Skocz do zawartości

Yamaha Royal Venture, wątek użytkowników


maciejka 750
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono posiadaczy królewskiej gwiazdy,

 

Dzięki nie ocenionej pomocy kolegi "Maciejka" w dniu wczorajszym do mojej stajni zawitała Venturka.

Stacjonuje tam jeszcze Honda Shadow VT1100

Mam nadzieję spotkać się z większością z Was osobiście w bieżącym sezonie na polskich drogach a może nie tylko polskich.

Pozdrawiam serdecznie

Mario

Edytowane przez mercurius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do szanownego grona.

Nie mogę ogarnąć tempomatu, postępuję zgodnie z instrukcją kolegi założyciela wątku i brak jest reakcji.

 

"moto rozpędzasz na 5 biegu do prędkości min 50mil
załączasz przycisk centralny pod kaseciakiem zapalają się kontrolki
akceptujesz potwierdzasz małym przyciskiem nad starterem"

Coś nie kluczy, może ktoś przerabiał już ten temat, przejrzałem już 30 stron wątku, lecz nic na razie nie znalazłem w tej kwestii.

Gdzie znajdę bezpieczniki odpowiedzialne za tempomat.

Za pomoc z góry dziękuję.

Mario

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do szanownego grona.

Nie mogę ogarnąć tempomatu, postępuję zgodnie z instrukcją kolegi założyciela wątku i brak jest reakcji.

Coś nie kluczy, może ktoś przerabiał już ten temat, przejrzałem już 30 stron wątku, lecz nic na razie nie znalazłem w tej kwestii.

Gdzie znajdę bezpieczniki odpowiedzialne za tempomat.

Za pomoc z góry dziękuję.

Mario

 

Tempomat działateż na 4 biegu. Zakres tempomatu jest od 50 do 130 km/h choć jak testowałem mój to płynnie utzrzymywał i 140 km/h.

Bezpiecznik tempomatu jest w skrzynce bezpieczników pod prawą owiiewką nóg (trzeba ją zdemontować)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mercurius może to Ci pomoże, nie według instrukcji ale z jazdy:

1. Przełącznik Cruise przesuwam w pozycję ON (do góry), zapala się lampa On i na chwilkę lampka Set

2. Naciskam przycisk Set/Dec i motor przechodzi na tempomat ale najpierw prędkość trochę spada i dopiero za chwile się stabilizuje (w tym momencie zapala się lampka Set i świeci dopóki tempomat się nie wyłączy

3. W czasie jazdy na tempomacie przyciskiem Set/Dec możesz zmniejszyć prędkość a przyciskiem Res/Acc zwiększyć pamietając że przeskakuje o 1 mile/h a nie 1 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mercurius może to Ci pomoże, nie według instrukcji ale z jazdy:

1. Przełącznik Cruise przesuwam w pozycję ON (do góry), zapala się lampa On i na chwilkę lampka Set

2. Naciskam przycisk Set/Dec i motor przechodzi na tempomat ale najpierw prędkość trochę spada i dopiero za chwile się stabilizuje (w tym momencie zapala się lampka Set i świeci dopóki tempomat się nie wyłączy

3. W czasie jazdy na tempomacie przyciskiem Set/Dec możesz zmniejszyć prędkość a przyciskiem Res/Acc zwiększyć pamietając że przeskakuje o 1 mile/h a nie 1 km/h

Z tego co zauważyłem u mnie to przycisk SET/DEC muszę przytrzymać ponad sekundę a potem troszkę podgonić przyciskiem RES/ACC.

 

Teraz ja mam pytanie ile wytrzymują wam akumulatory jak nie jeździcie? Ja upiłem nową Yuasę i motocykl wydoił mi ja w ciągu dwóch tygodni postoju. Jak ją naładuję muszę poszukać co kradnie tyle prądu.

Edytowane przez slaczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem u mnie to przycisk SET/DEC muszę przytrzymać ponad sekundę a potem troszkę podgonić przyciskiem RES/ACC.

 

Teraz ja mam pytanie ile wytrzymują wam akumulatory jak nie jeździcie? Ja upiłem nową Yuasę i motocykl wydoił mi ja w ciągu dwóch tygodni postoju. Jak ją naładuję muszę poszukać co kradnie tyle prądu.

Tak jak kolega pisał trzeba przytrzymać przycisk SET/DEC a następnie podgonić RES/ACC u mnie też tak to działa i utrzymuje tępomat do 14km/h a co do akumulatora to musi coś pobierać prąd lub jakiś wadliwy egzemplaż kolega kupił poza tym polecam ładować ako prostownikiem do akumulatorów żelowych ponieważ przy normalnym prostowniku nie wytrzymują za długo :)

 

Jest tu ktoś kto zna się na mechanice? Nie działa mi prawy przedni cylinder, wiecie co to może być? Gaziory wyregulowane i wyczyszczone.

Kolego mechanika jest prosta przy silniku jeśli dostaje paliwo do cylindrów z dobrą mieszanką powietrza to albo nie ma iskry wymiana świecy może pomóc lub gdzieś problem elektryczny że nie dochodzi prąd do świecy przewody wysokiego napięcia lub cewka i oby to było to bo może być coś z tym cylindrem i nie ma ciśnienia ale to również można sprawdzić manometrem na jakimś warsztacie nawet samochodowym :)

 

Koledzy wybiera się może ktoś swoją Gwiazdą do Augustowa na Moto-Noce 13-15.06? Miło było by się z kimś wymienić spostrzeżeniami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tu ktoś kto zna się na mechanice? Nie działa mi prawy przedni cylinder, wiecie co to może być?

 

może tylko swieca a moze cewka zaplonowa trzeba sprawdzi

 

 

Kolego slaczek nie masz ochoty się zresetować ?? jak znajdziesz czas to zapraszam nr . chyba masz

 

slaczek ja miałem yuase 7 lat ti sprzedałem do jest firma :the best : coś musisz mieć po drodze niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomierzyłem ile ciągnie na wyłączonym zapłonie i wyszło mi 60 mA.

Tyle bierze normalny samochód ale to jest motocykl i jak dla mnie trochę za dużo. Matematycznie przy takim obciążeniu akumulator w pełni naładowany powinien wytrzymać 12,5 dnia.Po wypięciu bezpiecznika BACK UP pobór znika. Sprawdzając na schemacie po tym bezpieczniku jest Radio, CB i wskaźnik poziomu paliwa ale tu obstawiam ogólnie licznik a w nim podtrzymanie pamięci przebiegu dziennego.

Z ciekawości sprawdziłem w beemce tam pobiera 10mA ,ale tam jest stary kwarcowy zegarek który co sekunde pobiera impuls do pracy.

 

Mam prośbę do kogoś z forum kto ma pojęcie jak zmierzyć pobór prądu z akumulatora na postoju.Niech zmierzy jaki jest pobór prądu w sprawnym motocyklu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po małej nieobecności.

Wracam sobie dziś z Okęcia do domu, a tu na Alejach Jerozolimskich widzę wiśniowe XVZ na dolnośląskich tablicach, czyżby któryś z Kolegów odwiedził Vavatown?

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...