50mph i w gore zaczyna cos wyc. Zaczalem grzebanie po necie. Niektozy pisza ze to normalne ale mi sie tak nie zdawalo. Natrafilem na artukol na jakiejs stronie ze jest to normalne gdy jest to lekki jakby gwizd jak w mz etz podczas przyspieszania. Pamienta ktos mz;))))). U mnie to bylo raczej jak stary most w duzym fiacie :)))))). Strasznie mnie to wpienialo. Dopadlem na ebayu nowy dyfer od venty co gosc odrazu z salonu oddal do przerobki na traje. Wycie sie skonczylo i teraz po 30000 mil nakreconych na venturke od tamtej pory nic. Zawsze na poczatku sezonu zmieniam olej i kilka razy w roku sprawdzam poziom. Okazalo sie ze stary dyfer byl eksploatowany na sucho bo wlasciciel musial zgubic korek i tego nie zauwazyl. Slyszalem i takich przypadkach. Sprawdz olej w dyfrze i jak cos to poszukaj takiego z malym przebiegiem. Niektozy tak jezdza ale mi to dzialalo na nerwy.
Sorry za blendy ale nie mam naszej klawiatury. Mam nadzije ze mnie nikt tu nie pobeszta.



Mam pytanie. Ktos kiedys napisal o mechanizmie wstecznego biegu do venturki. Mozna wiecej info? Ja kombinuje cos z mechanizmem rozrusznika od hajabusy ale jesli by bylo cos gotowego to bym sie nie ladowal w koszty.

Edytowane przez FAZ-MEN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy kupilem swoj motocykl to mialem zalozone jakies aftermarkety ale nawet nie wiem co to bylo. Zmienilem na EBC ale tez nie bylem zachwycony(z jakiegos powodu sie zeszklily I zaczely piszczec). Wrocilem do oryginalnych YAMAHY I jest OK chociaz szalu nie ma. Jak pisal ktos wczesniej napewno nie zaszkodzi wymiana przewodow na te w oplotach I sprawdzenie pompki. To ciezkie bydle jak sie juz rozpedzi to nie jest latwo to zatrzymac. Motocykl bez zahamowan. :)

Edytowane przez FAZ-MEN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem na przewody w oplotach i nie odczułem znaczącej poprawy - może odczuję ją w krytycznym momencie, ale jakoś nie chcę tego sprawdzać w ten sposób...

W minionym sezonie zimowym rozglądałem się Hondą Goldwing, ale na to co mi się podoba jestem za krótki, muszę jeszcze po oszczędzać ;)

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mi przyszedł ze Stanów przyrząd do podpierania zaworów, mogę sie w końcu wziąć za regulację. Czekam jeszcze na zbiornik i resztę gratów z Boats.com.

Boję sie jednak że mogły utknąć na cle.

Edytowane przez slaczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy kupilem swoj motocykl to mialem zalozone jakies aftermarkety ale nawet nie wiem co to bylo. Zmienilem na EBC ale tez nie bylem zachwycony(z jakiegos powodu sie zeszklily I zaczely piszczec). Wrocilem do oryginalnych YAMAHY I jest OK chociaz szalu nie ma. Jak pisal ktos wczesniej napewno nie zaszkodzi wymiana przewodow na te w oplotach I sprawdzenie pompki. To ciezkie bydle jak sie juz rozpedzi to nie jest latwo to zatrzymac. Motocykl bez zahamowan. :)

widze ze jestes z moich stron :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na to wychodzi ze tak. Znam jeszcze jednego chlopaka ktory niedawno wzial nowke Venture chyba z Ridgewood. Jak sie ociepli to mozna sie spotkac. Jestes z samego NY czy z okolic?

Ja tez z ridgewood ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będzie ładna pogoda, to może Evi i ja się zdecydujemy na pielgrzymkę do Częstochowy.

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...