Skocz do zawartości

yamaha XS400DOHC - regulacja zapłonu


weesee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

postaraj sie o instrukcje obslugi i poczytaj. w tym motocyklu zaplonu sie nie reguluje. w zasadzie.

 

edit. byly dohc z regulowanym zaplonem?

 

Pierwsza seria modelu 4G5

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12E, rok 83, z niemiec, czyli zdławiona niestety

 

Zapłon bezstykowy CDI i nie ma żadnej możliwości regulacji.

Powinieneś się cieszyć tym zdławieniem bo tylko one robią duże przebiegi.

 

Po zimie czeka Cię czyszczenie gaźników i regulacja oraz wymiana świec.

Sprawdź także filtr powietrza.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zimie czeka Cię czyszczenie gaźników i regulacja oraz wymiana świec.

Sprawdź także filtr powietrza.

 

filtry, olej, świece i inne to wiem, zamierzam pozaglądać we wszystkie dziurki i powymieniać wszystko co wpływa na bezpieczeństwo i bezawaryjność

 

Powinieneś się cieszyć tym zdławieniem bo tylko one robią duże przebiegi.

w sumie racja, mam na liczniku 36 tysiów, ciekawe ile jeszcze pociągnie. z drugiej strony kręci mnie virago, i możliwe że po sezonie zrobię przesiadkę, 400 do turystyki może być trochę za mało.

propo zdławienia: wałki rozrządu czy zwężka kanału ssącego też występuje w tym modelu? gdybając co do drugiego przypadku, jeśli usunę przewężki a nie wymienię wałków to sobie pogorszę czy polepszę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwin mysl

mocy brakuje, a raczej momentu. o ile przy niższych obrotach jest jeszcze w miarę żwawa, to wyżej już wyraźny spadek. objaw jak przy opóźnionym zapłonie. filtr powietrza na dniach będę miał nowy, starego póki co solidnie przedmuchałem. niestety u nas motocykliści to rzadkość i jedyne porównanie mogę mieć z ETZ, ale jeździłem takową kilka lat temu, niemniej od 90km/h lepiej sobie radziła z przyspieszeniami. zestrojona była wzorcowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...