Skocz do zawartości

Yamaha Royal Venture, wątek użytkowników


maciejka 750
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja przerabiałem przedni reflektor, ale niestety nie tak jak Ty sobie tego życzysz.

Mam założone szkło EU i bixenon.

Do przeróbki byłem zmuszony, ponieważ po sprowadzeniu motocykla okazało się, że mam pęknięte szkło w trzech miejscach.

Ponieważ mi to nie przeszkadzało, jeździłem tak - do pierwszego deszczu. Jak zobaczyłem, że robi się w lampie akwarium, to pojechałem kupić nową w ASO. Nie dość, że trzeba było czekać ponad miesiąc, to jeszcze cena była kosmiczna.

Teraz mam szkło fabrycznie nowe, kupione za 36,- pln marki ZELMOT, a dopasowałem je po średnicy 190mm od Nysa, Żuk, Star.

Motocykl przechodzi przeglądy techniczne, pomimo, że po nr homologacji, w reflektorze powinna być żarówka od świateł pozycyjnych. Szkoda było mi oryginalnego odbłyśnika, a poza tym bałem się, że podczas wiercenia go uszkodzę.

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dopasowuję cała lampę razem z odbłyśnikiem ze skody 105 produkcji firmy WESEM (stary zelmot).

Posiada żarówkę świateł postojowych.

Lampa w naszym motocyklu ma 178/169 tyle ma lampa w żuku itp Nie 190.

Skodowska jest o tyle lepsza że nie ma tak wysokiego rantu na krawędzi szkła jak lampa i wygląda jak oryginalna.

 

Tu macie spory wybór:

 

http://sklep.wesem.pl/3/reflektory_przednie?sess_id=ed894b2ebfffc4664c88d5d810c9452f

 

Nie polecam wymiany samego szkła ponieważ szkło jest optycznie dopasowywane do odbłyśnika i można sobie pogorszyć jakość świateł.

Edytowane przez slaczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki za odzew w sprawie lampy w tamtym roku tez mialem bixenon ale strasznie razi z na przeciwka,jeszcze poszukam i jak cos znajde to dam znac



lampa do golfa 2 tuningowa czyste szklo odblysnik profilowany, moze cos takiego,,

 

http://allegro.pl/lampa-reflektor-clear-glowny-vw-golf-2-ii-ijo-i4011864053.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa w naszym motocyklu ma 178/169 tyle ma lampa w żuku itp Nie 190.

 

Nie polecam wymiany samego szkła ponieważ szkło jest optycznie dopasowywane do odbłyśnika i można sobie pogorszyć jakość świateł.

Masz rację, 178mm, nie wiem dlaczego wyszło mi 190mm.

Co do szkła też masz rację, że wymiana samego szkła może pogorszyć, ale w moim przypadku poprawiła, ponieważ soczewka odsunęła się od odbłyśnika o jakiś 5mm, a tym samym wydłużyła mi się wiązka światła.

Faktem jest, że przy normalnym ustawieniu świateł, jadąc w dwie osoby zacząłem oślepiać, więc opuściłem trochę lapę w dół i jest super.

Myślałem o wymianie całości, ale chciałem zostawić fabryczne sterowanie. Miałem założenie, że jak trafi mi się oryginał, to wymienię, ale z czasem mi przeszło...

 

Mackw, fajną masz wentylację na szybie ;)

Czy to jest coś dorobionego, czy akcesoryjne?

Widząc, że jesteś za wielką wodą, mam pytanie, czy znasz może jakąś stronę z mocowaniami do nawigacji i telefonu, które są dedykowane do Ventki?

Pytam, bo kupiłem takie uniwersalne i jakoś mnie nie porwały, zastanawiam się czy przerabiać i montować, czy sprzedać i poszukać czegoś bardziej dopasowanego.

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym to przykleiłeś!?

Trzyma się!?

Boję się, że na Polskich drogach, to nic się nie utrzyma, chyba, że migomat pójdzie w ruch, ale wtedy odbłyśnik szlak trafi...

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampa do golfa 2 tuningowa czyste szklo odblysnik profilowany, moze cos takiego,,

 

http://allegro.pl/lampa-reflektor-clear-glowny-vw-golf-2-ii-ijo-i4011864053.html

Co do ksenonów nie bawił bym się w to bo bez samo poziomowania można stracić dowód rejestracyjny w najmniej oczekiwanym momencie. Policja nie jest głupia.

Co do lampy z golfa to wymiar ten sam.Jak cię nie razi płaskie a nie wypukłe szkło zakładaj śmiało.

 

Co do spawania mocowania dzisiaj to ćwiczyłem, przytargałem sobie z roboty starą lampę ze ze Stara z urwanym mocowaniem. Odczyściłem krawędź i jak najdłużej się dało spawałem w różnych miejscach. Odbłyśnikowi ani szkle nic się nie podziało poza przytopionym klejem.

Ja tez jak kolega kupiłem na alledrogo kupiłem rozbitą lampę i jak tylko przyjdzie odcinam mocowania i dospawuję je do lampy ze skody.Dla świętego spokoju okolice odbłyśnika obłożę mokrą szmata tak aby odprowadziła ciepło.

Edytowane przez slaczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlot na szybie to od hondy goldwing ja już kupilem z tym wlotem - trzeba wyciąć otwór w szybie - tu jest instrukcja ze zdjęciami krok po kroku

http://www.venturers.org/Tech_Library/index.php?action=article&cat_id=002004&id=330

 

tematu mocowań jeszcze nie przerabiałem

Jakby ktoś potrzebowal coś przesłać ze stanów chętnie pomoge

Edytowane przez mackw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...