Skocz do zawartości

Yamaha Royal Venture, wątek użytkowników


maciejka 750
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, kończy się sprzęgło. Może ktoś podpowie co i jak. Co kupići wymienić??

Nie potrafię obsługiwać na tym forum zakładki "szukaj " :banghead: . harbuz- jeżeli potrafisz to znajdź w moich postach. Kiedyś opisałem krok po kroku co kupić , jak wymienić tarczki i na co zwrócić uwagę. Jeżeli Ci się nie uda daj znać to spróbuję to zrobić jeszcze raz. :)

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię obsługiwać na tym forum zakładki "szukaj " :banghead: . harbuz- jeżeli potrafisz to znajdź w moich postach. Kiedyś opisałem krok po kroku co kupić , jak wymienić tarczki i na co zwrócić uwagę. Jeżeli Ci się nie uda daj znać to spróbuję to zrobić jeszcze raz. :)

 

pozdr.

Są twoje posty, ale nie ma nic o sprzęgle. Proszę o wystawienie jeszcze raz, lub daj mi na mila. Dzięki i pozdro.

 

Ok, już znalazłem. Szkoda, że kosztuję aż 400 zł w górę. Takich jak twoje za 180 zł to nijak nie ma. Pzdr.

Edytowane przez harbuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien ale ( trzeba wyjąć stare i pomierzyć ) chyba będą pasować.

 

http://allegro.pl/tarcze-sprzeglowe-nhc-v-max-royal-star-xvz-1300-i4651820978.html

 

Miałem ROYALA z 99r w którym wymieniałem tarczki i po jakimś czasie wymieniałem w VENTURZE z 2006 .

Tarczki były identyczne.

Ale sprawdź - wyjmij stare i zmierz czy się zgadzają wymiary z tymi podanymi w aukcji.

 

pozdr.

Edytowane przez BORYS69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien ale ( trzeba wyjąć stare i pomierzyć ) chyba będą pasować.

 

http://allegro.pl/tarcze-sprzeglowe-nhc-v-max-royal-star-xvz-1300-i4651820978.html

 

Miałem ROYALA z 99r w którym wymieniałem tarczki i po jakimś czasie wymieniałem w VENTURZE z 2006 .

Tarczki były identyczne.

Ale sprawdź - wyjmij stare i zmierz czy się zgadzają wymiary z tymi podanymi w aukcji.

 

pozdr.

Super. Dzięki za linka. Domyślam się, że jak chcę się dostać to muszę zlać oliwę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, bo dopiero co zalałem nową oliwę. Miał kiedyś mój kolega taki przypadek, że po zmianie zaczęło ciągnąć. Wymienił na nowy i ustało. Tutaj raczej nie będzie takiej sytuacji, bo olej zawsze ten sam. No skończyło się :angry: . Tak czy inaczej naprawa będzie po weekendzie, bo zapowiadają dwadzieścia kilka stopni. Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, bo dopiero co zalałem nową oliwę. Miał kiedyś mój kolega taki przypadek, że po zmianie zaczęło ciągnąć. Wymienił na nowy i ustało. Tutaj raczej nie będzie takiej sytuacji, bo olej zawsze ten sam. No skończyło się :angry: . Tak czy inaczej naprawa będzie po weekendzie, bo zapowiadają dwadzieścia kilka stopni. Pzdr,

 

Tarcze wymienione. Jeżeli ktoś będzie chciał to są zdjęcia dla potomnych. Szkoda tylko, że wymieniłem same tarczki. Problemem było odkręcenie śruby od docisku. Tak czy inaczej jest poprawa, ale nie wiem na jak długo, bo różnica w starych, a nowych w grubości jest niewielka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ma juz 57 tys.mil i sprzęgło zaczyna ślizgać.

Całe szczęście na razie objawia się to tylko na głownie na 5 biegu jak chcę coś gwaltownie wyprzedzić w górnym zakresie obrotów przy gwałtownym dodaniu gazu.

W dolnym zakresie obrotów nie ma problemu.

Biorę sie za to zimą.

