Skocz do zawartości

co radzicie po drz E


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przez dwa lata byłem szczęśliwym posiadaczem drzki. Moto znalazło nowego właćciciela a ja rozglądam się za czymś nowym. Jeżdze głównie po lasach.

Co mi sie nie podoło w drz niezawodność, tanie i dostepne części, dlugie okresy miedzy przegladami( w moim odczuczuciu)

co mi przeszkadzalo - malo precyzyjne zawieszenie - w moim odczuciu

duza masa, moze nie tyle co duza co zle rozlozona jezdzilem ktm exc525 ktory katalogowo wazy tyle samo ale byl duzo poreczniejszy w reku. Móglby miec pare kucy wiecej.

 

Moje typu to exc450 ale dosc drogi wiec 525exc fenomenalny silnik, latwosc prowadzeniu, 6 biegow, moooc w czystej postaci. jednak masa nie za niska. jezdzilem i bylo fajnie

 

honda crf450x mocna lekka, zawieszenie ponoc swietne, alu rama, chyba 5 biegow.ponoc drogie zawory

 

i suzuki rm-z 400 sa dosc tanie w zakupie, ale malo opini i info o nich znalazlem. Domyslam sie ze to typowy torowiec.

Zostaje jeszcze jamacha wr426 ale tu jakos nie wzbudza ona u mnie emocji.

Reasumujac chcialbym motor bardziej ostry, ale tez nieawaryjny. Konieczie z magicznym guzikiem, najlepiej z piecioma lub szescio,a biegami.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Przecież juz wiesz czego chcesz. KTM rules :clap:

520/525 i "będzie pan zadowolony". Dokładnie jak piszesz, wg mnie także te modele mają wszystko czego do szczęscia potrzeba .

 

PS. Temat w złym miejscu zapodany moim zdaniem. To do ogólnej dyskusji sie nadaje.

Nie wiem czy dobrze Cie zrozumiałem. Raz piszesz że "mógłby mieć kucy więcej" - odnoszę to do ktm a raz , że czysta moc. To w końcu jak?

Moim skromnym zdaniem mocy to ma (delikatnie ujmując) wystarczająco.... ogarnąć ją i wykorzystywać w sporym procencie w lesie to większy wg mnie problem niż ewentualny jej brak. Przynajmniej jak dla mnie.

 

Pozdro

Edytowane przez murdoch2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak moj bład w piswni, chodzilo ze drz-tka moglaby miec troszku wiecej.KTM ma czym oddychac:-)

Nie ciesza mnie odpowiedzi typy bierz r-mz bo najlepsza.

Czekam na rozsadny tok rozumowania ludzi ktorzy uzywali sprzety i sa zaawansowani. Ja to taki amator jestem. Boje sie KTMa ze np. remont silnika kosztuje 6tys(wyczytane na forum), crf i wr tytanowe zawory. Jak to jest ze stanem faktycznym uzytkownikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie przesiadam z DR-Z na WR 450. Kopniak i el. starter wiadomo. Konstrukcja silnika zblizona do DR-Z. Szklankowe popychacze, sucha miska, 5 biegow. Lzejsza, wiecej koni, bardziej agresywna i wszedzie gdzie czytam badz slysze to chwali sie za niezawodnosc.

 

Jesli mam byc szczery EXC,WR,RMX,CRF wybieraj co bardziej spasuje. Przejedz sie, poczytaj opini i kupuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jesli mam byc szczery EXC,WR,RMX,CRF wybieraj co bardziej spasuje. Przejedz sie, poczytaj opini i kupuj.

 

Też podpisuje sie. W każdego harda trzeba wkładać. Wszystko zależy w jakim stanie kupisz i jak latasz. Ilość kosztów jest wprost propoorcjonalna do umiejętności i przebiegów. Każde moto z w/w da Ci frajdę jak bedzie zadbane i serwisowane. A koszt 6 tysi za remont ktm to czyste straszenie. Koszty pomiędzy markami są do siebie zbliżone. 2-3 stówy w te czy drugą na tym czy innym klamocie. Tytany już w wr czy crf chyba można w każdej sztuce sobie na stalówki wymienić (dla obniżenia kosztów) - prosze mnie poprawić jak sie mylę. Jak masz w miarę taniego mechaniora to remonta zrobisz coś koło połowy w/w kwoty (zależy też co będzie sie robić)

Tosą fajne maszynki, moc dobierz do umiejętności, kup zadbanego i lataj. CZy to bedzie to czy inne, kwestia Twoich upodobań, kasy i to co znajdziesz fajnego. Spróbuj przejechać sie przed decyzją żeby nie kupować na ślepo a potem nie narzekać.

 

 

Pzdr

Edytowane przez murdoch2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

nie zapominaj o nowym kawasaki klx 450 , ja tez przymierzam sie do zmiany drz być może wybór padnie na ktm motocykl z jajami jakas hard enduro 450-525 a tak pozatym ile masz funduszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...