Skocz do zawartości

dławik w xt 600


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakiś czas temu dotarła do mnie informacja że wymontowanie dławika odczuwalnie poprawia osiągi. Od tamtej pory szukam miejsca w którym jest ten dławik zamontowany, posiadam xt 600 3tb z 90 roku ja sam średnio znan się na mechanice. Gdyby któryś z kolegów mógł mi pomóc byłbym wdzięczny.

Jeszcze jedno, próbuję dopasować większą zębatkę tylną, coś większego niż 50 zębów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pisząc dławik miał zapewne na mysli kryzę ktora blokuje przepływ mieszanki. Kryzy z reguły montuje sie w króćcach dolotowych ale z góry zaznaczam, że w XT nigdy sie z tym jeszcze nie spotkałem wiec moze być zdławiony na inny sposób lub w innym mijescu. Obecnośc kryzy poznasz po zawęzonym świetle króćca jak do niego zajrzysz.

A zebatke jaką kupisz taka załozysz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, jeśli zlikwiduję tą kryzę (o ile taka jest w xt) to pewnie wiąże się to ze zmianą ustawień w gaźniku lub zaworach i czy warte jest to tak dużego zachodu, jakie minusy a jakie plusy będą z takiej przeróbki.

Jeśli chodzi o zębatkę z zalecanych do tego motocykla największa jest 48 zębów ja szukam zębatki większej np. od innego motocykla z zachowaniem roztawu i wymiarów otworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XT prawdopodobnie był dławiony tak jak moja TTR czyli na króćcu od strony gaźnika podciśnieniowego między króćcem a głowicą była aluminiowa podkładka ograniczająca przepływ, średnica otworu miała jakiś 15mm. Z innym sposobem dławienia XT się nie spotkałem. Druga sprawa czytając twój post pierwsze, co mnie naszło to to, że osoba, która mówiła ci o tym dławiku może miała na myśli wydech, ściśle mówiąc końcówkę wydechu taka mała śmieszna rureczka ograniczała trochę XT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki poszukam tej "blaszki" do tej rurki w wydechu już się przymieżałem, ale ta rurka sięga mnie więcej polowy tłumika i zupełnie nie wiem jak jej się pozbyć a nie chcę czegoś popsuć.

Jeżdżę w towarzystwie typowych crosówek i często brakuje mi mocy, z zawieszeniem i ciężarem jakoś sobie radzę. Wiem pewnie powiecie najprościej zamienić xt na np. wr lecz wiążę plany z xt jako motocyklem wycieczkowy a do szaleństw w następnym sezonie kupię crossa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

w mojej XT z tłumika tą śmieszną rurkę wydłubałem i teraz dźwięk jest taki jak powinien być.Była przykręcona jedną śrubą na imbus.Żadnego problemu z jej powtórnym montażem nie ma-a przegląd blisko i będzie trzeba założyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...