Skocz do zawartości

Kawasaki z750 ssanie automatyczne


mati27d
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam motocykl to kawasaki z750 z 2007 roku przebieg 4000km, gdy odpalam go rano obroty wskakują na 2000rpm po czym po 4 sekundach spadają do jakiś 900rpm pochodzi tak z 6-7s i następnie rosną do normalnego poziomu ssania 2000rpm i po nagrzaniu silnika utrzymują się jakieś 1100rpm, ssanie jest sterowane automatycznie, widziałem już kilka innych takich zetów i nie zauważyłem żeby obroty tak chwilowo spadały na ssaniu. We własnym zakresie sprawdziłem synchronizację przepustnic wtrysku, regulacji samego ssania za bardzo nie ma jedynie kąt otwarcia jednych z przepustnic ( nie wiem czy to fachowo nazwałem) , generalnie poprawy nie ma dalej jest tak samo motocykl oprócz tego objawu jeździ normalnie wszystko chodzi jak trzeba , denerwuje mnie tylko te ssanie z opóźnionym zapłonem a tym bardziej że inne chodzą dobrze. W serwisówce nic więcej nie znalazłem co by można zrobić z tym ssaniem, jedynie na myśl przychodzi mi aby sprawdzać poklei system wtryskowy (pompa , ciśnienie paliwa tps itd) ale do tego trzeba mieć też odpowiedni sprzęt, wiec proszę o poradę tych co wiedza znacznie więcej ode mnie od czego zacząć i gdzie szukać ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wydac duzo pieniedzy to wstaw do warsztatu i niech szukaja, jak troche czasu to miernik w reke i sprawdzaj poszczegolne czujniki w systemie - ja bym nic nie robil bo niczemu tak dzialajace ssanie nie przeszkadza a niedlugo zrobi sie cieplo i w ogole problem ssania zaniknie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co się orientuje w moim województwie serwis kawy nie ma komputera diagnostycznego, tak myślę jeżeli były by jakieś błędy to by mi na wyświetlaczu pokazało lub lampka fi się zapaliła. Ostatnio jak było cieplej tak z 15 stopni przy porannym odpalaniu normalnie ssanie zaskoczyło a na drugi dzień poniżej 10 stopni znowu chwilowo obroty spadły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...