Skocz do zawartości

Yamaha Royal Venture, wątek użytkowników


maciejka 750
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marsinus

IIArturII to może być tzw. korozja kontaktowa, która pojawia się, czasem na styku 2 różnych metali. Spróbuj zastosować plastikową podkładkę, żeby je od siebie oddzielić. Przerabialiśmy to już parę razy u nas w firmie w galwanizerni i separacja plastikiem pomagała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do śrub, to psikałem sprayem bezbarwnym. Pomagało.

Co do ogłoszenia z allegro to za niewielkie pieniądze. Szkoda tylko, że z kufrów też wyłażą jakieś bolce. Co o tych rurek to jest system relingów na ściennych.

Montuję się to między meblami w kuchni. Kicz, że hej, a jeszcze ta kita.

Wiem coś o tym, bo zakładam to ludziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co właściwie te śruby trzymają? Tak mi się wydaje że to śruba rdzewieje i rozłazi się po tym deklu. Spróbuję dobrać jakieś podkładki, ewentualnie kupić nowe śruby już chromowane takie podobne do tych http://allegro.pl/sr...2233371618.html Tylko nie wiem jaki mam rozmiar tych śrub.

 

Co do tego bagażnika to może obecny właściciel już tak kupił

 

A widzieliście ten filmik jak ściga się goldas z venturą? Ventka daje radę :blink:

Edytowane przez II Artur II

--

pozdrawiam

Artur Wojtkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śruby te trzymają tarcze hamulcowe.Nie bardzo można je zamienić na inne bo bardzo mało jest miejsca między nimi a zaciskami.Próbowałem kiedyś koledze zamienić je na zwykłe imbusowe i nie dało się .Można je oddać do chromowania.Do odkręcania należy używać tylko porządnego klucza.Słaby zniszczy gniazdo.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja miałem problem z odkręceniem tych śrub w Royalu a poradziłem sobie przy pomocy spawarki TIG. Do śrub które nie miały chęci się odkręcić został przyspawany stary klucz imbusowy i wszystkie uległy perswazji. Następnie wszystkie zostały wymienione na takie same tylko z wypolerowanej kwasówki i wkręcone na klej do gwintów.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marsinus

Śmiejcie się (ja też się śmiałem) ale lisie kity w dziwny sposób chronią przed strzałem z tyłu z fotoradaru. Mieliśmy przypadek ze strażą miejską w Kęsowie gdzie ostrzelali nas radarem i jakoś nikt z lisią kitą (4 osoby) mandatu nie dostał (61km/h w terenie zabudowanym), a cała reszta (7 osób) po stówce i dwa punkty :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro pojawiła się Venturka z bagażnikiem wyglądającym jak karnisze w moim domu :huh: :laugh: Widział ktoś coś takiego ? To jakieś dorabiane ustrojstwo czy oryginał? http://allegro.pl/ya...2242034509.html

bagaznik.jpeg

Panowie, mam pewien problem nad którym nie mogę zapanować. Chodzi o śruby dekla w przednim kole. Strasznie to rdzewieje, właściwie to pewnie śruby rdzewieją a ta rdza wyłazi we wgłębieniu/gnieździe gdzie są te śruby i wygląda to ohydnie. Do tej pory wykręcałem śruba po śrubie, czyściłem je oraz te gniazdo i ponownie wkręcałem. Ale jest to pracochłonne, śruby coraz ciężej się odkręcają (ciężko dopasować imbus, tak jakby była inna numeracja) i pomaga to tylko na dwa tygodnie. Macie jakiś patent na to?

Nie mam zdjęcia bezpośredniego tych śrub ale na fotce poniżej w tle widać te śruby o które mi chodzi.

sruby_dekla.jpg

WITAM, TEN BAGAŻNIK TO RELINGI DO MEBLI KUCHENNYCH,PODEJRZEWAM ŻE W TYLNYM KUFRZE ZNAJDUJE SIĘ KUCHENKA MIKROFALOWA HI HI HI :biggrin: JEŻELI CHODZI O ŚRUBY ,TO POLECAM DO GWINTÓW PASTĘ MIEDZIANA MARKI WURTH,I PLASTIK W SPRAYU MARKI WIKPOL,SUPER SPRAWA ŻADNEJ RDZY ITD... STOSUJĘ TO KILKA LAT I JEST OK.TO ŚRODEK BEZBARWNY DLA INSTALACJI ELEKTRYCZNEJ.POLECAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śruby te trzymają tarcze hamulcowe.Nie bardzo można je zamienić na inne bo bardzo mało jest miejsca między nimi a zaciskami.Próbowałem kiedyś koledze zamienić je na zwykłe imbusowe i nie dało się .Można je oddać do chromowania.Do odkręcania należy używać tylko porządnego klucza.Słaby zniszczy gniazdo.

 

Piter1600, ja nie chcę zamieniać na śruby imbusowe te zwykłe tylko na takie jak są:

sruba.jpeg

--

pozdrawiam

Artur Wojtkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie będą pasowały.Powinno się je wkręcać na kleju do śrub .Polecam nie za mocny .No i oczywiście dobry klucz.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko warto pamiętać że wg. instrukcji nie zalecają pompowanie amorów do górnych granic.

Tego nie wiedziałam. Jeżeli górna granica wpłynie na szybsze zużycie uszczelnień to nabiję przód na 0,25 bara a tył na 2,5 bara i zobaczymy czy będę czuł różnicę. Trzeba potestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...