Skocz do zawartości

Yamaha Royal Venture, wątek użytkowników


maciejka 750
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Olej zalałem 5w zobaczymy jak sie będzie prowadzic jak pogoda pozwoli i wkońcu będę miał czs aby zmienić gumy

Mario continetal tylko na tył przednia nie jest dostępna ja zrobiłem mix i na przud wkładam metzelera

MarQ piękna maszynka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji o co chodzi z tymi mikrofonami do CB radia ja usilnie próbuje podłączyć zestaw OHS 500 ale tylko mam głos w słuchawkach a mikrofon milczy

 

No i ja mam to samo niestety , nie wiem dlaczego może trzeba jakiś inny mikrofon. A radio masz przestrojone ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja mam to samo niestety , nie wiem dlaczego może trzeba jakiś inny mikrofon. A radio masz przestrojone ??

Radio przestrajałem na pekaesie towarowym w rzeszowie i jest niby ok. Tak myslę że może ktoś z kolegów ma dobry zestaw i przy okazji mozna by to sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Rozgryzłem problem z mikrofonem w zestawie OHS 500.

Nasze venturki maja instalacje mikrofonową przystosowaną pod mikrofon dynamiczny (magnetoelekryczny) czyli taki który sam wytwarza napięcie sygnałowe.

Powyższe zestawy wyposażone sa w mikrofon pojemnościowy elektretowy .Taki mikrofon jest bardzo czuły,mały i lekki ale aby zadziałać musi najpierw dostać napięcie po kablu sygnałowym czego brak w instalacji naszego motocykla.

 

Tutaj poradnik jak fajnie robić sobie zestaw sluchwkowy:

 

http://paralotnisko.pl/lacznosc/kask-ppg-ze-sluchawkami-i-mikrofonem.html

 

Tanie w miarę dobre mikrofony dynamiczne różnicowe produkcji rosyjskiej często pojawiaja sie na na alledrogo, jak ktoś ma już powyższy zestaw wymienić mikrofon ma działać.

 

http://allegro.pl/mikrofon-dynamiczny-roznicowy-demsz-1a-i3866633229.html

Edytowane przez slaczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było czau na foty ale coś na szybko o ile się coś uda tu wstawić.

A przy okazji o co chodzi z tymi mikrofonami do CB radia ja usilnie próbuje podłączyć zestaw OHS 500 ale tylko mam głos w słuchawkach a mikrofon milczy

o kurde - wygląda jak biały niedźwiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No

 

Rozgryzłem problem z mikrofonem w zestawie OHS 500.

Nasze venturki maja instalacje mikrofonową przystosowaną pod mikrofon dynamiczny (magnetoelekryczny) czyli taki który sam wytwarza napięcie sygnałowe.

Powyższe zestawy wyposażone sa w mikrofon pojemnościowy elektretowy .Taki mikrofon jest bardzo czuły,mały i lekki ale aby zadziałać musi najpierw dostać napięcie po kablu sygnałowym czego brak w instalacji naszego motocykla.

 

Tutaj poradnik jak fajnie robić sobie zestaw sluchwkowy:

 

http://paralotnisko.pl/lacznosc/kask-ppg-ze-sluchawkami-i-mikrofonem.html

 

Tanie w miarę dobre mikrofony dynamiczne różnicowe produkcji rosyjskiej często pojawiaja sie na na alledrogo, jak ktoś ma już powyższy zestaw wymienić mikrofon ma działać.

 

http://allegro.pl/mikrofon-dynamiczny-roznicowy-demsz-1a-i3866633229.html

Jeżeli ktoś z Was posiadaczy OHS 500 kombinował już ten zestaw z radzieckim mikrofonem różnicowym do Venturek lub Goldwingów to dajcie znać jak to działa. Ciekawi mnie też czy da sie jakoś łatwo podłączyć słuchawki w stereo, bo jak widzę po wtykach to OHS 500 ma chyba głośniczki połaczone razem (mono). W sumie jeżeli się uda to jest to ciekawa alternatywa cenowa do gotowych zestawów, które sprzedaje interkomy.pl za 330 zł (OHS 500 + mikrofon + kable to jakieś 100 zł bez robocizny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem zestaw OHS500 i osobiście całkowicie bym go przerobił.

