Skocz do zawartości

Wymiana układu wydechowego ZX6R 08r.


Komar unO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zamierzam samodzielnie zainstalować nowy układ wydechowy w moim diabełku :icon_twisted: KAWASAKI ZX6R 2007-2008 YOSHIMURA RS-5 Stainless/Titanium Full System code: 1463077.

 

Tak wygląda

 

Niestety mechanik ze mnie marny, dlatego liczę na waszą pomoc.

 

W montażu będzie pomagał mi kolega który jest domorosłym mechanikiem :bigrazz: .

 

Układ dotrze do mnie za jakieś 2 tyg. ale już teraz mam pytanie na które nigdzie nie znalazłem odpowiedzi.

 

- Czy po zainstalowaniu układy wydechowego sprawa jest zakończona i mogę się cieszyć, czy powinienem podłączyć moto pod komputer wgrywać nowe mapy, zmieniać jakieś ustawienia itp.???

 

Chcę z nowego układu wyciągnąć jak najwięcej więc proszę o opinię doświadczonego mechanika.

Mile widziane wskazówki dotyczące samego montażu wasze doświadczenie na pewno zaoszczędzi mi trochę zdrowia :icon_biggrin:

 

Pozdrawiam :flesje:

Edytowane przez Komar unO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksymalne wykorzystanie mozliwosci nowego wydechu wymaga instalacji PowerCommander 3 i nastepnie zaprogramowanie tego ukladu przez dobry,doswidczony posiadacy hamownie zaklad.Wazne zeby kolesie wiedziel co robia,jest z tym roznie.

Poszukaj informacji na temat Power Commander na tym forum,nie ma sensu sie powtarzac.

 

W przypadku braku dostepu do dobrej hamowni mozna zgrac oprogramowanie do twojego motocykla z powercommander.com.

 

Jezeli twoj motycykl posiada sonde lambda w ukladzie wydechowym i zakladasz Power Commander nalezy to zastapic przez urzadzonko symulujace prace tego ukladu.Bez tego zmiana oprogramowanie w pewnych zakresach pracy silnika bedzie nie mozliwa.Oxygen sensor eliminator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że nie bedzie tak łatwo jak się łudziłem...

O PowerCommander na forum nic nie znalazłem ale poczytałem w necie.

Koszt 1500zł to nie mała suma jednak nie mam zamiaru oszdzędzać na zdrowiu motoru, acz kolwiek jeśli ktoś zna miejsce gdzie mogę kupić to ustrojstwo taniej będę wdzięczny.

Jeśli jest ktoś kto ma zainstalowane to urządzenie w swojej maszynie niech napisze o ile wzrosły osiągi/spalanie, czy coś uszkodziła ta przerubka???

 

 

Tomek Kędzior na swojej hamowni spokojnie to zestroi - obecnie pracuje w 3&fun Sękocin.

Pamiętaj o montażu wysoko przepustowego filtra powietrza K&N lub BMC.

Dzięki za info dzisiaj tam podjadę i porozmawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...