Skocz do zawartości

Yamaha Royal Venture, wątek użytkowników


maciejka 750
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem chyba, bo nie pamiętam, jak pompowałem to manometr wskazał prawie 3, ale pamiętam, że nie mogłem ugiąć zawieszenia – więc napisałem na max`a. Było to na wiosnę, więc prawie rok temu…

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar kupić interkom do ventury polecany przez korsarza czytałem same dobre opinie o tym produkcie .ale w innym sklepie

zaproponowano mi laryngofon czy może ktoś użytkuje taki zestaw bo ciekawy jestem jak to działa i czy jest wygodniejszy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laryngofon to był używany w czołgu.Nie wiem czy to będzie wygodne na moto.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar kupić interkom do ventury polecany przez korsarza czytałem same dobre opinie o tym produkcie .ale w innym sklepie

zaproponowano mi laryngofon czy może ktoś użytkuje taki zestaw bo ciekawy jestem jak to działa i czy jest wygodniejszy itp.

wszystko zależy co to za cudo , laryngofon odbierający sygnały ze strun głosowych jest najlepszym rozwiązaniem , szyja + struny głosowe = brak szumu wiatru i pozwala uzyskac czysty dzwięk ale nic takiego do naszych sprzętów nie widziałem a namiastki to szkoda kasy wole to co mam słuchawki mikrofon , takie moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciejka, dorobiłem wstępnie mocowania do lamp :)

Teraz jadę na działkę wykańczać :)

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanko - otóż w związku z kiepską kondycją lakieru mojej Venturki mam zamiar zrobić jej pełne malowanie, i tu pojawia się problem - wiecie może gdzie można dostać jakieś lamówki pod lakier, takie jak ma oryginał (te na granicy kolorów w wersjach dwukolorowych) ewentualnie jakieś tuningowe ? Szukałem i w googlach i na allero i po sklepach tuningowych, ale niestety nic nie znalazłem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lamówki czyli szparunki dobry lakiernik potrafi z ręki namalować.Można też spróbować zamówić w firnie zajmującej się reklamami,i wytną ploterem z odpowiedniej foli.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega malował kufer i niestety nie znalazł orginału, ale lakiernik dał sobie radę wycinając z taśmy samoprzylepnej pasek i następnie położył warstwy lakieru bezbarwnego. Wyszło to nieźle i trudno się czepiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na allegro znalazłem laryngofon do motocykla

tak jak pisałem powinieneś, sprawdzić jakość tego urządzenia jeżeli jest dobrej jakości to warto , czy aby napewno pasuje do instalacji w venturce. jak szukałem do swojej to polecali różne wynalazki niekoniecznie pasujące choć zapewniali że bez problemu można przystosować

 

Dyziowy telefono nie odbierasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ma może ktoś założony wyłącznik świateł? Pytam, bo wczoraj chciałem odpalić i bateria padła. Kręcił, tylko, że żarówki dokończyły dzieła.Kolega w VTX ma taki sam problem. Wiem, że gdyby to było w lecie to kiepskiej jakości jest aku. No ale w takich zimowych warunkach to kibel.

Sprawa druga to ile wchodzi płynu do chłodnicy? Jak go spuścić?

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie odpalaj moto w takich warunkach.Aku pod prostownik i cierpliwie czekaj do wiosny.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Koledzy

Oooo widze że się nasz temat „Ventura” coraz bardziej rozrasta i nowi koledzy się pojawili :smile: . No i Dyzio77 wziął się już bardziej konkretnie za organizcje ZLOTU VEVTURE :clap:

Ale zaczne od tego że już mam ,Ventura przyprowadzona, w garażu stoi :icon_biggrin: . Pierwsze wrazenie i zetkniecie z moto i potwierdzilo się to co pisaliście..kawał klamota! Ostatnio jeździłem VTX-em1800Neo,moto też duże, niby lżejsze tylko o około 80 kg ale tą mase Ventury oj czuć ,czuć w manewrowaniu na sucho w porównaniu do vtx-a.Mam do czynienia też z hd Elektrą i tu masa prawie identyczna ale manewruje się nią jednak lżej. A Ventura to jednak ciężki temat jest. Także trzeba bedzie zdecydowanie bardziej uważać jak się parkuje i gdzie wjeżdża.

Poza tym co do mojej Ventury zaczne od „minusów” :wacko: . Niestety każdy element mniej/bardziej jest gdzieś dziabnięty, uszkodzony lakier i będzie musiała być cała malowana. Temat wstępnie rozeznany i opanowany ale oczywiście nie będzie to co oryginał, tam jest lakier wielowarstwowy, pierwsza warstwa jakiś srebrny potem cos w rodzaju „marchewkowego” i takiej receptury się nie dobierze. Na zdjęciach też nie widać i na pewno nie jest pęknięty kufer od tyłu. Niestety transport zrobił swoje z tymi uszkodzeniami lakieru i kufrem .Prawie całkowicie padnięty jest też aku i tył opona już licha.

A teraz „plusy” :tongue: . Na zdjęciu słabo to widać i nie zauważyłem tego że są....puste wydechy i to w dodatku rozdwojone, po dwa na strone , razem cztery. Świetnie to wygląda od tyłu i mam nadzieje ze pięknie będą grały :crossy: . Co bardzo ważne dla mnie w kufrze było oparcie kierowcy Corbin, są fajne spacerówki jakich nigdzie jeszcze nie widziałem,radio działa i łapie nasze stacje chociaż trudno to zrobić. Dopiero w nocy zauważyłem też że jest zrobione neonowe podświetlanie od spodu silnika :eek: .

Siedzenie jest Corbin,siedzi się zdecydowanie wyżej niż w vtx-ie,przed sobą ma się panel z radiem przełącznkami,głośnikami nie widać lampy słowem pozycja też zupełnie inna niż w moich poprzednich moto. Ale podoba mi się ,już teraz czuć że będzie bardzo wygodnie.

Generalnie Venturka zajewajne moto jest :biggrin: :crossy:

Będę teraz miał zapewne pytania do kolegów jak to wszystko będę składał.II Artur II jeśli możesz prześlij mi proszę jeszcze raz tego maila ze zdjęciami, przez nieuwage musiałem go usunąć :huh: .Dyzio77 wezme tą końcówkę manetki. :)

ZLOT VENTURE

Fajnie że mam nadzieje dojdzie do naszego spotkania,mi każdy termin w maju odpowiada,już od piatku. Co do miejsca to wiem że najbardziej racjonalny z tytch propozycji byłby Dobieszów chociaż z checią bym ruszył na Mazury, morze, Bieszczady jeśli tam by zostało ustalone miejsce spotkania.

Wszystko jedno gdzie, na pewno przyjade :crossy: :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...