Z zestawu wykorzystał bym tylko pałąk pod mikrofon słuchawki i odcinki przewodów. Bez problemu można by wtedy zrobić stereo.

Rozcinamy wszystko od grubego kabla kupujemy małe elektroniczne gniazdo zatrzaskowe 5 pinowe i lutujemy wszystko do kupy (masa głośników wspólna ,lewy ,prawy kanał, masa i sygnał mikrofonu). Dokupujemy przewód spiralny wtyczka 5 pin i wtyczka DIN i gotowe.

Chcę zastosować wtyczki i gniazda elektroniczne wypinane przez kasku aby można pozbyć się łatwo dyndającego kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak to widzę, tylko zastanawia mnie czy ten ruski różnicowy mikrofon będzie działał z naszymi instalacjami, i jeszcze pytanie jak go gustowni zamocować do pałąku mikrofonu z OHS500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzeba matką wynalazku.

Przeczytałem post o wyprodukowaniu interkomu.

Popatrzyłem na wielkość mikrofonu z za wschodniej granicy i wiecie co?

Kupiliście motocykle za kupę kasy, kupujecie akcesoria kuryakyna, jeździcie do kuźni motocyklowych, używacie kasków za 700,- czy 1.000,- złotych, a sępicie 330,- PLN na porządnie zrobiony interkom!?

Zrozumiał bym, gdyby nie można było nic kupić i faktycznie trzeba, zrozumiał bym, gdyby dostępny produkt nie spełniał wymagań technicznych, ale w obecnej sytuacji różnica 230,- PLN nie licząc robocizny i estetyki wykonania…

Mnie ucieszył by temat biegu wstecznego, zwiększenia mocy i prędkości V-MAX, wykonania haka holowniczego (bo tu są zabójcze ceny przy śmiesznych nakładach) lub wyprodukowania fajnej oryginalne przyczepki ;)

Ech Panowie…

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E, no Dyzio nie przesadzaj :) Mikrofon jak kartofel to fakt, to jedyny powód, który mnie powstrzymuje jeszcze i się waham. Ale j

est kilka czynników. Po pierwsze 230x2=560 u mnie :( a to się równa jakiś inny fajny gadżet mieć lub nie mieć. Ponadto czasy, w których się człek wychował nauczyły, że jak się zaweźmiesz to sam też zrobisz i pamięta się tą dziką satysfakcję i radochę potem :) . No a po trzecie, ja tam lubię takie wyzwania dla samego sportu i po prostu żeby mieć coś "own hand made" przy lokomotywie. Fakt - żeby być z tego dumnym to jednak musi wyglądać a tutaj może być trudno.

 

Dodatkowo już zacząłem kombinować, żeby to jakoś brzmiało to pewnie zamiast słuchawek z OHS500 lepiej kupić jakieś firmowe nauszne typowe do muzy i je wybebeszyć, a to już podroży zestaw i dystans się zmieni. Nie wiem co tam za sluchawki dają interkomowcy za te 330 zeta, ale jakby wymontować coś z firmówek to pewnie mucha nie siada. Ale wciąż ten kartofel przed twarzą... trudna sprawa.

jakby tak dało się znaleźć jakiś fajny mały mikrofon różnicowy za ok 100 zł to bym od razu się zabierał, bo choć pewnie oszczędność by się zmniejszyła, to jednak pozostałe plusy by zostały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ucieszył by temat biegu wstecznego, zwiększenia mocy i prędkości V-MAX,

 

DYZIO

 

ja też bym chciał ale jeszcze nie wiem jak to zrobić , wsteczny jak najbardziej by się przydał , i V max też większa co najnmniej 260 :biggrin: wtedy byłbym zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...