Moje zdanie na temat wymiany sprzęgła jest takie: obowiązkowo wymiana tarcz sprzegłowych i spreźyny centralnej - dla mnie,tu nie ma zmiłuj się. Wnikliwa kontrola przekładek sprzęgłowych na płycie traserskiej. Jakiekolwiek odkształcenie - dyskwalifikacja zakup nowych.

Z doświadczenia z motocyklami klientów mających weża w kieszeni wiem ,że nie zachowanie tych zasad pokutuje bardzo szybkim zużyciem mowych tarcz sprzęgłowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tarcze wymienione. Jeżeli ktoś będzie chciał to są zdjęcia dla potomnych. Szkoda tylko, że wymieniłem same tarczki. Problemem było odkręcenie śruby od docisku. Tak czy inaczej jest poprawa, ale nie wiem na jak długo, bo różnica w starych, a nowych w grubości jest niewielka.

Jak możesz i masz prześlij zdjęcia na [email protected] mam zamiar także sie za to zabrać - zastanawiam sie czy przy okazji nie wymienić siłownika sprzęgła - cos takiego http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-silownika-sprzegla-yamaha-xvz1300-i4693864089.html. Chyba ze ktos juz to robil to prosze o info. Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko. Ile macie na liczydle przy wymianie tarcz sprzeglowych????

 

Nie wiem ale z mojego doświadczenia wiem że to wszystko zależy jak kto jeździ a może raczej gdzie , ja swoim poprzednim moto naśmigałem dużo tysięcy km ale wszzystko przeważnie było w trasie i było OK a inni przy takim przebiegu jużniestety mieli problemy ( albo ktoś wcześniej cofnął licznik ) .

Od roku posiadam Venture i przejechałem 26 tys. km.. jak na razie bez problemów i oby tak dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam kolegów!!!

Mam pytanko. Czy mógłby mi ktoś podrzucić rysunek z wymiarami adaptera do podnośnika hydraulicznego. Gdzieś już na forum widziałem taki ale niestety za mało wymiarów jest podanych. Ewentualnie ja wykonam rysunek i podesłał bym komuś co ma taki adapter i by mi naniósł wymiary. Mogę to zrobić w sumie sam ale dużo czasu to zajmie i experymentów niepotrzebnych. Będę wdzięczny. Podnoszenie bez takiego adaptera to duże ryzyko złamania miski olejowej i upadku moto z podnośnika.

Ps.

Pozdrowionka dla coraz większej rzeszy venturowców. Jeszcze trochę i HD prześcigniemy :rolleyes:



Dodałem rysunek adaptera do podnośnika dla Yamaha wenture 1300. Kolegę który już coś takiego robił bardzo proszę o uzupełnienie wymiarów. Ja to naniosę na rysunek i puszczę na forum. Będzie dla potomnych.

Mile widziane wszelkie wymiary jak przekrój profilu. długość całkowita odstępy itd.itp. Wszelkie sugestie mile widziane.



Witam kolegów ponownie. Zamieszczam gotowy rysunek z adapterem do podnośnika. Mam nadzieję że się nie pomyliłem. Jak by coś było źle to piszcie. Rysunek wykonałem według projektu HAYTAUER.

 

adapter yamaha.pdf

Edytowane przez wto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie kolegów już w bardziej jesienno zimowej pogodzie ale właśnie jest czas na pewne naprawy i zmiany :) Kto z kolegów mi doradzi jakie opony kupić do Venturki bo na swoich jeżdżę już dwa sezony a mam oryginalne ze stanów |Danlopy i nie bardzo się spisują bo są typowo na autostrady i gorące klimaty :( Pozdrawiam i czekam za podpowiedziami jakiej firmy i jakie oznaczenia bo wiele jest w tych rozmiarach ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie kolegów już w bardziej jesienno zimowej pogodzie ale właśnie jest czas na pewne naprawy i zmiany :) Kto z kolegów mi doradzi jakie opony kupić do Venturki bo na swoich jeżdżę już dwa sezony a mam oryginalne ze stanów |Danlopy

 

ja swoje oryginalne zjeździłem w tamtym roku , w marcu kupiłem sprawdzone już w innym sprzęcie HAIDENAU , niestety w październiku musiałem zmienić tył bo wyłysiał . Wniosek mamy taki albo za mało jeździsz albo ja za dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...