Skocz do zawartości

Kawasaki EL250


puma505
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Zwracam się z następującą prośbą o pomoc(rade) w kwestii: kawasaki el250 B2 rocznik '94 : przez całe lato z odpalaniem motocykla nie było żadnych problemów, przez zime odpalalam go kilka razy ,ale juz przy pomocy prostownika,obecnie nie odpala w ogole. Akumulator musi być ok,bo kręci dobrze i stąd wniosek ,że całe zło może siedzieć w świecy zapłonowej.No i chciałabym wymienić.Problem polega na tym,że nie wiem jak się do niej dostać i jakiego klucza użyć. Ewentualnych posiadaczy owego sprzętu mających za sobą podobne doświadczenia oraz wszechstronnie utalentowanych proszę o rade. Pozdrawiam Puma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje przez zime i bezsensowne odpalanie zabiłaś świece ;]

[/quot

Jestem skłonna przyznać się do błędu. Niemniej rada w kwestii :jakiego klucza użyć, podbudowałaby nieco moją wiare we własne umiejętności.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Zwracam się z następującą prośbą o pomoc(rade) w kwestii: kawasaki el250 B2 rocznik '94 : przez całe lato z odpalaniem motocykla nie było żadnych problemów, przez zime odpalalam go kilka razy ,ale juz przy pomocy prostownika,obecnie nie odpala w ogole. Akumulator musi być ok,bo kręci dobrze i stąd wniosek ,że całe zło może siedzieć w świecy zapłonowej.No i chciałabym wymienić.Problem polega na tym,że nie wiem jak się do niej dostać i jakiego klucza użyć. Ewentualnych posiadaczy owego sprzętu mających za sobą podobne doświadczenia oraz wszechstronnie utalentowanych proszę o rade. Pozdrawiam Puma

 

Sluze pomoca :bigrazz:

 

Wyjmujesz fajki z swiec, wsadzasz klucz do swiec - 18ka lub 16tka wykrecasz swiece, wyjmujesz. Nowe wkladasz w klucz i wsadzasz w otwor na swiece. Wkrecasz delikatnie zeby prosto wkrecic i gwintu nie zjechac. Pod koniec dokrecasz momentem 10NM - czyli jak na Twą damską dłoń jedną ręką umiarkowanie scisło :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie przydalby sie tak gruntowniejszy serwis motocyklowi? olej i filtry zmienione przed sezonem? do zaworow ktos kiedys zagladal? to bardzo wysilona jednostka wymagajaca nieco 'troski'.

 

manual:

 

http://rapidshare.com/files/182182633/Kawa..._Manual_GER.rar

 

i jeszcze jedno - potrafisz wlasciwie dokrecic swiece? latwo je 'przeciagnac' a to spory problem.

 

 

Edytowane przez szynszyll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...